Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
Corsa B problem z elektrycznymi szybami
Autor Wiadomość
 krzychu_opel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Luty 2009, 21:52   Corsa B problem z elektrycznymi szybami

Witam, od prawie roku jestem posiadaczem Corsy B 1.4 z 1998 roku w wersji Swing. Auto jest bardzo zadbane, przejechane ma 46000km, posiada m.in. elektrycznie sterowane szyby (fabryczne). Problem polega na tym, że bardzo często przy przekręcaniu kluczyka w pozycję zapłon przed odpalaniem silnika, samoczynnie opuszcza się prawa szyba. Ta sama opuszcza się również bez przyczyny podczas jazdy - ale to już rzadziej. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Jak tą przypadłość usunąć? Pozdrawiam, Krzysiek.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Luty 2009, 09:51   
   Moje auto: Porshe 911


czy to sie dzieje za każdym razem?

i czy masz automatyczne domykanie szyb po wyjściu z auta?
 
     
 krzychu_opel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Luty 2009, 14:07   

Automatycznego domykania nie mam, alarm jest niefabryczny, montowany u dealera. Jak ją kupiłem, to otwierała szybę dość rzadko, teraz już właściwie za każdym razem. Sporadycznie zdarza się że nie otworzy.
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 6 Luty 2009, 20:06   

Hej!
A może to porostu włącznik ci szwankuje i styka samoistnie czy kabel gdzieś sie przetarł i samo sie załącza. Miałem tak z klaksonem sam mi trąbił, okazało sie ze jakimś cudem otulina kabla sie zużyła jakby miał ze sto lat i sie wykruszyła.
 
 
     
 krzychu_opel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Luty 2009, 21:39   

Póki co mechanik odłączył mi wiązkę przewodów idącą od prawych drzwi do lewych, czyli wyeliminował kawałek instalacji. Szybę po stronie pasażera można otworzyć tylko przełącznikiem w drzwiach pasażera, tym w drzwiach kierowcy już nie. Zobaczę co się będzie działo, narazie jest spokój :)
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 21 Luty 2009, 23:31   

czesto zdaża sie ze własnie wiazka w drzwiach kierowcy sie przełamuje i są takie cyrki,trzeba wymienic uszkodzony odcinek przewodów i bedzie ok
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Corsa B problem z elektrycznymi szybami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.