Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 23:39
Opony - pytanie laika
Autor Wiadomość
 skrzypol


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 17 Lipiec 2013, 16:26   Opony - pytanie laika
   Moje auto: Corsa C 1.2


Witam wszystkich (jako, że jest to mój pierwszy post)!

Od ok 9 mc-y jestem posiadaczem Corsy C. Jest to moje pierwsze własne auto, choć przed nim zrobiłem sporo tysięcy na trasach innymi autami. Ale do rzeczy:

Kupując autko miałem farta i komplet letnich oponek był razem z felgami w zestawie, więc na "dzień dobry" miałem dwa zestawy kół, założone zimówki i letnie. Założyłem letnie i po jakimś czasie jazdy okazało się, że czuję jak mi na trasie bije konkretnie przód. Pojechałem z marszu na wyważenie, i co się okazało: nie były za dobrze wyważone to raz, a dwa, że prawy przód ma lekkie uszkodzenie. Niby facet powiedział, że siatka cała, no ale mały bąbelek (do jaja mu daleko) robi się na boku od zewnątrz. Wyważyli, przełożyli przód na tył, i o. Mimo wyważenia i przełożenia nadal czuję, że bije. Mniej, przy innej prędkości (ok. 60km/h), ale jednak. No i teraz tak:

1. Czy z tytułu takiego bąbelka opona może strzelić? Szykują mi się dłuższe wyjazdy w najbliższych dniach i trochę strach, z drugiej strony... (patrz pyt. 2)

2. Wychodzi na to, że letnie oponki są i tak do wymiany. Te co teraz są na przodzie bieżnik mają co najwyżej na ten sezon (tragedii nie ma, ale dłużej na pewno nie pożyją) a z tyłu jest ta uszkodzona, więc też trzeba wymienić. Z tym, że jeśli nie ma ryzyka wystrzału, to czy mogę nimi dojeździć do końca sezonu? Czy nie warto ryzykować?

3. Teraz mam bodajże 155/80/13. Przy wymianie kupować takie same, czy lepiej inne? Jeśli inne, to dlaczego lepiej, i czy będą pasować na stare felgi?

Pytania mogą się wydać banalne, ale nie można znać się na wszystkim, a ja się za bardzo nie znam na szczegółach eksploatacji motoryzacyjnej :)

Z góry dzięki za pomoc!
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Lipiec 2013, 19:11   

http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=635
Proszę zerknąć powyżej

1 opona może strzelić ponieważ jest w tym miejscu osłabiona
2 zmień opony na nowe lub w lepszej kondycji bo nie warto ryzykować
3 podaj informacje o posiadanych felgach bo nikt nie jest tu wszech wiedzącym możesz zastosować np 165/70 powinny spasować w zamian za te które posiadasz
 
     
 kami1



Informacje
LPG: Nie
Imię: Kamila
Dołączyła: 17 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 17:18   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Witam! Podepnę się pod temat: Czy zimówki 175/70 R 13 do corsy C z silnikiem 1.0 nie będą zbyt duże? Proszę o pomoc, obecnie jeżdżę na letnich oponach 155/80 R 13 (zapasówka taka sama). :brawo:
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Sierpień 2013, 21:30   

To zależy jak kto lubi każdy jeździ na takich felgach/oponach jak danej osobie pasuje. Kiedyś zamontowałem teściowi do jego corsy 1.0 opony z mojego samochodu a były to 175/65 r14 i corsa spisywała się bardzo dobrze więc z tymi oponami które chcesz kupić nie powinno być problemu.
 
     
 kami1



Informacje
LPG: Nie
Imię: Kamila
Dołączyła: 17 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 18 Sierpień 2013, 14:55   
   Moje auto: Corsa C 1.0


Witam raz jeszcze! Nastąpiła zmiana planów. Dokupuję felgi 14" i wstawiam opony zimowe 185/65 R 14 (tył) i 175/65 R 14 (przód). Czy takie rozwiązanie ma sens przy takim małym silniku? W sumie jeździ się na zimówkach 4 miesiące w roku tylko. Zapasówka niestety pozostaje: 155/80 R 13 (letnia).
 
 
     
 Mrcinek



Informacje
LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Sierpień 2013, 18:05   
   Moje auto: Combo 1,7 di


:krzyk: Jeżeli chodzi o zimę to proponuje wąskie i wysokie oponki, mogą być 13. A co do lata to zależy czy chcesz dobry komfort na dziurach czy też dobrze trzymające się auto drogi, oczywiście mniej komfortowa jazda samochodem:)
Ja właśnie założyłem 195/50 R15. Auto lepiej się prowadzi, lepsza przyczepność opon. Minusy: większa odczuwalność dziur, wyboi, kolein i innych niemiłych rzeczy na drodze.
Ostatnio zmieniony przez 20 Sierpień 2013, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 kamilson83


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 40
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 13:08   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Twinport


:piwo: Jeśli chodzi o opony to jak 13 to najlepszy rozmiar 155/80, a jak zakładacie 14 to 175/65. To rozmiary zalecane przez producenta. Oczywiście można zajrzeć na stronę i zobaczyć jakie są zamienniki tych rozmiarów, ale najlepiej zostać przy nich.
Kami załurz na przód i tył ten sam rozmiar.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Koła, felgi i opony » Opony - pytanie laika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.