Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:08
Mycie i konserwacja silnika- Corsa B
Autor Wiadomość
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 15 Grudzień 2008, 15:15   Mycie i konserwacja silnika- Corsa B

Powiedźcie mi jakie stosujecie środki do czyszczenia/konserwacji silnika? Generalnie nie chodzi mi o środki typu marketowego – spryskaj silnik i spłucz dużą ilością wody- raz jak byłem na myjce, w cenniku zauważyłem „mycie silnika” okazało się, że otwierają klapę spryskują jakimś dziwnym płynem czekają parę minut po czym jazda cały silnik karcherem pod strasznie dużym ciśnieniem!
Wszystko robią na włączonym silniku! Powiedzcie mi czy jest to bezpieczny sposób? czy nic nie grozi takiemu silniczkowi? Przecież tam jest alternator i trochę elektryki, jak widziałem jak macha tym karcherem w środku to odpuściłem sobie ;) może znacie jakieś mniej drastyczne metody ;)
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 15:54   

witam. zwięźle i na temat... "TENZI truck clean" bardzo dobry środek przeznaczony do ciężarówek, bardzo mocny, polecam. dobierasz z wodą w pewnej proporcji, spryskujesz silnik, chwile czekasz i karcher... albo z węża ogrodowego... i cala filozofia:D nie słyszałem jeszcze żeby coś się stalo silnikowi po myciu
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 16:00   

środek i którym pisze woytekw4 jest jednym z lepszych chyba. Te środki w "psik-psikaczu" z marketu są ... hmmm ... niezbyt dobre. Nie czyszczą niestety zbyt dobrze, są po prostu za słabe.
Inną metodą jest również mycie środkiem do czyszczenia plandek samochodowych.
Przy spłukiwaniu KARCHERem nic się stać nie powinno... Przynajmniej ja nie znam jeszcze nikogo, komu uszkodziłby się od tego silnik...
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 16:54   

oki dzieki :) a czy taki silniczek po umyciu, można czy nawet trzeba zakonserwowacć jakimś środkiem zaraz po umyciu?, napewno silnik sam w sobie od początku jest zakonserwowany jakimiś środkami, ale jak wiadomo z czasem wypadałoby chociaż ponowić taki zabieg ;)
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 21:01   

nie bardzo rozumię o co koledze chodzi... myślisz że po myciu ci zardzewieje??? :lolek: podczas mycia usuwasz olej który się wydostał na powierzchnie... wydzieliny nieznanego pochodzenia i inny syffff. a tak apropo to dlaczego chcesz go myc?? bo jezeli jest tylko w kurzu to nie widzę sensu
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudzień 2008, 22:55   

Generalnie chodzi mi o inne elementy w około silnika ;) jak patrzę na śruby ( w okolicy świec i obudowy śilnika - silnik x12sz)), które już są tam całe zardzewiałe i zapieczone to aż mnie dreszcze przechodzą, chciałbym pozbyć się tej rdzy i zakonserwować te elementy, tylko chciałbym wiedzieć czego użyć aby nie pogorszyć sprawy
;) zaznaczone w czerwonych kółeczkach




++++++++++
zmieniłem tylko link na zdjęcie
Ostatnio zmieniony przez dudu 16 Grudzień 2008, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Mycie i konserwacja silnika- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.