Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
Niedziałająca postojówka
Autor Wiadomość
 Segu


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: Sosnowiec
  Wysłany: 9 Wrzesień 2012, 19:14   Niedziałająca postojówka

Siema.

Mam mały problem z postojówką w prawej lampie Corsy C.
W pierwszej kolejności myślałem, że po prostu się przepaliła ale dzisiaj w końcu zabrałem się za wymianę lamp na Angelsy i jest to samo. Wymieniłem również żarówkę żeby być 100% pewny czy to aby nie lampa bądź żarówka.
Problem tkwi raczej gdzieś "dalej", jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć czy raczej czeka mnie ASO?

Pozdrawiam.
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 9 Wrzesień 2012, 20:03   

jak włanczasz postojowe to palą się tylko tylne czy po prostu jedna żarówka ? bo ja mam tak nie wiem dlaczego że jak włącze postojówe to palą mi się tylne tylko może tak musi być
 
 
     
 Segu


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Wrzesień 2012, 22:37   

Może trochę źle sprecyzowałem problem.
Tylne lampy są okej. Postojówka w przedniej lampie prawej, w5w żarówka. Ta taka malutka się nie świeci.
Problem nie tkwi w lampie ani w żarówce, bo sprawdziłem.
Gdzieś "dalej" trzeba zajrzeć, jakiś bezpiecznik może za to odpowiada czy coś?
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 10 Wrzesień 2012, 12:36   

ja bym sprawdził czy w ogóle prąd dochodzi jak masz miernik do tego , a jak coś to przeczyścić styki w kostce albo po prostu bezpiecznik coś nei tak
 
 
     
 Rudi1988


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 8
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Listopad 2012, 07:30   

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, ale mam problem związany z prawą przednią lampą. Od jakiegoś czasu nie świeci mi żarówka mijania, mimo tego iż jest dobra, ale gdy delikatnie poruszam cały gniazdem tej żarówki to świeci, wydaje mi się, że coś tam gdzieś nie łączy, macie może jakiś pomysł co sprawdzić?

[ Dodano: 23 Listopad 2012, 07:09 ]
Już wiem jaka jest przyczyna i rozwiązanie mojego problemu.
Przyczyna - nadpalone styki pomiędzy gniazdem żarówki, a reflektorem.
Rozwiązanie - niestety podobno dla Opla jest to część niewymienna, więc musiałem inaczej pokombinować, żeby nie kupować nowego reflektora, na szczęście cyna w tym miejscu chciała się trzymać, więc oczyściłem miejsce styku, a następnie wlutowałem w to miejsce trochę świeżego materiału :) Wiem, że to rozwiązanie tymczasowe, bo trzeba będzie chyba zainwestować w światła do jazdy dziennej :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Listopad 2012, 13:40   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeśli chodzi o Żarówke od Mijania to Tam wytapiają się te styki i jeśli dobrze zrozumiałem to da się wymienić całą wkładkę Żarówki albo jej odpowiedni Element. Proponuje poszukać na Allegro odpowiedniej części którą potrzebujesz... A koszt jak się nie mylę oscyluje w granicach 40 zł
 
 
     
 Rudi1988


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 8
Skąd: Tychy
Wysłany: 23 Listopad 2012, 21:43   

DAMIAN1991, słuchaj właśnie problem jest w tym, że to nie styki które są przy tej wkładce, bo to nie jest problem( nawet w ASO kosztuje 31 zł), ale o styki, które masz, tak jakby w reflektorze. Jutro postaram się walnąć jakąś fotę i zobrazować Ci o co mi chodzi :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Oświetlenie » Niedziałająca postojówka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.