[Corsa B] Czerwone padełko :) czyli Corsa B 1.2 :)
Autor Wiadomość
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 1 Październik 2015, 19:12   [Corsa B] Czerwone padełko :) czyli Corsa B 1.2 :)
   Moje auto: Corsa 1.2


Witam chciałem przedstawić mojego 2 opla w życiu jakim jest opel corsa b rok 1994 kupionego za czapkę śliwek jest to ślinik 1.2 45 koni :) z instalacją gazową :) przedemną długa droga ale ma to być fajnie miejski sportowy popierdzielacz ;D

Co jest do zrobienia ?
-uszczelka pod pokrywą zaworów mocno sie poci
-klocki przód + tarcze <zakupione>
-wymiana świec olejów itp
-na pewno jakieś audio i lekki masaż pleców :)
-lekka gleba i jakieś fajne 15 lub 16 z rantem :)
-zmiana kierownicy na poliftową
Ale teraz przejde do sedna czyli fotki :)

Tutaj po przyjechaniu od sprzedawcy :) autko spokojnie sie na autostradzie spisuje :)





każdy mnie wysmiał ze kupiłem syf nie samochoód
ponieważ moje drugie to BMW e39 :)
Opelek przeszzedł grunowny remont blacharski i lakierniczy
nowy lakier nowa struktura na zderzakach ;D


w sobotę dzialamy dalej zmiana podswietlenia licznika tid itp więcej fotek ? środka silnika itp będą w sobote :) pozdrawiam
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 2 Październik 2015, 15:35   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Witaj, świetnie zacząłeś przygodę z corsą, nowy lakier wygląda bardzo ładnie ^^
A odnośnie opinii że to syf czy złom też się z taką spotkałem, prawie każdy kto ma lepsze auto ci to powie. Widać nie jesteś obojętny skoro zatrzymałeś się chociaż na chwilę przy Corsie
Ja taż wyszedłem na przeciw i nie sprzedam, będę robił :)
 
     
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 2 Październik 2015, 21:11   
   Moje auto: Corsa 1.2


Raf02 napisał/a:
Witaj, świetnie zacząłeś przygodę z corsą, nowy lakier wygląda bardzo ładnie ^^
A odnośnie opinii że to syf czy złom też się z taką spotkałem, prawie każdy kto ma lepsze auto ci to powie. Widać nie jesteś obojętny skoro zatrzymałeś się chociaż na chwilę przy Corsie
Ja taż wyszedłem na przeciw i nie sprzedam, będę robił :)


Dziękuje bardzo :) mam duże plany i na tym sie nie skończy :) całe zycie BMW ale Opel ma coś w sobie ze ciągnie mnie do niego każdego rana gdy wsiadam to mam uśmiech na twarzy :)
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 3 Październik 2015, 18:15   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Bo te Corsy, to dobry temat zarówno do jazdy, jak i wszelkich przeróbek/napraw :ok: A odnowiona czerwień robi wrażenie :powodzenia:
 
 
     
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 4 Październik 2015, 14:16   
   Moje auto: Corsa 1.2


CJ napisał/a:
Bo te Corsy, to dobry temat zarówno do jazdy, jak i wszelkich przeróbek/napraw :ok: A odnowiona czerwień robi wrażenie :powodzenia:
bardzo sprzyja mi naprawa przy tym wariacie tym bardziej mam autoszrot pod nosem i ceny za pół darmo tak ze bedzie na pewno fajne autko :) :jade:

[ Dodano: 12 Grudzień 2015, 22:11 ]
Witam szanowne grono widzę ze cisza na tym forum ludzie żyjecie ? ! u mnie dużo sie wydarzyło oj bardzo dużo :) powiem wam co mnie spotkała bo nie miałem juz sił do tego mojego padełka

Mój problem zaczął sie od tego ze pojechałem na przegląd swoją corsa i okazało sie ze instalacja jest
nie szczelna plus dolne podłożnice są przegniłe :( załamałem sie :( straciłem wene do odratowania corsy
stała ponad tydzień ale postanowiłem ze będę ja ratował i sie nie poddałem ! Corsa dostała nową instalacje gazową nową uszczelkę pokrywy zaworów nowe emblematy na tył :) dostała nową podłogę dostała nowe bębny cylinderki wszystko by Corsa zaczęła hamować wydałem na same pierdoły klocki przód tarcze Mikoda nowa pompa paliwa nowe przewody miedziane bez instalacji wyniosła mnie 800zł nowa sekwencja wyniosła mnie 2400 a co mi tam do tego dostałem prezent od mojej ukochanej felgi borbet t tył 9j przód 8 ale pokaże w fociszach :)




i na koniec moje gwiazdy na sezon 2016
:jade:
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 12 Grudzień 2015, 22:55   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


matis192 napisał/a:
(...) dostałem prezent od mojej ukochanej felgi borbet t tył 9j przód 8 ale pokaże w fociszach :)


Domyślam się, że to 16'? Teraz pytanie czy przejechałeś chociaż "kilka kilometrów" na tych kołach? Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
- jak wejdą na tył 9J felgi (no chyba, że zakładasz dużą ingerencję w sierpy/błotniki).
- jeżeli wejdą jak to będzie zachowywało się na drodze przy tzw. "podskokach" na seryjnym zawieszeniu, czy obciążeniu tylnych siedzeń auta (pasażerowie).

Pomijam już względy mocy, bo przy Twoim silniku, który ma 45KM... no jestem ciekawy Twoich odczuć, sam w swoim przed delikatną modyfikacją silnika (wtedy jeszcze 60KM) przesiadłem się z 14' co prawda nie na 16' a na 17' (7J ET38 przy oponie 40/205 tarło)- ten samochód kompletnie przestał jechać, on się wręcz toczył.

Pozdrawiam!
 
 
     
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 13 Grudzień 2015, 11:27   
   Moje auto: Corsa 1.2


Kaszubski napisał/a:
matis192 napisał/a:
(...) dostałem prezent od mojej ukochanej felgi borbet t tył 9j przód 8 ale pokaże w fociszach :)


Domyślam się, że to 16'? Teraz pytanie czy przejechałeś chociaż "kilka kilometrów" na tych kołach? Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
- jak wejdą na tył 9J felgi (no chyba, że zakładasz dużą ingerencję w sierpy/błotniki).
- jeżeli wejdą jak to będzie zachowywało się na drodze przy tzw. "podskokach" na seryjnym zawieszeniu, czy obciążeniu tylnych siedzeń auta (pasażerowie).

Pomijam już względy mocy, bo przy Twoim silniku, który ma 45KM... no jestem ciekawy Twoich odczuć, sam w swoim przed delikatną modyfikacją silnika (wtedy jeszcze 60KM) przesiadłem się z 14' co prawda nie na 16' a na 17' (7J ET38 przy oponie 40/205 tarło)- ten samochód kompletnie przestał jechać, on się wręcz toczył.


Pozdrawiam!


Kolego dobrze ze zacząłeś temat silnika :) seria na pewno nie zostanie :) Szukam silniczka 2.0 150ps tak koła były założone i na pewno będę musiał zrobić lekki negatyw :) ale puki co jest zima jest garaż corsa powoli dojdzie do siebie do stanu salonowego :) zderzaki gsi itp a powiedz mi jak uzyskałeś 60 km ?
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Luty 2016, 07:27   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Hmm Felgi 16" i 9 J Obawiam się ze bez wycinania sierpów bedzie Cieżko..

Do co Mocy napewno odczuł by jej brak na takim walcu..

A Co do zawieszenia Niestety przy 2.0 Seryjny zawias nie ma racji bytu a Co za Tym Idzie Corsa będzie musiała zostać usztywniona ( A wtedy Oponki na 16 calach bójcie się )
 
 
     
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 21:02   
   Moje auto: Corsa 1.2


Panowie co tu taka cisza :) u mnie sie działo oj działo :) Corsina dostała dolot własnej produkcji ale jest różnica :) na dniach muszę umyć silnik :) nadal biedne 8v :) ale po owoli do celu :) mam jedno foto :) z polerowania bo dzielnie mnie wozi juz 4 miesiace i nigdy nie zawiodła :)

Te forum umiera ? bo nic sie nie dzieje :( :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:
jedno foto z moją drugą miłością :) :jade:
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 21:04   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


matis192 napisał/a:
Te forum umiera ? bo nic sie nie dzieje :( :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:


Wszyscy siedzą w garażach, na forum wpadną pewnie na jesień i zimę haha
Koła weszły? Bo na tym najnowszych zdjęciu coś za wąska ta opona żebym mógł stwierdzić, że może tam siedzieć 16'' :)
 
 
     
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 21:17   
   Moje auto: Corsa 1.2


Kaszubski napisał/a:
matis192 napisał/a:
Te forum umiera ? bo nic sie nie dzieje :( :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:


Wszyscy siedzą w garażach, na forum wpadną pewnie na jesień i zimę haha
Koła weszły? Bo na tym najnowszych zdjęciu coś za wąska ta opona żebym mógł stwierdzić, że może tam siedzieć 16'' :)



Nie weszły :( nie szło tego zamontować :( przód fajnie siedział tył wystawał :( i sprzedałem :( ale ide w bardziej oryginał :( 14 cali :) ale to ma byc killer :)
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 21:44   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


matis192 napisał/a:
Nie weszły :( nie szło tego zamontować :( przód fajnie siedział tył wystawał :( i sprzedałem :( ale ide w bardziej oryginał :( 14 cali :) ale to ma byc killer :)


15'' poszukaj, 14'' po pewnym czasie będą Cię "gryzły"- za małe koło :)
Może jakiś Zender Sport, albo po prostu coś Borbetowatego żeby rancik miało.
 
 
     
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 11 Maj 2016, 20:35   
   Moje auto: Corsa 1.2


Szukam szukam felg :) cały czas szukam :) ale też szukam nowego srodka fotele itp :)
 
     
 matis192


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Bralin
Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 21:08   
   Moje auto: Corsa 1.2


Siemka siemka u mnie cisza spokój Corsa cały czas cisnie do przodu :) teraz ją czeka wymiana oleju wymiana w skrzyni biegów no i juz kupiłem felgi 200zł jak ze złomu ale zawsze coś :) będzie obizana o 3 cm rozpórka tył przód dodaje foto felg jeszcze na golfie :) tym bardziej nie mam czasu bo za miesięcy pojawi sie moj największy skarb mały pogromca corsy :) synek w drodzę :) :jade: :jade: :jade:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Czerwone padełko :) czyli Corsa B 1.2 :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.