Brak swiatel drogowych (uszkodzona manetka?)
Autor Wiadomość
 Teotihuacan


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Arek
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 10:00   Brak swiatel drogowych (uszkodzona manetka?)
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti 75Km


Witam.
Kupilem Zonie Corse d z 2008r. z silnikiem 1.3 cdti 75Km
W domu zauwazylem ze nie mozna na stale wlaczyc swiatel drogowych ( dlugich ).
Wlaczaja sie tylko jak pociagne do siebie manetke kierunkow ( migniecie swiatlami ), natomiast jak pcham manetka od siebie, to jest wyczowalne klikniecie ale swiatla sie nie zapalaja.
Co moze byc przyczyna, uszkodzona manetka i musze ja wymienic czy moze jakis bezpiecznik/przekaznik.
Czy ktos mial juz taki problem?
Z gory dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 13:28   Re: Brak swiatel drogowych (uszkodzona manetka?)
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Kolega niżej może mieć rację.
Ostatnio zmieniony przez mietrusz 21 Styczeń 2017, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 lejm


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Koszalin
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 15:54   
   Moje auto: Corsa D Z13DTJ


Jeżeli długie świecą po pociągnięciu manetki do siebie, to bezpiecznik, przekaźnik i żarówki są ok. Problem będzie wewnątrz modułu CIM. Nie ma sensu szukać problemu w wiązce, bo gdyby to była wiązka, to jeszcze coś by Ci nie działało. Łącznie na 4 przewodach obsługiwanych jest 18 funkcji - wartość napięcia z dzielnika napięcia zbudowanego na rezystorach w module CIM steruje odpowiednią funkcją (napięcie jest mierzone przez BCM). Może to być mechaniczne uszkodzenie, zaśniedziały styk lub zwarcie rezystora.

Moduł CIM jest rozbieralny, ale do jego wymontowania trzeba zdjąć koło kierownicy. Jego powrotne złożenie może być trudne ze względu na taśmę kierownicy.
 
     
 Teotihuacan


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Arek
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: 25 Styczeń 2017, 13:55   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti 75Km


Czyli najprosciej bedzie wymienic caly wlacznik zespolony.
Patrzylem juz na allegro i nie sa drogie tylko nie wiem czy pasuje kazdy czy musi miec dokladnie takie same numery.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Brak swiatel drogowych (uszkodzona manetka?)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



dorabianie kluczy szczecin
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.