Corsa D 1.4 brak mocy po chłodnym wieczorze.
Autor Wiadomość
 mieszko555 

Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: ŁUKASZ
Wysłany: 30 Październik 2017, 00:50   Corsa D 1.4 brak mocy po chłodnym wieczorze.
   Moje auto: Corsa 1.4

Witam mam problem jestem świeżo po przeglądach w oplu i technicznym, ale one nic nie wykazały. Mam problem z autem gdy postoi trochę na chłodzie tak mi się wydaję, że to od zimna bo tylko jak kończę pracę o 1 lub 2 w noc i jest zimno to jest problem, a problem polega na tym, że jak odpalę auto jest normalnie zaczynam jechać i nagle auto traci na mocy i zapala się ikona auta z kluczykiem, gaszę auto przekręcam kluczyk, ale jeszcze nie odpalam i pali się check engine auto z kluczem i akumulator po przekręceniu pali się tylko auto z kluczykiem po jakimś czasie 5min mniej więcej gaszę auto i odpalam ponownie problem zanika. Więc pytanie co mu jest wcześniejsze 2 zimy było wszystko dobrze, a teraz to na lekkim chłodzie wariuje, czym może być objaw braku mocy?

Opel corsa D 1.4 16v Graphite hatchback
Beynzyna
Rok produkcji 2014
74kw/100
Kod silnika A14XER
Przebied 36000.
Do tej porby jedynie filtry oleje były wymieniane świec jeszcze nie ruszałem i innych przewodów.

mietrusz 

Informacje
pomorskie

Imię: sigi
Wysłany: 30 Październik 2017, 10:49   Re: Corsa D 1.4 brak mocy po chłodnym wieczorze.
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM

Najpierw wymień świece.Ja wymieniam co 20- 25tys.Jeżeli będziesz wymieniał sam to pamiętaj o przedmuchaniu otworów w głowicy przed odkręceniem świec tak żeby żaden brud nie został.

mieszko555 

Informacje
mazowieckie

Imię: ŁUKASZ
Wysłany: 30 Październik 2017, 18:43   
   Moje auto: Corsa 1.4

Które byś polecił ?

NGK – ZFR6V-G 8894 – Świeca zapłonowa czy
BOSCH – 0 242 229 699 – Świeca zapłonowa

mariusz75 

Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Wysłany: 29 Listopad 2017, 10:34   
   Moje auto: corsa d 1.2

Witam. Mam ten sam problem co ty. chciałem spytać czy już uporałeś się z tym. jeśli możesz napisz co było powodem .za odp. z góry ci dziekuje

mariusz75 

Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Wysłany: 6 Grudzień 2017, 19:17   
   Moje auto: corsa d 1.2

Witam Wszystkich. Wczoraj byłem u elektromechanika . zapisał się błąd że to zapalanie kontrolki i spadek mocy to przez Pedał gazu. narazie nie wymieniłem go . mam trochę pojeżdzić i jak się powturzy to elektromechanik mi go wymieni.tyle na te moje problemy z kontrolką

.::Pani Reklama::.

pisz smiało! reklama@klubcorsa.pl

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z bazy danych

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje