Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:22
Corsa B '95 aku naładowane nie odpala. POMOCY!!!
Autor Wiadomość
 rockman85


Informacje
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Żnin
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 13:00   Corsa B '95 aku naładowane nie odpala. POMOCY!!!

Witam. Posiadam corse B rok 95. Auto w mroźny poranek mi nie odpaliło. Wyciągnąłem aku kupowane w zeszłym roku, naładowałem i kiedy temp na dworze przekroczyła 2 stopnie próbowałem odpalić. Silnik ładnie kręci ale nie odpala. Coś jakby delikatnie załapywał ale za chiny nie chce odpalić. Co może być przyczyną? cewka? świece? proszę o szybką odpowiedź
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 16:17   

Mogą być świece, cewka, paliwo jest?
 
 
     
 rockman85


Informacje
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Żnin
Wysłany: 17 Grudzień 2012, 17:25   

paliwa jest ponad pół baku...
 
 
     
 Koron



Informacje
Wiek: 31
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 17 Grudzień 2012, 19:20   

Ja moją starą corsa 1,2i 45KM, wjechałem na stacje z prawie pustym bakiem, nataknowałem, poszedłem zapłacić i już nie wyjechałem z stacji, w pierwszej chwili myslałem że nalałem diesla ale okazało się że padł rozrusznik, niby kręcił ale jednak był zepsuty.
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 25 Grudzień 2012, 12:58   

Pewnie się zalał, standard w monowtrysku opla, parę razy to przerabiałem, raz pomogło tylko odpalenie w trakcie holowania, bo tak było dużo benzyny, że potrzeba było ładnych parę metrów aby to wywalił i zapalił, ahhhh te opelki :D
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Grudzień 2012, 22:36   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Zerknij na Świece przeczyść ostrożnie przekreć pare razy bez świec i powinna odpalić... Sposób na Line może dobry ale w Maluchu !!! Tu idzie rozrząd przestawić i wtedy zaczynają się dopiero jaja :zły22:
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 27 Grudzień 2012, 17:10   

Nie no racja, tyle wałków ten pasek napędza że na pewno się przestawi, no chyba, że wymieniacie rozrządy co 10 lat, ale co tam kombinuj, Twój czas
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Grudzień 2012, 19:34   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wiesz Kolego Mam rozrządy wymieniane na czas i w 8v i 16v ale nie będę ryzykować jak można bezpiecznie przeczyścić ....
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 27 Grudzień 2012, 19:55   

gik napisał/a:
Nie no racja, tyle wałków ten pasek napędza że na pewno się przestawi, no chyba, że wymieniacie rozrządy co 10 lat, ale co tam kombinuj, Twój czas


ilu by nie napędzał co to za różnica może wystąpić przeskok w najgorszym wypadku tak jak damian napisał i taka jest prawda, a raczej każdy samochód napędza zazwyczaj podobną ilość wałków więc nie wiem do czego tu nawiązujesz.
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 27 Grudzień 2012, 20:13   

Kolego Yogi, mogą być dwa albo jeden, więc nie każdy podobną, ale nieważne, oczywiście, że może się zdarzyć, że pasek przeskoczy ale nie popadajmy w paranoję, jak by to się stało w środku nocy 300 km od domu to chyba tez byś nie bawił sie w klucze i czyszczenie, no ja napewno nie...
dla ciekawostki dodam, że ostatnio przeskoczył kumplowi w octavi 1.8 tsi łańcuszek...sam od siebie podczas jazdy, co było dalej chyba nie muszę pisać
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 01:01   

kolego mogą być do napędu 2 albo 3 plus osprzęt więc sumując wszystko w kazdym aucie podobna wartość co to za różnica czy np napędzane jest 5, 4 czy 3 elementy?
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 15:03   

nie no żadna hehe
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 16:39   

no chyba nie bardzo jak ma przeskoczyć to przeskoczy a czym więcej do napędu kół zębatych tym chyba właśnie raczej bd miał ciężej a nie tak jak ty piszesz....
 
 
     
 gik


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 57
Skąd: opolskie
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 17:00   

no to od początku piszę że im więcej tym ciężej a ile ma ich corsa 1.2i ? to nie diesel mający dwa wałki pompę wody i pompę wtryskową plus troszeczkę większe ciśnienie, a i diesla czasami trzeba było na pych odpalić i jakoś nigdy ani mi ani nikomu ze znajomych pasek nie przeskoczył, jest napisane, ze nie jest to zalecane bo w skrajnych przypadkach może dojść do przeskoku lub zerwania, nie popadajmy w paranoję, za chwilę napiszecie że hamować awaryjnie tez nie można bo przecież wtedy dochodzi do zablokowania kół i zaduszenia silnika, szczególnie w corsie bo nie ma absu, pewnie zawsze można nacisnąć sprzęgło ale nie zawsze jest na to czas, zresztą każdy robi jak uważa, ja napisałem jak najszybciej odpalić po zalaniu, wy się boicie że przeskoczy to ok, podaliście inny sposób i super, jak zrobi to jego sprawa a i tak nie wiadomo co jest przyczyną, kończę ten OT, pozdrawiam
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 17:34   

tez napisałem ze w najgorszym przypadku sie moze to wydarzyć bo tak jak piszesz skrajne przypadki no ale nie rozumiem twojego zdania że w corsie to napewno nie przeskoczy....
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B '95 aku naładowane nie odpala. POMOCY!!!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.