Przesunięty przez: Kaszubski
28 Marzec 2016, 16:10
Corsa B 1.4 gaśnie w czasie jazdy, czujnik położenia wału
Autor Wiadomość
 SunFires


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 20:18   Corsa B 1.4 gaśnie w czasie jazdy, czujnik położenia wału
   Moje auto: Opel corsa B 1.4


Witam

Jakiś czas temu kupiłem w promocji Corse za bardzo małe pieniądze, potrzebowałem auta zastępczego na czas naprawy mojego. Od jakiegoś czasu mam problem z autem. Podczas jazdy gaśnie i nie można jej odpalić przez długo, dzieje się tak nie zawsze, ostatnio 40 minut stania 10 km od domu :pff: .

Włożyłem już w te autko więcej niż za nie dałem i szkoda trochę. Jak zaczęły się problemy z odpalaniem no to standard, kopułka, palec, świece, przewody i dalej nic.

Wertowałem trochę różne fora i zacząłem od tego czujnika, bo najtańszy z możliwości



Mam troche wolnego czasu i internet więc pomyślałem że zabiorę się za to sam.
I teraz pytanie za 100pkt gdzie ten czujnik się znajduje i jak się do niego dobrać (mile widziane konkretne zdjęcia). Wszędzie piszą że koło rozrządu, ale tam mam tylko coś takiego:




Mój silnik to 1.4 60KM 93r.



Mile widziane zdjęcia
 
 
     
 boniek1993


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 23
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 22:19   

Ten silnik nie posiada czujnika położenia wału, posiada czujnik halla w aparacie zapłonowym, mniej więcej odgrywającą rolę czujnika położenia wału.
 
 
     
 SunFires


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 15 Kwiecień 2013, 23:04   
   Moje auto: Opel corsa B 1.4


OK, tak myślałem że coś nie tak jest :) , czyli to jest silnik od corsy A? Pomoże ktoś dobrać ten czujnik?
 
 
     
 boniek1993


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 23
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 16 Kwiecień 2013, 07:35   

Twój silnik to C14NZ, montowany także w Corsach B
http://allegro.pl/czujnik...3154468105.html
 
 
     
 SunFires


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 22 Kwiecień 2013, 10:19   
   Moje auto: Opel corsa B 1.4


A teraz takie pytanko, lepiej kupić czujnik halla czy aparat zapłonowy. Bo jak mniemam znajduje się od w środku i z doświadczenia wiem że przy tego typu naprawach zawsze coś pęknie, jakaś blaszka się pognie i i tak trzeba będzie kupić całą część :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B 1.4 gaśnie w czasie jazdy, czujnik położenia wału
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.