[Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Autor Wiadomość
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 20:07   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


I czas na update, tym razem trochę szybciej i obszerniej niż ostatnio :unga:
Jeszcze przed wizytą u mechanika w sprawie hamulców postanowiłem Corsie dodać parę koni malując zaciski xD


Miało to swoje plusy, bo nie musiałem być aż tak bardzo dokładny wiedząc, że zarówno klocki jak i tarcze zaraz zostaną zmienione, ale z drugiej strony na w miarę świeżej farbie mechanik zostawił parę uszkodzeń. No trudno, nie są straszne i kiedyś je poprawię ;)

Potem wreszcie nastąpiła wizyta z wymianą tarcz, klocków i wahaczy "szacun"

Niestety sprawdziły się moje podejrzenia i osłony na tył nie pasowały, ale nie jest to na szczęście jakiś kluczowy element samochodu :/
Następny element układanki to chyba najdroższy kawałek plastiku jaki w życiu kupiłem xD Szczerze mówiąc trochę rozważałem czy aby na pewno warto, ale do tej pory żadnego takiego nie spotkałem i w internecie tylko wyczytywałem o mitycznej rzadkości tego elementu. No i dotarł, używany, ze spawanymi mocowaniami, ale ogólnie w i tak zaskakująco dobrym stanie: grill Steinmetza do przedlifta ;)

Wycinanie starego było trochę bolesne, ale czego się nie robi dla wyglądu haha



W ramach przygotowania wnętrza, zaserwowałem mu naprawdę porządne czyszczenie. Szczerze mówiąc doczyściłem elementy, do których się przyzwyczaiłem jako przebarwienia i zajrzałem wszędzie gdzie się dało z patyczkami higienicznymi. Zdjęć nie ma, bo nie jest to zbyt efektowne, ale dla mnie przyjemność z korzystania z auta znacznie wzrosła.
Niech dowodem mojej pracy będzie fakt, że udało mi się znaleźć franka szwajcarskiego, który jakimś cudem ukrył się przed poprzednim właścicielem w Polsce no i przede mną także na dosyć długo xD No i rok wybicia zgadza się z rokiem produkcji Corsiny :D


Przy okazji pozbyłem się salonowej naklejki z tylnej szyby, bo już była w okropnym stanie (nie było to takie łatwe ;_;)

I założyłem choinkę zapachową, która koniecznie musiała być czerwona ;p


Teraz ta najładniejsza część ;)
Ople najwyraźniej są zaraźliwe, bo dwóch moich znajomych ostatnio także zdecydowało się na tę markę czego efektem są wspólne sesje ( ͡° ͜ʖ ͡°)



Ostatnio zmieniony przez Czarkoman 20 Sierpień 2018, 20:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 20:12   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, napisałeś w momencie kiedy składałem swój post xD
Jak widać nie dokładka, ale ta też się zbliża. Powoli rozważam możliwe opcje :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 23:25   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, coś pięknego!!! teraz jak patrzysz na front Corsy to na pewno nie żałujesz wydanych pieniedzy na ten grill :) idealnie teraz wygląda :wstyd:

Zaciski bardzo ładnie Ci wyszły. Malowałeś sprayem czy pędzelkiem? Osobiście zastanawiam się nad tą druga opcją, bo jakiś czas temu widziałem filmik jakiejś firmy produkującej tutaj w Niemczech PlastiLaka. Malowanie wyglądało na znacznie prostrze niż farbą w sprayu ;)

Heble to podstawa, może w tym tygodniu zrobię u siebie mały przegląd, bo szykuje mi się mała wycieczka :P

WunderBaum o sapachu truskawkowym jest nawet nawet, kiedyś przez przypadek kupiłem o zapachu ApfelZimt... czyli Jabłko i cynamon... Masakra, w upał nie dało się wejśc do auta, taki był odór ;p

Zapraszaj znajomego na Forum! im nas więcej tym lepiej :D

Fajna sesja, masz może coś jeszcze? Bo tylko smaka narobiłeś ;p
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 30 Październik 2018, 23:28   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Czas na lekki update. Parę rzeczy się zmieniło, ale większość niedokończona haha

Pierwsze poszły ledy :D
Tak było:




A tak jest:






Wymieniłem w sumie: oświetlenie tablicy, bagażnika, lampki wnętrza (1 była przepalona), przełącznik świateł, panel nawiewu, zegary, ekran, zapalniczka (też była przepalona). Zostały mi do zrobienia te które trzeba wlutować: kierownica i przełączniki okien.

Potem w końcu wyrzuciłem ze środka folie zamienioną na lakier pod kolor auta ;p


Nie dokończona jest jeszcze ramka radia, ponieważ tutaj jest trochę więcej roboty


Wleciały nowe dywaniki:



No i przyciemnienie szyb ^^



Teraz niestety auta nie mam, bo nastał czas na walkę z rudą. Myślałem trochę o temacie i doszedłem do wniosku, że naprawa ma być na lata, bo do końca studiów nie planuję się z Corsiną rozstawać więc poszła do blacharza. Ostatnie zdjęcie z nowymi progami w bagażniku


Przepraszam, że to wszystko takie rozwalone, ale nic w zasadzie nie jest dokończone więc nie robiłem ładnych zdjęć :wstyd: Na auto czeka jeszcze dokładka od Laguny w garażu, ale to nwm czy już na wiosnę ¯\_(ツ)_/¯
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Październik 2018, 10:56   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Sporo się podziało ;) Zadnę rozwalone, dobrze się czyta i nie przepraszaj :)
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 31 Październik 2018, 21:48   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
Czarkoman :ok:

grill na duży "+" :okk:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Listopad 2018, 00:14   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, piękna robota :D najbardziej podoba mi się cupholder :) z czego go dopasowałeś? kiedyś widziałem jak ktoś wrzucił z jakiegoś VW

I te przyciemnione szybki :) jaki procent przyciemnienia?

:okk:
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Listopad 2018, 20:23   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Dzięki za słowa otuchy "szacun"
Już mi bardzo tęskno do Corsy ale staram się ją odwiedzać jak najczęściej ;p Oba nowe progi już na swoim miejscu, a została tylko sprawa przerdzewiałego wlewu paliwa, który rozsypał się do końca xD Z lakiernikami zapowiadał się problem, ale rozpuściłem wici i już znalazłem jednego, który mi to zrobi po znajomości i nie za miliony monet :D

Piecia, cupholder z tylnej kanapy Vectry C. Trochę trzeba było przyciąć i ramkę i sam cupholder ale w końcu się wpasował ;)
Folia to najciemniejsze co oferowali, bo chciałem żeby się zlewało z czarnym lakierem. 5% przepuszczalności światła jeżeli dobrze pamiętam :lol1:
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 10 Listopad 2018, 18:42   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Pierwszy etap zakończony, Corsina zmieniła miejsce przesiadywania w przygotowaniu na lakiernika. Super, bo wreszcie od dawna mogłem się nią przejechać, ale jeszcze gorzej było się z nią znowu rozstać :/
Wymiana progów poszła raczej standardowo, gorzej z dziurawym wlewem paliwa. Jak doszło co do czego to już się w całości rozsypał. Części bardzo ciężko dostępne więc mój "majster" stwierdził, że dorobi całkowicie od 0. Bałem się, że efekt będzie taki sobie, ale ostatecznie tragedii nie ma. Moim zdaniem lepsze coś takiego niż wycięty kawałek, który też już zaczyna chrupać (tym bardziej, że pod klapką).


 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 10 Listopad 2018, 22:44   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, ładnie robota idzie :D a co to za czarne plamy na zdjęciach? xD
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 10 Listopad 2018, 23:36   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia to moja twarz, która niezbyt korzystnie wyszła xD
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Listopad 2018, 08:51   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Piecia, to jest Tajemnica Człowieka bez twarzy ;D jak z Poranku Kojota ;P
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 18 Listopad 2018, 21:06   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Auta dalej nie ma, więc wziąłem się za dokończenie ramki.

Pierwsza próba ze zwykłym podkładem nie skończyła się za dobrze:

Wyposażyłem się więc w podkład wypełniający i coś tam z tego wyszło xD



Nad wyrównaniem napracowałem się chyba za bardzo jak na taką pierdołę, ale ostatecznie wyszło całkiem dobrze. Niestety ostatecznie skopałem kawałek bezbarwnego :/ Na zdjęciach prawie nie widać, w "realu" też się tak nie rzuca w oczy więc póki co zostaje, bo nie mam już chęci się z tym bawić szczerze mówiąc "nie2" Jest to tylko błąd w malowaniu więc kiedyś jak dostanę wenę i nie będzie 0 stopni na dworze to pewnie to poprawię. Pomijając tę skazę jednak jestem całkiem zadowolony ;) Robiłem coś podobnego po raz pierwszy i obawiałem się o to czy w ogóle zadziała, a jest, działa i nawet (jakoś) wygląda xD
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 18 Listopad 2018, 23:00   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, super robota :D tylko zastanawia mnie jedno... czy napoje nie będą przeszkadzać w obsłudze radia.

A nie, Ty masz podłączone radio do kierownicy xD
 
     
 StyxEs


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 19 Listopad 2018, 15:00   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Piecia napisał/a:
Czarkoman, super robota :D tylko zastanawia mnie jedno... czy napoje nie będą przeszkadzać w obsłudze radia.

A nie, Ty masz podłączone radio do kierownicy xD


Nawet jeśli by nie miał to jak często też człowiek coś przełącza na radiu?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 19 Listopad 2018, 15:29   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


StyxEs, są różni kierowcy ;) ja chyba dosyć czesto przerzucam stacje, zmieniam płyty itd ;)

ale co jak co, ładnie Czarkowi to wyszło :okk:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Listopad 2018, 08:36   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


StyxEs, ja mimo że, mam w kierownicy sterowanie to o nim zapominam xD
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 20 Listopad 2018, 20:35   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


I udało się, auto wróciło :unga:
Podsumowując:
-wycięto i wspawano dwa nowe ocynkowane progi
-wycięto do końca (w zasadzie to już się sam rozpadł) wlew paliwa i wspawano "samoróbkę"
-wyrównanie wszystkiego i lakierowanie
Wybaczcie za jakość zdjęć, ale robione na szybko bo jak wracam do domu to już jest generalnie ciemno xD





No i nareszcie (sprawdziłem, od 4 września :wstyd: ) moja konsola centralna jest w całości :D



Dzięki za dobre słowo "szacun"
Szczerze mówiąc nigdy specjalnie się nie przejmowałem ewentualnymi problemami z obsługą radia. Większość muzyki słucham przez USB albo BT więc pilot w kierownicy raczej wystarcza. Sam telefon w uchwycie mam bardziej w zasięgu ręki niż radio więc odbieranie połączeń na głośnomówiący też nie jest problemem. Do dzwonienia używam z kolei przypisanego guzika na kierownicy, który wywołuje asystenta Google na telefonie ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 20 Listopad 2018, 23:19   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, ale Ci zazdroszczę braku rdzy :D pięknie to wygląda ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 10 Marzec 2019, 16:24   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Czas na update ;)

Od ostatniego posta Corsa dostała aluminiowe nakładki na pedały od Tigry (śladem Piecia). Bumerangi czekają na wolny czas jak już będzie ciepło xd



Później nastąpił przegląd tzn. wszystkie filtry i olej. Trochę po tym była chwila grozy, ponieważ Corsa zostawiała za sobą dosyć pokaźną plamę oleju :yye: . W głowie oczywiście były już wszelkie najczarniejsze scenariusze, ale okazało się, że zawiodła jedynie uszczelka podstawy filtra oleju. Ufffff :/

Dalej zainspirowany znajomym chciałem sobie okleić zegary folią "carbon", ale znowu nie poszło to zgodnie z planem xD . Skończyło się na pomalowaniu ich podobnie jak innych elementów wnętrza i wymianie wskazówek na takie od Mondeo.



Udało mi się także wyhaczyć po dosyć niskiej cenie nową manetkę tempomatu co po wymianie przy okazji zegarów naprawiło go "szacun" . W końcu funkcjonuje tak jak powinien od samego początku.

Ostatnia modyfikacja to dokładka od Espace'a, która po lekkim odnowieniu wreszcie została u mnie zamocowana. Jest zauważalnie niższa niż seria i przyciera na drogach nie asfaltowych w kiepskim stanie(np. na parkingu uczelni). Na szczęście jest bardzo elastyczna więc póki co ma się dobrze :D

Zdjęcia ze spotu zorganizowanego przez Opel Team Wielkopolska i Opel_Rush





 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.