Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:45
Wymiana zwykłych lamp na reflektory soczewkowe
Autor Wiadomość
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 5 Październik 2013, 16:54   Wymiana zwykłych lamp na reflektory soczewkowe
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


Witam,

zastanawiam się nad wymianą zwykłych reflektorów na soczewki w CD :) Mam ładną czarnulkę i takie soczewki z czarnym wnętrzem wyglądałyby pięknie... A przy tym na pewno lepiej oświetlałyby drogę niż zwykłe, chociaż te święcą nad wyraz dobrze... Poza tym z tyłu też mam przyciemnione (wersja Color Edition) i wszystko by fajnie pasowało.

http://allegro.pl/corsa-d...3550268177.html

Czy ktoś z Was ma u siebie soczewki? Do jakich modeli były one zakładane? Czy wymiana jest plug and play, czy wymaga jakichś przeróbek w elektryce, kostkach itp.? Ma ktoś może jakiś manual demontażu przednich reflektorów w CD?

Pozdrawiam!
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Październik 2013, 19:30   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Generalnie to co napiszę nie możesz brać jako pewnik a jedynie informacyjnie (to co zostało mi w pamięci gdy sam miałem taki pomysł).

Soczewki we wszystkich wersjach Corsy (za wyjątkiem serii limitowanych) były/są opcją dodatkową. Z tego co się orientowałem nie były one standardem nawet w wersjach OPC, choć tam często były dokładane do specyfikacji przez producenta i wstawiane do salonów (czyli dana wersja wyposażenia + dodatki). Jako ciekawostkę dodam (dane nieoficjalne), że na obecną chwilę w całej Polsce jako nowe dostępne są tylko dwie Corsy z soczewkami (w cenie ok 50 tys. zł)

Co do samych soczewek są dwie wersje: skrętna i "stała". Skrętna na pewno ma inne podłączenie i wymaga zgrania z komputerem (a, że w corsach są różne komputery nie do każdej da się dołożyć). Stała powinna być podłączana na zasadzie plug and play ale to tylko teoria (nie przerabiałem praktyki). Inna ważną kwestią jest to, że na allegro większość soczewek to albo podróbki albo demontaż z "Brytyjczyków". Co do pierwszej opcji - wiadomo ich jakość, trwałość etc.... Druga opcja może natomiast skończyć się niezaliczonym badaniem technicznym, utratą dowodu....brytyjczycy mają ruch lewostronny są występuje inny rozkład światła i po założeniu takowych będziesz oślepiał innych (a opcja z założeniem naklejek na stałe nie wchodzi w grę)
 
 
     
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 7 Październik 2013, 02:04   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


gumimis dzięki za rzeczową odpowiedź. Napisz co Cię odwiodło od tego pomysłu? Napisałem do GM w tej sprawie i jak będę przy okazji przejeżdżał obok ASO to podejdę podpytam. Oczywiste jest to, że nie chcę żadnych podróbek, ani reflektorów z anglika i myślę, że można trafić na allegro oryginały. Jak szukałeś to masz może numery odpowiednich? Zapewne te z anglików będą posiadały inne numery? Skrętne rzecz jasna odpadają z miejsca, po czym to poznać na zdjęciu reflektora orientujesz się? Numery też zapewne się różnią więc minimalizujemy pomyłkę mając odpowiednie numery części ;)
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Październik 2013, 10:27   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Generalnie nie możesz przyjmować mojej wypowiedzi jako konkret bo po ponownym dokładniejszym przyjrzeniu się sprawie wiem, że poprzedni post zawiera błędy.

1. Nie występują dwa rodzaje soczewek a jeden: skrętny AFL choć podobno jak nie podłączysz całego oprzyrządowania to będzie on świecił tylko na wprost.
2. Reflektory te mają inną wtyczkę (większą) i nie wiem jak byłoby z podłączeniem jej

3. Tutaj masz katalog części Valeo - wybierasz zakładkę w prawym górnym rogu strony katalog web ->pojazdy->...etc...
znajdziesz numery fabrycznych reflektorów

4. Najlepiej podjedź do ASO i spytaj jak jest z tymi reflektorami (i podziel się tymi informacjami tutaj :) );

Ja sobie dałem spokój po tym jak ktoś w nocy pożyczył sobie felgi i opony z mojego bolidu i stwierdziłem, że do stalowych felg nie będę ich zakładał. Inna kwestia to cena - autem będę jeździł nie dłużej niż 5 lat (obecnie 1,5 roku) wiec jeżeli mam wydać 1,5-2 tys. dla samego wyglądu. Poczytałem również jak i wiem z doświadczenia, że soczewki szybciej ulegają zużyciu (szybko matowieją i soczewki i odbłyśniki - podobno szybciej niż w normalnych reflektorach)
 
 
     
 vetteran



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 7 Październik 2013, 11:43   
   Moje auto: Corsa D


Dokładnie, nie ma soczewek z doświetlaniem i bez.

Wszystkie są z doświetlaniem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Wymiana zwykłych lamp na reflektory soczewkowe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



blaszaki.com/blog/tani-i-solidny-czyli-zalety-garazy-blaszanych-blaszakow
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.