[Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Autor Wiadomość
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 8 Czerwiec 2018, 15:30   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, w końcu ma nowe oczka :D super wygląda :ok: ach te wycieraczki... i jak sobie poradziłeś z tym problemem?

czego ciekawego jeszcze się dowiedziałeś od specjalistów z TuningKingz? Ładnie wygląda ta chemia w szczególności ten napis Hardcore use only xD
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 10 Czerwiec 2018, 22:29   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, dosyć brutalnie: wiertarka w połączeniu z żabką i w końcu się poddało xD
Sklep był jeszcze przetrzebiony po otwarciu więc możliwości były trochę ograniczone szczerze mówiąc ;p Na początek polecone mi zostało to co mam i w późniejszej perspektywie szukanie konkretnej marki, która mi najbardziej przypasuje. Ogólnie o samochodach też się miło rozmawiało :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 10 Czerwiec 2018, 22:52   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, brutalnie ale skutecznie ;p a to najważniejsze :)
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Czerwiec 2018, 09:43   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Ale mega wygląda z tymi lampami :D Ciekaw jestem jak tam chemia się sprawdzi :D
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 22 Lipiec 2018, 20:41   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Dobrze, że wakacje mam w tym roku długie, bo plany póki co stoją w miejscu :/
Sporo mojego zaangażowania i uwagi wymagał ostatnio proces rekrutacyjny na studia oraz szukanie jakiejś pracy na wakacje. Obie rzeczy na szczęście już zakończone i od pierwszej wypłaty będzie można zacząć. Prawdopodobnie będą to jednak mniejsze rzeczy, bo nie mogę Corsiny uziemiać jako, że teraz służy mi jako codzienny środek transportu xD Mam nadzieję, że do września rdza nie zje mi progów do końca "nie2"

Zmiana zauważalna jest tylko jedna. Nigdy wcześniej o tym nie myślałem, ale jak zauważyłem u innych to moje białe kierunki zaczęły mi strasznie przeszkadzać więc je przyciemniłem ;)



Corsa skupiła się bardziej na wyjazdach i zawieraniu nowych znajomości pojawiając się co jakiś czas na poznańskich spotach:


A w ten weekend także na Wielkopolskim Spocie Opla na plaży w Zborowie



Na wydarzeniu już jest troszkę zdjęć i filmików gdzie się załapała, ale nie ma tego jeszcze najbardziej "oficjalnego". Impreza była całkiem udana, a miejsce naprawdę świetne więc zapowiada się druga odsłona za rok. Czas zacząć zbierać naklejki xD
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 24 Lipiec 2018, 23:35   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, rdza nie jest taka szybka jakby się wydawało xD spokojna głowa nie zje jej xD

mała modyfikacja a cieszy :D idealnie teraz wyglądają ;) kolejny podpunkt co można w mojej zmienić ;p

działaj, działaj :okk:

Szczerze mówiąc, to trochę Ciebie brakowało na forum... ;) ale wiadomo są rzeczy ważne i ważniejsze :)

czekam na kolejne modyfikacje i więcej zdjęć :)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 14 Sierpień 2018, 18:43   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Ponoć pierwszą prawdziwą wypłatę trzeba przepić, ale ja postanowiłem zatracić ją w przyjemniejszy sposób :D



Był zamówiony komplet ATE, ale okazało się, że niestety tylnych tarcz nie było na stanie więc po obniżce ceny wziąłem Brembo. Przy okazji stwierdziłem, że wymienię też tylne osłony które już powoli u mnie po prostu znikają xD
W wahaczach są do wymiany tuleje, ale jak już robić i rozbierać wszystko, to zapadła decyzja o wymianie całości.

Plany na najbliższy czas obejmują jeszcze wygląd zewnętrzny zarówno pod kątem pierdół jak i czegoś większego co już do mnie zmierza ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wnętrzu też się dostanie najprawdopodobniej ;p
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 14 Sierpień 2018, 21:27   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Fajnie! widać że coś się dzieje i to coraz poważniej, tak ma być! :)
Coś większego? co to będzie? Czekam. :okk:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 10:41   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Czarkoman, nie dziwie się, że praca i rekrutacja na studia Cię tak pochłonęły.... Mimo że już mam studia za sobą to pamiętam ile problemów było w dziekanacie i niespodziewanych wyjazdów na uczelnie...

Detal kierunkowskazu bardzo mi się pdooba :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 18:49   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, czyżby była to dokładka? ^^

ładnie działasz, oby tak dalej :okk:
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 19:07   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


I czas na update, tym razem trochę szybciej i obszerniej niż ostatnio :unga:
Jeszcze przed wizytą u mechanika w sprawie hamulców postanowiłem Corsie dodać parę koni malując zaciski xD


Miało to swoje plusy, bo nie musiałem być aż tak bardzo dokładny wiedząc, że zarówno klocki jak i tarcze zaraz zostaną zmienione, ale z drugiej strony na w miarę świeżej farbie mechanik zostawił parę uszkodzeń. No trudno, nie są straszne i kiedyś je poprawię ;)

Potem wreszcie nastąpiła wizyta z wymianą tarcz, klocków i wahaczy "szacun"

Niestety sprawdziły się moje podejrzenia i osłony na tył nie pasowały, ale nie jest to na szczęście jakiś kluczowy element samochodu :/
Następny element układanki to chyba najdroższy kawałek plastiku jaki w życiu kupiłem xD Szczerze mówiąc trochę rozważałem czy aby na pewno warto, ale do tej pory żadnego takiego nie spotkałem i w internecie tylko wyczytywałem o mitycznej rzadkości tego elementu. No i dotarł, używany, ze spawanymi mocowaniami, ale ogólnie w i tak zaskakująco dobrym stanie: grill Steinmetza do przedlifta ;)

Wycinanie starego było trochę bolesne, ale czego się nie robi dla wyglądu haha



W ramach przygotowania wnętrza, zaserwowałem mu naprawdę porządne czyszczenie. Szczerze mówiąc doczyściłem elementy, do których się przyzwyczaiłem jako przebarwienia i zajrzałem wszędzie gdzie się dało z patyczkami higienicznymi. Zdjęć nie ma, bo nie jest to zbyt efektowne, ale dla mnie przyjemność z korzystania z auta znacznie wzrosła.
Niech dowodem mojej pracy będzie fakt, że udało mi się znaleźć franka szwajcarskiego, który jakimś cudem ukrył się przed poprzednim właścicielem w Polsce no i przede mną także na dosyć długo xD No i rok wybicia zgadza się z rokiem produkcji Corsiny :D


Przy okazji pozbyłem się salonowej naklejki z tylnej szyby, bo już była w okropnym stanie (nie było to takie łatwe ;_;)

I założyłem choinkę zapachową, która koniecznie musiała być czerwona ;p


Teraz ta najładniejsza część ;)
Ople najwyraźniej są zaraźliwe, bo dwóch moich znajomych ostatnio także zdecydowało się na tę markę czego efektem są wspólne sesje ( ͡° ͜ʖ ͡°)



Ostatnio zmieniony przez Czarkoman 20 Sierpień 2018, 19:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 19:12   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, napisałeś w momencie kiedy składałem swój post xD
Jak widać nie dokładka, ale ta też się zbliża. Powoli rozważam możliwe opcje :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 20 Sierpień 2018, 22:25   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, coś pięknego!!! teraz jak patrzysz na front Corsy to na pewno nie żałujesz wydanych pieniedzy na ten grill :) idealnie teraz wygląda :wstyd:

Zaciski bardzo ładnie Ci wyszły. Malowałeś sprayem czy pędzelkiem? Osobiście zastanawiam się nad tą druga opcją, bo jakiś czas temu widziałem filmik jakiejś firmy produkującej tutaj w Niemczech PlastiLaka. Malowanie wyglądało na znacznie prostrze niż farbą w sprayu ;)

Heble to podstawa, może w tym tygodniu zrobię u siebie mały przegląd, bo szykuje mi się mała wycieczka :P

WunderBaum o sapachu truskawkowym jest nawet nawet, kiedyś przez przypadek kupiłem o zapachu ApfelZimt... czyli Jabłko i cynamon... Masakra, w upał nie dało się wejśc do auta, taki był odór ;p

Zapraszaj znajomego na Forum! im nas więcej tym lepiej :D

Fajna sesja, masz może coś jeszcze? Bo tylko smaka narobiłeś ;p
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 30 Październik 2018, 23:28   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Czas na lekki update. Parę rzeczy się zmieniło, ale większość niedokończona haha

Pierwsze poszły ledy :D
Tak było:




A tak jest:






Wymieniłem w sumie: oświetlenie tablicy, bagażnika, lampki wnętrza (1 była przepalona), przełącznik świateł, panel nawiewu, zegary, ekran, zapalniczka (też była przepalona). Zostały mi do zrobienia te które trzeba wlutować: kierownica i przełączniki okien.

Potem w końcu wyrzuciłem ze środka folie zamienioną na lakier pod kolor auta ;p


Nie dokończona jest jeszcze ramka radia, ponieważ tutaj jest trochę więcej roboty


Wleciały nowe dywaniki:



No i przyciemnienie szyb ^^



Teraz niestety auta nie mam, bo nastał czas na walkę z rudą. Myślałem trochę o temacie i doszedłem do wniosku, że naprawa ma być na lata, bo do końca studiów nie planuję się z Corsiną rozstawać więc poszła do blacharza. Ostatnie zdjęcie z nowymi progami w bagażniku


Przepraszam, że to wszystko takie rozwalone, ale nic w zasadzie nie jest dokończone więc nie robiłem ładnych zdjęć :wstyd: Na auto czeka jeszcze dokładka od Laguny w garażu, ale to nwm czy już na wiosnę ¯\_(ツ)_/¯
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Październik 2018, 10:56   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Sporo się podziało ;) Zadnę rozwalone, dobrze się czyta i nie przepraszaj :)
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 31 Październik 2018, 21:48   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
Czarkoman :ok:

grill na duży "+" :okk:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Listopad 2018, 00:14   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, piękna robota :D najbardziej podoba mi się cupholder :) z czego go dopasowałeś? kiedyś widziałem jak ktoś wrzucił z jakiegoś VW

I te przyciemnione szybki :) jaki procent przyciemnienia?

:okk:
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 5 Listopad 2018, 20:23   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Dzięki za słowa otuchy "szacun"
Już mi bardzo tęskno do Corsy ale staram się ją odwiedzać jak najczęściej ;p Oba nowe progi już na swoim miejscu, a została tylko sprawa przerdzewiałego wlewu paliwa, który rozsypał się do końca xD Z lakiernikami zapowiadał się problem, ale rozpuściłem wici i już znalazłem jednego, który mi to zrobi po znajomości i nie za miliony monet :D

Piecia, cupholder z tylnej kanapy Vectry C. Trochę trzeba było przyciąć i ramkę i sam cupholder ale w końcu się wpasował ;)
Folia to najciemniejsze co oferowali, bo chciałem żeby się zlewało z czarnym lakierem. 5% przepuszczalności światła jeżeli dobrze pamiętam :lol1:
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 10 Listopad 2018, 18:42   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Pierwszy etap zakończony, Corsina zmieniła miejsce przesiadywania w przygotowaniu na lakiernika. Super, bo wreszcie od dawna mogłem się nią przejechać, ale jeszcze gorzej było się z nią znowu rozstać :/
Wymiana progów poszła raczej standardowo, gorzej z dziurawym wlewem paliwa. Jak doszło co do czego to już się w całości rozsypał. Części bardzo ciężko dostępne więc mój "majster" stwierdził, że dorobi całkowicie od 0. Bałem się, że efekt będzie taki sobie, ale ostatecznie tragedii nie ma. Moim zdaniem lepsze coś takiego niż wycięty kawałek, który też już zaczyna chrupać (tym bardziej, że pod klapką).


 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 10 Listopad 2018, 22:44   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, ładnie robota idzie :D a co to za czarne plamy na zdjęciach? xD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.