Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:28
Stabilizator w Corsie B 1.5D
Autor Wiadomość
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 10 Luty 2009, 23:38   Stabilizator w Corsie B 1.5D

Mam pytanko do właścicieli cors w dieslu. I w sumie innych też jeśli wiedzą :) Ostatnio zauważyłem że pomiędzy stabilizatorami które ludzie sprzedają jest jeszcze łączenie zaznaczone na zdjęciu. U mnie tego ustrojstwa niema i teraz nie wiem czy w dieslach niema czy mam brak :rofl: Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Z góry dziękuję i pozdrawiam :D :yooo:
 
     
 warjat513
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2009, 12:10   

Stabilizator jest po to w samochodzie, aby korygować odchylenie osi od poziomu, a to ,,ustrojstwo" jak napisałeś jest najważniejsze...musisz to mieć, samochód nie może korygować odchyleń...nie wiem jak to możliwe, że nie masz tego ,,ustrojstwa"... :D
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2009, 12:13   

możliwe, nie wszystkie corsy miały montowany stabilizator...
 
     
 warjat513
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2009, 12:15   

Może i tak...nie przeczę...ale to nie normalne...jak ta oś pracuję w takim razie aż się boję...hehe :( )
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2009, 12:17   

warjat513, pracuje, lecz pod wielkimi obciążeniami, dlatego corsy bez stabilizatora nie skręcają wogóle. Zatem jak ktoś nie ma, warto zaopatrzyć się w choćby standardowy stabilizator.
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Luty 2009, 22:18   

No to w piątek wybiorę się na szrocik i trza się w to zaopatrzyć. Dzięki wielkie. Pozdro :yooo:
 
     
 Grzegorz Zając
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Luty 2009, 13:32   

:glosno: na początku produkcji naszego kochanego modelu nie wszystkie wersje posiadały drążek stabilizatora! Co nie oznacza iż takowego nie mozemy samemu zamontować, polecam zamontowanie mocniejszego tzn o śr. 21 mm, standartowy montowany w autkach z silnikami 1,2 8v i 1,4 8v miał 18 mm.
Zaznaczam , że także możemy wymienić drążki reakcyjne ze śr. 19 mm stosowane w słabszych w.w.wersjach na grubsze , tj. 23mm.
 
     
 szpaczek


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: Tomaszów Lubelski
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 16 Luty 2009, 08:53   

U mnie w corsie 1.5 TD jest stabilizator,jak kupiłem to był,być może u Ciebie tez był kiedyś:D
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Luty 2009, 12:04   

Dzisiaj doszedł stabilizator :D Tak się trafiło że jest z wersji 1.4 16V więc jest to ten grubszy 21mm. Drążki reakcyjne fabrycznie są już te grubsze. Zaraz jadę zakładać i zobaczę różnicę :] Pozdro :padam:
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 5 Marzec 2009, 02:20   Stabilizator w Corsie B 1.5D

Siema, i jak zamontowałeś już ten stabilizator?
Jeśli tak to opisz wrażenia z nowej jazdy(jeśli możesz?).
Musi być dużo lepiej.
Pozdro
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Marzec 2009, 13:18   

Po założeniu stabilizatora Corsa nie kołysze się już tak podczas gwałtownych manewrów i pewniej się prowadzi. Ostatnio założyłem tez niską zawieche i teraz jeździ jak po szynach :]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Stabilizator w Corsie B 1.5D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.