Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:31
Corsa B 1.2 bardzo wysokie spalanie
Autor Wiadomość
 sokam
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 7 Grudzień 2008, 16:47   Corsa B 1.2 bardzo wysokie spalanie

Witam
Moja Corsa B 1.2 z 1995r. paliła mi jak do tej pory jakieś 7 do 7,5 l./100km w mieście przy bardzo spokojnej jeździe bez szaleństw. Było to dla mnie spalanie do przyjęcia i wydawało się w normie, ale ostatnio jak się zrobiło trochę zimniej temp. od 0 do 5 st. C to spalenie mi wzrosło do 10l. a nawet trochę ponad na 100km przy takiej samej jeździe i trasie. spodziewałem się że w okresie zimowym spalanie wzrośnie, ale nie sądziłem że aż o tyle ! Co może być powodem takiego wysokiego spalania jak na takie małe autko ?.
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Grudzień 2008, 16:54   

sokam, - bez obaw - w każdym samochodzie zima spalanie wzrośnie o około 1 L do 2 L.
nie ma się czym przejmować 0 jest to spowodowane niską temperaturą zewnętrzną co idzie za tym że silnik dłużej się nagrzewa i pracuje dłużej na podwyższonych obrotach
też powodem jest to że nagrzewasz w kabinie ..
nie przejmuj się - to jest normalne zjawisko ...
ewentualnie możesz zasłonić chłodnice np do połowy co spowoduje że autko szybciej się nagrzeje :)
pozdro oli
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 7 Grudzień 2008, 18:31   
   Moje auto: Opel Astra G


Powiedz tak przy okazji jak tam u Ciebie z termostatem? Jaką temperaturę trzyma?
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Grudzień 2008, 18:37   

Ja jednak będzie się utrzymywał zdania że coś jest nie tak u kolegi, bo niskie temperatury mamy już od prawie miesiąca, a ja różnicy w spalaniu nie zauważyłem ani na wskaźniku paliwa, ani nie odczułem jej w portfelu.

Sprawdź rzeczywiście termostat i sondę lambda.
 
     
 sylka25
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Grudzień 2008, 13:45   

a ja powiem ze u mnie jest podobnie jak u kolegi SOKAM....zrobiło sie zimniej i od razu spalanie sie zwiększyło i to odczuwalnie a równiez ma corsinke 1.2[/b]
 
     
 szczurek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Grudzień 2008, 21:07   

Mi przy walniętym termostacie spalała tak 7.3-7.5l/100 w mieście. w sobote go wymieniłem to zobaczymy jak będzie.
Widze, że raczej też nie masz silnika ECO to możesz mieć małe problemy z wymianą termostatu(jeśłi sam to bedziesz robić) bo trzeba rozrząd zdjąć by się do niego dostać :lol3:
 
     
 krzysieek77
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 16:33   

Ja przed zimowym okresem zawsze zmieniam filtr powietrza i olej i od razu spalanie spada o ok. 1 litr przynajmniej :witam:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 18:16   
   Moje auto: ASTRA G


krzysieek77 napisał/a:
Ja przed zimowym okresem zawsze zmieniam filtr powietrza i olej i od razu spalanie spada o ok. 1 litr przynajmniej :witam:


To mnie teraz kolego ubawiłes swoją wypowiedzią :lolek:

Oli wyraznie wytłumaczył w czym rzecz, już prościej nie można. :dobry:

Jedno można jeszcze dopowiedzieć, że dużo zależy od tego w jakim cyklu jeździmy. Jeżeli jezdzimy tylko w mieście na krótkim dystansie, to silnik nie dostaje temperatury roboczej co prowadzi do zwiększonego spalania rzędu litra lub dwóch. Co do obniżenia spalania przez wymianę oleju czy filtra powietrza to nie widzę związku, chyba że ktoś zaniedbuje swoją kruszynkę i to pomaga ;)
 
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 16:14   

U mnie spalanie też jest strasznie wysokie :/ Zarówno gazu jak i benzyny.
Mam silnik 1.4 i 60km
Przy spokojnej normalnej jezdzie pali mi ok 10l BENZYNY a gazu ok 13L :/
Tragedia :/
Termostat mialem wymieniony tylko tyle wiem od poprzedniego właściciela.

Czy to normalny objaw że tyle AŻ mi pali??
Moze mam coś rozregulowane?
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 16:20   
   Moje auto: Porshe 911


francuz90 napisał/a:
U mnie spalanie też jest strasznie wysokie :/ Zarówno gazu jak i benzyny.
Mam silnik 1.4 i 60km
Przy spokojnej normalnej jezdzie pali mi ok 10l BENZYNY a gazu ok 13L :/
Tragedia :/
Termostat mialem wymieniony tylko tyle wiem od poprzedniego właściciela.

Czy to normalny objaw że tyle AŻ mi pali??
Moze mam coś rozregulowane?


moja niunia jest taka sama zgazowana 1.4 60kM - pali 9L gazu zimą! coś masz nie teges
 
     
 francuz90



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 105
Skąd: Częstochowa\Rędziny
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 16:33   

no wlasnie tylko co? :/
Moze jakies filtry czy cos?
Bo wiem ze poprzedni wlasciciel baaaardzo ale to baaardzo malo jezdzil na gazie :/
Tego samego dnia co ja kupilem a bylo to w Listopadzie zatankowalem 9l i zrobilem tylko 70km :/
Doradźcie, nie jestem mechanikiem i nawet nie wiem co jak i kiedy :/
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 21:47   

Powiem Wam, że jak tylko zostałem właścicielem mojego Korsarza (też 1,4 60 KM, co prawda tylko benzyna, bez LPG) i zapominałem często, że jest 5 bieg ;) ) spalił mi 9 litrów w mieście. Następne tankowanie i również w mieście, ale za to na zimówkach i w warunkach średnio zimowych - 7,8 litra na 100 km. Tak, że na pewno u ciebie coś jest nie tak. Niestety nie wiem co.
 
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Styczeń 2009, 20:32   

a moja corsa 1,2 zaczęła palić 12l/100.....ktoś przebije?? nie wiem co jest przyczyną..mowa oczywiście o LPG...byłem u "fachowca", wyrzucił krokowca a wstawił mi kryze (śrubę) i powiedział, że będzie ok..poza tym, ustawił obroty alegancko, ale co jakiś czas w najmniej spodziewanych momentach (skrzyżowania) zaczyna mi się dusić..powiedział ze to jakieś eg4 czy coś takiego, że daje lewe powietrze do kolektora ssącego i czasem będzie się dusiła i najlepiej to zaślepić, ale on nie ma czasu (30zl za regulacje), ale po 100 metrach jazdy wraca do normy..tylko to spalanie mnie martwi :(
ma ktoś pomysl co zrobić?? nigdzie nie znalazłem informacji o tym eg4...sonde mam ok, krokowca już nie mam...nie mam też pojęcia co jest nie tak..
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Styczeń 2009, 21:02   

EGR, zawór recyrkulacji spalin. Można to zaślepić, jest masa artykułów jak to zrobić. O popatrz, jeden nawet tutaj : http://astra.autokacik.pl...epienieerg.html

Pewnie sie spytasz co to daje. Polega to na tym, że część spalin z kolektora wydechowego wędruje z powrotem do kolektora ssącego by tam ulec ponownemu spaleniu. Tłumacząc na nasze - wcinasz pizze, wyżygujesz sie na stół, zjadasz to co wyżygałeś, po chwili znowu żygasz tym samym tyle że nieco bardziej przetrawionym. Może ekologiczne, ale męczy twoje ciało, podobnie jak EGR męczy silnik :fuck:


tyle ci powiem bo gazownikiem nie jestem.
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Styczeń 2009, 22:28   

wielkie dzięki:) bardziej dobitnie już ni emożna wytłumaczyć hehehe :lolek: jutro zobacze gdzie to siedzi i jak to zaślepić (ze względu na gaz i mikser)
a Ty cwirus88, polecasz zaślepienie czy wymianę (na allegro koszt 399zl :/ ) ???
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Styczeń 2009, 22:35   

problemy się usuwa, a nie zastępuje nowymi ;p
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2009, 10:39   

cwirus88, myślałeś kiedyś o zawodzie nauczyciela? nawet najmniej zorientowana kobieta po przeczytaniu Twojego posta byłaby w stanie wytłumaczyć co to jest EGR i na jakiej zasadzie działa ;p a swoją drogą...już dawno tak się nie uśmiałam :lolek:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B 1.2 bardzo wysokie spalanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.