Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:46
Corsa B - pytanie przed oględzinami - zakupem
Autor Wiadomość
 gardi1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 10:14   Corsa B - pytanie przed oględzinami - zakupem

Witam,

dopiero zaczynam przygodę z Corsą.....
Jakieś 3 miechy temy urodziła nam się Córeczka, więc moją żonka musi zamienić cc700 na cos większego.
Wybór padł na Corse B.
Mam już jedną upatrzona w okolicy mojego miasta (1994 rok, 1,2 silnik, sprowadzona pare lat temu z Niemiec, przebieg w okolicach 100 tys 3 dr). Na dniach bede jechał ją oglądac. możecie mi napisac co sprawdzić przy ogledzinach? jakie punkty trzeba koniecznie sprawdzić.... zwłasza jeśli chodzi o silnik zawieszenie
Nie chce sie wpakowac w jakieś g... zwłaszcza że bedą się nią poruszac moje dziewczyny...
dodaje zdjęcie silnika może coś wydukacie....
Dzieki z góry
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 26 Luty 2009, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 10:37   

od strony nadwozia / podwozia:

-tylna klapa (lubią gnić)
-nadkola w okolicach sierpów (jak wyżej)
-podwozie (podłużnice w szczególności !)
-wahacze
-warto sprawdzić czy szyby są oryginalne, ale jak któraś nie będzie oryginalna to niekoniecznie oznacza wypadkową historię
-pasowanie błotników do maski
-pasowanie zderzaków do błotników
-czy odcienie kolorów się zgadzają

od strony mechanicznej:

-amortyzatory (czy auto nie jest miękkie jak gąbka, czy amortyzatory nie podciekają, czy sprężyny nie są popękane)
-warto zerknąć na silnik (wszelakiego rodzaju wycieki - nie zwracaj uwagi na pokrywę zaworów i ew. wyciek z okolicy aparatu zapłonowego bo to standard i groszowe sprawy. Skup się na głowicy czy się spod niej nie leje, na świece czy tam nie ma wycieków)
-miska olejowa czy nie cieknie
-bak czy nie cieknie

Wnętrze:

-napinacze pasów czy nie są wywalone (jeżeli są to w okolicach harmonijek powinny wystawać żółte blaszki)
-kierownice czy airbag nie strzelił

Chyba tyle. Proponuje wizytę u jakiegoś mechanika, niech na kanale ją przeglądnie :witam:
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 12:01   

cwirus88 napisał/a:
-podwozie (podłużnice w szczególności !)


Podłużnice, PROGI, tylna i przednia belka (czy proste) ... dobrze wjechać autem na kanał, ale najlepiej na jakimś warsztacie na podnośnik "na łapy" - jak auto dobre to wytrzyma, jak jakiś strucel kompletny to się i złamać potrafi.

cwirus88 napisał/a:
-napinacze pasów czy nie są wywalone (jeżeli są to w okolicach harmonijek powinny wystawać żółte blaszki)


Tylko uwaga bo czasem mądrzy sprzedający je ucinają ...
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 12:14   
   Moje auto: Opel Astra G


Ja bym jeszcze dodał: sprawdzić działanie sprzęgła- czy się nie ślizga, czy przełączniki od kierunków i wycieraczek działają prawidłowo (czy np same odbijają po przekręceniu kierownicy), redukować biegi z wysokich prędkości (czy skrzynia nie zgrzyta i czy przy okazji nie zapala się check engine), czy auto hamuje równo, nie ściąga na boki i czy ogólnie warte jest Twojej uwagi :graty: :graty:
 
 
     
 gardi1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 13:53   

Dzieki Panowie, widze ze główne problemy to ruda, niewiele piszecie o silniku więc można uznac że sa dość niezawodne te jednostki
lukbud napisał/a:
redukować biegi z wysokich prędkości (czy skrzynia nie zgrzyta i czy przy okazji nie zapala się check engine)

dobra uwaga
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 14:37   
   Moje auto: Opel Astra G


gardi1- niedawno w auto świat był dodatek dot. Opli (była tam też Corsa B) Postaram się dzisiaj wrzucić fotki/skany do tematu albo na Twojego maila :)

Pozdro!


UP! - fotki z poradnika!





 
 
     
 gardi1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 16:03   

DZIEKI :) :piwo: :piwo:
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 23:14   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


http://www.klubcorsa.pl/t...corsy-vt695.htm

nic dodać nic ująć
 
 
     
 gardi1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Styczeń 2009, 20:01   

Panowie,
dzieki za wszystki info.
bylem dzis ogldalem, silnik zdrowy odpala od strzalu troche sie poci na uszczelce miski olejowej, oraz pokrywie zaworow (do zrobienia malym kosztem) blachara z zewnatrz ladniutka troche progi oraz tylni blotnik po sierpem zaczyna brac ruda ale sa jeszcze od odratowania szczotka druciana i farba - nic trasznego.
ALE:
sprzeglo sie dziwnie zachowuje tzn na postoju jak sie pusci pedal slychac uderzenie tarczy sprzeglowej (konczy sie??) oraz silnik jakby zmniejszal obroty przy puszczeniu pedalu - bieg "na luzie" - slychac rownierz zmiane przelozenia (podczas jazdy z "2" na "3"
to wszytko jeszcze jest do zrobienia ale podluznice od dolu auta - korozja nieduzo bo nieduzo ale wstawki trzeba by zrobic
podziekowalem
dzieki Wam za pomoc
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Styczeń 2009, 23:01   

Jeśli chodzi o uszczelek pokrywy zaworów to jedem z defektów Corsy B :rofl: ja wymieniłem teraz uszczelkę raptem po przejechaniu 4.000 ;/ a wygadal jak nowa i teraz sytuacja się powtarza :lol3: ale nie samochodów nie zawodnych :yooo:
 
     
 _Are_k


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 21:00   

hej :D jestem tu nowy i potrzebuje porady, bo mam zamiar kupić corse b 1.4 8v :D i tak przeglądając ogładzenia znalazłem 1 dość ciekawe ... oczywiście samochód był ładny chyba nawet nie bity, ale miał pomalowane lusterka...a przeglądając allegro, to tam nie widziałem samochodu który miał pomalowane lusterka ??? czy tak było seryjnie czy jak ?
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 21:07   
   Moje auto: Porshe 911


_Are_k napisał/a:
samochodu który miał pomalowane lusterka


mają pomalowane, zależy która wersja
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 21:08   

_Are_k Opcji wyposażenia było tak wiele, że nie pytaj... Ja mam wersję bez malowanych lusterek, ale wiem, że malowane też były
 
 
     
 _Are_k


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 23:28   

Dzięki panowie :) a możecie mi podesłać linki odnośnie kupna auta, na co zwracac uwagę, bo przyznam sie szczerze że jestem troche leń he he
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 7 Kwiecień 2010, 23:40   
   Moje auto: Opel Astra G


To jak jesteś leń to może podpowiem trochę... jest na forum dział kupno corsy. A w nim przyklejony temat kupno Corsy B- nasze spostrzeżenia + poradnik z Auto Świata (sam założyłem temat więc jest na pewno :D ) Także albo opcja szukaj i albo ręczne szukanie forum- nie powinno to zająć więcej niż 5 minut ;p
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Corsa B - pytanie przed oględzinami - zakupem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.