Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:45
Zamarzający parownik
Autor Wiadomość
 sebo89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: łowicz
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 29 Październik 2012, 19:49   Zamarzający parownik

Witam!
W mojej corsie zaczął zamarzać dzisiaj parownik. dzieje się to na zimnym ale i na ciepłym silniku...wcześniej miałem mało płynu bo przeciekała mi chłodnica, ale dzisiaj kupiłem proszek do uszczelniania chłodnic wsypałem go uzupełniłem poziom płynu ale nadal mi zamarza parownik...byłem u mechanika a on powiedział mi ze chłodnica nadal jest nie szczelna i dostaje się powietrze do układu i go zapowietrza i przez to zamarza parownik...
czy mechanik ma racje i czeka mnie wymiana chłodnicy???
dodam ze przewody z płynem chłodniczym idą mi do parownika górą i jest to silnik 1.4 16V
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Październik 2012, 19:59   Re: Zamarzający parownik

sebo89 napisał/a:
czy mechanik ma racje i czeka mnie wymiana chłodnicy ?


Powiem Ci tak podobny temat przerabiałem w Calibrze dobre 2 lata temu. W mym przypadku też chłodnica podciekała z tym, że parownik mi nie zamarzał. Mój nadworny mechanik również poradził mi aby zakupił proszek do uszczelniania chłodnic za jakieś 2zł i dosypał do układu chłodzenia. Niby pomogło i tak jeździłem monitorując stan płynu chłodniczego. Po czasie wyszło że nie była to wina chłodnicy tylko nagrzewnicy no ale to inna bajka.
W Twoim przypadku mechanik raczej ma rację i czeka Cię wymiana chłodnicy. Sam w Corsie wymieniałem chłodnicę we wakacje i mimo iż była droga bo nowa to jestem szczęśliwy gdyż nie mam problemów w grzaniem w zimne dni. PS: jeszcze zima na dobre nie przyszła, a już takie problemy się zaczynają. Eh gdzie te czasy gdzie w BMW parownik polewałem wrzątkiem aby zaczął znów działać xD .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Zamarzający parownik
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.