Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Brak reakcji na pilot centralnego zamka.
Autor Wiadomość
 SQT


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Janusz
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Sierpień 2015, 19:30   [Elektryka] Brak reakcji na pilot centralnego zamka.
   Moje auto: Corsa C Z10XE


Witam. Mam następujący problem. Po naciśnięciu otwierania/zamykania samochodu siłowniki drzwi ani klapki wlewu czy też bagażnika nie pracują. Jedyny efekt to to że samochód mruga światłami awaryjnymi więc pilot jak i droga radiowa jest ok. Bezpiecznik nr 7 w BCM również sprawdzony i sprawny. Zamknięcie kluczykiem drzwi kierowcy nie działa na pozostałe drzwi (a chyba powinno ?) Za czym mogę się rozglądać? Nie słychać pracy żadnych przekaźników w BCM po naciśnięciu przycisku. Może ktoś miał taką usterkę i podzieli się jak można ją usunąć. Wymiana całego BCM na razie odpada.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23 Sierpień 2015, 10:08   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Podpiąć auto pod interfejs diagnostyczny i odczytać błędy .

A blokowanie z guzika wewnątrz działa ? .

Sprawdź też czy nie masz aktywnej funkcji opisywanej w instrukcji obsługi na stronie 27 , bo objaw opisywany przez Ciebie by odpowiadał temu ( tylko dezaktywacja odbywa się przez drzwi kierowcy ) na pasażera to nie działa .
 
 
     
 SQT


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Janusz
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Sierpień 2015, 11:49   
   Moje auto: Corsa C Z10XE


Przycisk wewnętrzny również nie działa, tzn. dioda zapala się jednak również brak reakcji.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23 Sierpień 2015, 11:58   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Pozostaje interfejs i diagnostyka , sprawdzenie czy działa centralny w testach wykonawczych , jak nie to BCM do wymiany .
Testy wykonawcze działają bez kluczyka i sygnał idzie bezpośrednio z BCM .

A ta funkcja co pisałem wyżej to faktycznie działa ale przy najbogatszym wyposażeniu czyli tym gdzie masz indywidualne odryglowywanie drzwi kierowcy , co do otwierania zamka z kluczyka to to co piszesz to jest poprawne bo Corsy D tak właśnie mają , po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy otwiera tylko drzwi kierowcy resztę musisz otworzyć z przycisku wewnętrznego .
 
 
     
 SQT


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Janusz
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Sierpień 2015, 12:29   
   Moje auto: Corsa C Z10XE


Żeby rozwiać wątpliwości to nie jest mój samochód tylko wspomagam znajomego. Z tego co wiem przy wysterowaniu komputerem otwiera się tylko bagażnik. Co do błędów będę wiedział dopiero w poniedziałek. Trochę słabo jeśli trzeba będzie wymienić cały BCM.

[ Dodano: 25 Sierpień 2015, 11:53 ]
Odczytałem błędy. Jedyny błąd jaki wyrzucił mi komputer to B2517. Ktoś potrafi wyjaśnić co oznacza ten błąd ?
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 25 Sierpień 2015, 15:33   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Błąd nie związany z BCM tylko z OBD II silnika .

Jakiego interfejsu używałeś ? , użyj konkretnego pod opla typu op-com ( tu może być nawet clon ) lub tech2 lub MDI .
W końcu konkretnie chodzi o BCM inne moduły nie maja związku z usterką .

Najlepiej wrzuć autoscana z tego modułu ( numer nadwozia możesz wyciąć ) .

Co z testem elementów wykonawczych ? i jak w blokach pomiarowych ? , tam masz wgląd w pracę przekaźnika centralnego zamka .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Brak reakcji na pilot centralnego zamka.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



produkcja siłowniki hydrauliczne komornik sądowy poznań nowe miasto
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.