Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
Problem z elektryką Corsa B
Autor Wiadomość
 tomzis
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Luty 2009, 23:05   Problem z elektryką Corsa B

Witam
Właśnie kupiłem Opelka Corsę B wersja1,2 CITY dla żony i mam następujący problem
Otóż nie działa mi oświetlenie konsoli środkowej (sterowanie ogrzewaniem itp), podświetlony jest tylko przycisk ogrzewania tylnej szyby a reszta nie świeci, do tego nie ma też prądu w zapalniczce i radiu i nie ma klaksonu. Dodatkowo tez nie działają spryskiwacze wycieraczki działają a nie ma spryskiwaczy, po wciśnięciu spryskiwaczy nie ma zupełnie żadnego odzewu pompki. Ktoś mi pomoże w tym nie wiem czy jest uszkodzony jakiś przekaźnik czy jak . Auto stało dłuższy czas i miało wyładowany akumulator więc szpece z komisu mają w razie takich sytuacji duży akumulator na rozmiarowo jak 2 zwykłe- może coś się przepaliło Bezpieczniki sprawdziłem i są ok. Ewentualnie jak zdemontować środkową konsolę żeby sprawdzić żarówki od podświetlenia?
Dzięki za pomoc
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Luty 2009, 23:35   

Witam. Żeby dobrać się do żarówek w konsoli środkowej musisz najpierw odkręcić 4 śrubki. 2 są za kratkami nawiewów, jak poświecisz latarką to je zobaczysz. Można je wykręcić długim wkrętakiem a po wymontowaniu całej konsoli wymontować kratki żeby łatwo można było je wkręcić. Pamiętaj tylko żeby zamknąć nadmuch żeby śruby nie poleciały do środka. kolejne 2 są za podłużnym plastikiem od regulacji obiegu zamkniętego - otwartego. Teraz bedziesz mógł wysunąć trochę konsolę. Musisz jeszcze poodczepiać cięgna i wtyczki i konsola bedzie twoja. Potem ściągasz pokrętla, środkowe ma zatrzask. wkładasz w szczelinkę np. płaski wkrętak i naciskasz. Powinno zejść. Pozostałe 2 musisz ciągnąć aż zejdą. I jeszcze 2 śrubki z tylu i rozkładasz wszystko. Pozdro ;p
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 9 Luty 2009, 14:37   
   Moje auto: Porshe 911


Sprawdź wszystkie bezpieczniki....
przewody czy nie są luźne....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Problem z elektryką Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.