[Corsa B] CorsaKasi 1,0 12v city - furka dla żony
Autor Wiadomość
 Pazur



Informacje
malopolskie

Imię: Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 17:26   [Corsa B] CorsaKasi 1,0 12v city - furka dla żony
   Moje auto: Corsa B 1.0 12v


MODEL: CORSA B
ROK PRODUKCJI: 1998
SILNIK: X10XE
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: seria
FELGI: 13 stalowe seria
OPONY:
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ŚRODEK: seria
CAR-AUDIO: pioneer
WYPOSAŻENIE: centralny zamek, alarm, gazrurka...

OPIS MOJEJ FURY:
Musiałem odkupic żonie samochód ( poprzednią corse b 1,4 zabiłem na Gierkówce...)
Furka zakupiona we Wrocku 2009r. Od tamtej pory przybyło jej kilka nowych cześci oraz wyprysków rudej. Przybyły głośniki pioneer 160w wraz z radiem pioneer deh 1100mp oraz oryginalne welurowe dywaniki. Przez ten czas fura zrobiła ok 60tys.km
W 2013 zmieniłem tłumiki (seria), zawieszenie przednie otrzymało nowe sworznie, gałki, silentblock, poduszki silnika i skrzyni. Robiąc porządki głową wybiłem szybe :wstyd: i znów wydatek... szyba z pasem zawitała w furce. Corsa zwiedziła kilka państw, pływała na promie, była na kilku zlotach motocyklowych. Użytkowana przez kobiety, poprzednia właścicielka zakupiła ją w salonie Opla we Wrocku. Ja jestem jej mechanikiem, myjkowym i czasem żona pozwala mi zasiąśc za jej kółkiem...




Plany na 2014:
1. mc person + nowe spreżyny+amory
2. amortyzatory tył
3. tarcze + klocki przód
4. bebny i szczeki tył
5. zmiana podłączenia radia
6. głośniki na tył w fabryczne miejsca
7. zmiana lusterek na czarne (obecne są malowane)
8. zmiana listew na błotnikach (obecne są malowane)
9. założenie ori listewek ozdobnych/ochronnych
10. założenie ori chlapaczy 4szt.
11. zmiana zderzaków na nielakierowane lub lakierowane...
12. może jakaś fajna felga w rozmiarze 13
13. ori spoiler na klape do 3d
14. malowanie budy - chyba sie zdecyduje na: Plasti Dip
15. zmiana podsufitki na inny wzór tzn bez wzoru...
16. licznik z obrotomierzem - jak za dużo przeróbek to odpuszczam
17. białe kierunkowskazy w błotniki = ok

No to chyba tyle z pragnień co do Corsy.

Zakupiłem zwłoki Corsy B 1,0 12v z 99r na przeszczep organów... trafiło mi sie jak ślepej kurze ziarno :hurra: Jak to dobrze pracowac dla assistance... Opony zimowe stan bdb, opony letnie stan db, nowe bebny i szczeki, nowe amortyzatory i spreżyny 4szt. nowe tarcze i klocki, w zbiorniku 21L. paliwa, czarne lusterka, listwy ozdobne, zderzak tylny, podsufitka, chlapacze ori opla, głośniki na tył, nowy akumulator. Reszta fury do sprzedania pójdzie by odzyskac dutki...
Tak patrze na to wszystko i widze 18 kół do corsy, letnie zimowe, zapasowe zostawiam, 1szt. zapasowe do przyczepki. Zostaje 8szt felg z oponami do oddania, z checią przygarne w zamian spoiler na tylną klape - o taki jak na zdjeciu




Wiem że robie błedy z polskimi znakami, wina klawiatury lub oprogramowania... Zmieniałem to i owo i nic. W lutym lapek idzie na serwis, obiecuje poprawic wszystkie błedy
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 16 Styczeń 2014, 16:36   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Widać corsa ma wycisk, ale dobrze sobie radzi i oby jak najdłużej!
Miły kolor no ale wymaga pielęgnacji,
podstawowe porządne plany i corsa jak z 1 ręki :)
Powodzenia!
 
     
 Pazur



Informacje
malopolskie

Imię: Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 01:41   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12v


Oj ma wycisk, codzienne korki w Krakowie, raz na jakiś czas traska Krk-Bełchatów-Krk. Była w Chorwacji na wyspie Chwar oraz w Holandii. Raz do roku odwiedza Ustke lub Dziwnów. Woziła różne złomy w postaci motocykli WSK, WFM, Komar oraz graty wszelakiej maści do motocykli. Z nadejściem nowego roku corsa będzie służyła tylko mojej żonie - koniec z wożeniem gratów.
Pierwsze prace już w przyszłym tygodniu.
Ostatnio zmieniony przez 25 Styczeń 2014, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] CorsaKasi 1,0 12v city - furka dla żony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.