problem z silnikiem dłąwi się 1.0
Autor Wiadomość
 julas


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Julas
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Maj 2017, 16:46   problem z silnikiem dłąwi się 1.0
   Moje auto: corsa b 1.0ecotek


Witam
Pytanie kieruje do ekspertów w tej dziedzinie.
Naswietle w skrócie mój problem.
Posiadam opla corse b 1.0 ecotec z 1998r.
Objaw,który sie pojawia po odpaleniu na zimnym silniku to taki,ze chwile popracuje i nagle gasnie silnik.Po ponownym odpaleniu problem znika.Gdy wciskam gaz to oporu auto zachowuje sie jakby nie miało paliwa,czyli totalny muł.Czasami sie zadławi.Nie wyswietla mi sie CHECK ENGINE.Po podpieciu kompa zero błędów.
Wymieniłem przeplywomierz na uzywany BOSCH PBT GF30 identyczny jaki mialem wczesniej.Po podpieciu wyrzuca CHECK ENGINE i koputer wskazuje na przeplywke.Na starym przeplywoierzu brak bledw ale muli i nie zawsze reaguje na gaz.Nie chce kupowac trzeciego przeplywomierza.
Pytanie do was,co moze byc problemem?
 
     
 mariusz6793



Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 103
Skąd: Ostrowiec Św. TOS
Wysłany: 13 Maj 2017, 15:46   
   Moje auto: Corsa B 1.0 99"


Cześć,
może ja opiszę swój przypadek, bo miałem podobnie.
Silnik to też 1.0, X10XE, wtedy miał jakieś 160tys przebiegu.
Odpalał ładnie, jednak przez pierwszy kilometr, może dwa dławił się.
Później przy mocniejszym dociśnięciu gazu wytracał prędkość i chwilowe odpuszczenie i dodanie gazu pomagało.
Mechanik po podpięciu pod komputer stwierdził, że to uszkodzenie sondy lambda.
Oczywiście kupiłem nową za jakieś 170zł, wymieniłem, a problem pozostał.
Potem w internecie wyczytałem, że podobne objawy daje uszkodzony przepływomierz i że po odłączeniu kostki elektrycznej od niego samochód będzie dobrze jeździł, ale może słabo ruszać. Poza tym z odłączoną przepływką będzie palił jak smok :)
Tak też zrobiłem: odpiąłem kostkę z przepływomierza, wsiadłem za kierownicę, moim oczom ukazał się stale świecący check engine, autko jako tako ruszało, ale już na 2/3/4/5 biegu jechało wyśmienicie (no jak na 1.0 54KM :D ).
Na szrocie wygrzebałem chyba cztery przepływomierze (zdaje się, że od pojemności 1.2 też pasuje).
Efekt? Na pierwszym podmienionym Corsa jeździła jeszcze gorzej, na drugim było trochę lepiej, a trzeci okazał się strzałem w dziesiątkę. Koszt używanego przepływomierza to było chyba 40zł...
Podjedź gdzieś pod szrot i zapytaj czy możesz przed zakupem przetestować ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » problem z silnikiem dłąwi się 1.0
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.