Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:26
silnik 1.5 d głośne stukanie
Autor Wiadomość
 Monopol91



Informacje
podkarpackie

Wiek: 32
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 17
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 18 Wrzesień 2012, 18:02   silnik 1.5 d głośne stukanie

Witam wszystkich. chciałbym prosić was o pomoc. rano jak jechałem do pracy po przejechaniu ok 4 km wyprzedzałem samochód nagle szarpnęło dwa razy autem i zaczęło okropnie stukać coś w silniku.w domu sprawdziłem rozrząd i było wszystko w porządku, sprawdziłem pompę i wtryski i tak samo w bardzo dobrym stanie. dodam ze jak opóźnię kąt wtrysku to bicie jest mniejsze a na wysokich obrotach zanika. pali idealnie bez problemów. auto ma przejechane niby 270 tyś. ale nie wiem czy to prawdziwy jego stan. pozdrawiam!
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 20:09   

a z jakich okolic dochodzą te odgłosy?
 
 
     
 Monopol91



Informacje
podkarpackie

Wiek: 32
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 17
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 19 Wrzesień 2012, 23:23   

jest to stukanie zawsze na pierwszym baniaku wnioskuję to po tym że popuszczając wtryski ustaje bicie na pierwszym baniaku myślałem że to wtrysk dlatego zamieniłem z innym ale dalej to samo robi. dzisiaj sprawdziłem jeszcze czy nie ma luzu na tulei na tłoku ale nie ma. i zastanawiam się jeszcze czy nie zrobił się jakiś delikatny luz między tłokiem a cylindrem. tylko znowu dlaczego by mi szarpnęło podczas jazdy.
 
 
     
 Yogi97037



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 197
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 8 Październik 2012, 20:38   

Kolego o takich rzeczach o których ty piszesz nie ma mowy ponieważ zwyczajnie nie byłaby możliwa jazda tym autem.
 
 
     
 Monopol91



Informacje
podkarpackie

Wiek: 32
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 17
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 9 Październik 2012, 21:33   

dlatego piszę na forum żeby mi ktoś pomógł... a objawy są dokładnie takie jak opisałem wyżej... będę wdzięczny jak by ktoś mi pomógł. pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » silnik 1.5 d głośne stukanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.