Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:36
Czujnik temperatury zewnętrznej - problem
Autor Wiadomość
 gary1985


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Koszalin
Wysłany: 20 Luty 2012, 12:32   Czujnik temperatury zewnętrznej - problem

Witam.Niedawno kupiłem Opla Corse C 1.0 12v 2001r.Kupiłem go z niedziałającym czujnikiem temperatury zewnętrznej.Na wyświetlaczu wogole nie pokazywał temperatury, były trzy kreski.Ostatnio nawet pokazało -40st gdzie było 0.Wszystko ładnie wskazuje na uszkodzenie lub zaśniedzenie wtyków.Ale gdy zacząłem szukać czujnika okazało się że go nie ma wogole.W zderzaku gdzie jest miejsce na niego nie ma go.Szukałem również miedzy chłodnica lub nawet obok.Jedynie co znalazłem to wiszący na zderzaku kabelek z wtyczka taka:

http://zapodaj.net/6f0ca5b49080.jpg.html

Gdy szukałem w necie czujnika wszystkie miały wejście na 2 bolczyki.A ta wtyczka ma na 4.Jesli to ta wtyczka to może ktoś wie które kabelki odpowiadają za czujnik temp?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Luty 2012, 08:41   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Pewnie oryginalny czujnik został w zderzaku który został wymieniony lub ktoś wyrwał wiązkę z czujnikiem ze zderzaka zdejmując go...
Jak będzie widno i nie za mokro postaram się sprawdzić dokąd idzie wiązka od czujnika w mojej CC, nie koniecznie ta wtyczka którą zrobiłeś zdjęcie może być do czujnika.
 
 
     
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Marzec 2012, 01:00   
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Przerabiałem ostatnio ten temat.Tak jak kolega pisał,stary został w tamtym zderzaku pewnie.Brakuje u ciebie wtyczki.Kabelek niebieski i niebieski z białym paskiem odpowiada za wskazanie temperatury na wyświetlaczu.Wepnij sobie kabelki odpowiadające tym kolorom,zakup czujnik(ja za oryginalny dałem 31zł),umieść go w zderzaku i będzie ok.
 
 
     
 Roksi



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Marzec 2012, 11:09   

Podpinam się do tematu, mój czujnik czasami strasznie wariuje, auto kupiłam na początku lutego i niby było wszystko ok. Do auta zostało zamontowane radio kenwooda (bo oryginalne ktoś mądry wymontował). Po podłączeniu wyświetlacz z datą, temp. itd. przygasł całkowicie, wróciłam do montującego po czym stwierdził, że na pewno tak było. Po pół godziny awantury stwierdził, że wyświetlacz łączy się z radiem i jak ma się oryg. to wyświetla stacje, przeciął mi przewód niby właśnie łączący ten wyświetlacz i radio. Miało być wszystko ok, niby było, tylko teraz czujnik trochę oszukuje, ostatnio na dworze było 6'C a on pokazywał -2'C. Myślicie, że to wina czujnika i trzeba go wymienić czy coś się stało przy montażu radia?
 
 
     
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Marzec 2012, 12:11   
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Wydaje mi się,że będzie to wina czujnika.U mnie na początku przy temperaturach dodatnich pokazywał -20 potem -40,a następnie już tylko kreski.Jak się okazało zerwał się jeden kabelek przy czujniku(niebieski i niebieski z białą kreską).Popatrz u siebie czy nie poprzecierały się przewody,wyjmij czujnik przeczyść go (dostają się na niego nieraz resztki błota itp.),ewentualnie zakup drugi nie jest to jakiś wielki koszt zakupu.Co do radia to twój "fachowiec" podłączył radio tak,że dawało TIDowi sygnał, żeby przełączył się na tryb wyświetlania danych z radia. Tymczasem żadne dane do niego nie docierały, więc wyświetlacz pozostawał pusty.
Rozwiązaniem było odpięcie przewodu, odpowiedzialnego za sterowanie trybem pracy TIDa. W niefabrycznych radiach przewód ten odpowiada za sterowanie anteną automatyczną.
 
 
     
 brunon1983


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: rybnik
Wysłany: 2 Luty 2013, 13:44   

Chciałem zapytać czy ma ktoś może jakiś schemat umieszczenia czujników w corsiem C. Chodzi mi o co to czujnik wkręcany do skrzyni biegów od strony chłodnicy, silnik 1,4.
 
 
     
 darkb


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Darek
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:57   
   Moje auto: Corsa C 1,2 , 75KM, 2000r


a wiecie może bądź posiada ktoś fotkę gdzie znajduje czujnik temepratury zewnętrznej w corsie C
 
 
     
 Jurek50


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Jerzy
Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Styczeń 2016, 18:02   
   Moje auto: opel corsa c 1.2


Od dołu, między chłodnicą a zderzakiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Czujnik temperatury zewnętrznej - problem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



prowadzenie kampanii google ads cennik
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.