Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:51
Kontrolka Silnika i Spadek Mocy
Autor Wiadomość
 CASH


Informacje
dolnoslaskie

Imię: KUBA
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 4
Skąd: WAŁBRZYCH
Wysłany: 17 Czerwiec 2014, 18:12   Kontrolka Silnika i Spadek Mocy
   Moje auto: CORSA B


Witam
Panowie mam taki problem z moją Corsą 1.2. Chodzi o to że podczas jazdy autko rozpędza się do pewnej prędkości np 70 km poczym czuć że nie dostaje mocy tzn. wciskam pedał gazu a licznik pokazuje ze prędkość sie nie podnosi tylko spada jak bym hamował i zapala się żółta kontrolka silnika!!! Corsa albo gaśnie albo przez pewien czas muli i dostaje ponownie moc!!! Byłem na kompie ale mechanik powiedział że jest jakiś głupi odczyt: Wysokie napięcie temperatury oleju silnika!!! Może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi po ostatnio coraz częściej mi sie to dzieje!!!
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Czerwiec 2014, 22:51   Re: Kontrolka Silnika i Spadek Mocy
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


CASH napisał/a:
Byłem na kompie ale mechanik powiedział że jest jakiś głupi odczyt: Wysokie napięcie temperatury oleju silnika!!!

Zakładam że problem dotyczy silnika 1,2 jak w opisie :lol1: błąd brzmi tak kosmicznie że wolę zapytać , warto byłoby uściślić jaki to silnik (8v czy 16v) i z którego roku jest auto .
Tak czy inaczej czujnik temperatury oleju nie występuje i nigdy nie występował w żadnej corsie B , cieczy owszem występuje i to w każdej jednostce benzynowej .
Proponuję udać się do kogoś kto będzie potrafił odczytać błąd , możesz również odczytać sam o (ile auto pochodzi z roku 97 lub niżej) metodą kodów błyskowych .
Instrukcję czytania kodów błyskowych można znaleźć tu na forum .
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 6 Lipiec 2014, 00:02   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Yosh widzę że masz pojęcie o sprawach mechanicznych i przyznam że ja mam podobny problem robi mi się tak przy zmianie biegów , że jak zmieniam bieg to go zamula a wcisnę pedał gazu to momentalnie dostaje mocy , myślałem o tym wcześniej ale nie wiem jak dokładnie wytłumaczyć to mechanikowi czy taki objaw wystarczy mu do stwierdzenia co się dzieje i jak to naprawić mój model Corsy to 1.2 16V 2000 Edition byłbym wdzięczny za jakakolwiek pomoc pozdrawiam serdecznie.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Lipiec 2014, 03:14   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jeśli nie wyrzuca żadnych błędów a komputer na diagnostyce nie wykrywa żadnych anomalii to problem może tkwić w kolektorze dolotowym , a dokładniej w sterowaniu przepustnicą zmiennej długości dolotu .
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 6 Lipiec 2014, 12:27   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Dzięki za poradę muszę się tym zając bo zaczyna mnie to drażnić , bo taka jazda jest nie do przyjęcia nie ma tej satysfakcji dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Kontrolka Silnika i Spadek Mocy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.