Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 13:01
Opel Corsa B 1.6 16V GSI w LPG 1994r
Autor Wiadomość
 mazek77


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17 Styczeń 2012, 21:44   Opel Corsa B 1.6 16V GSI w LPG 1994r

Witam!
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna CB i niedawno wygrzebałem taką oto ofertę:
http://otomoto.pl/opel-co...-C22463357.html.
Po telefonie do sprzedającego dowiedziałem się, że na karoserii występują dwa (podobno niewielkie - "wielkości paznokcia") ogniska korozji - jedno przy górnej krawędzi przedniej szyby, drugie przy dolnej krawędzi tylnej szyby, co mnie osobiście nieco niepokoi. Jeśli chodzi o przegląd i ubezpieczenie to, odpowiednio, 01/2012 i 02/2012. W/g słów sprzedającego w samochodzie nie występują poważne usterki ani problemy z dynamiką jazdy.
Ponieważ zamierzam wybrać się na oględziny, chciałbym wcześniej poznać Waszą opinię, drodzy doświadczeni Corsiarze ;) , więc jeśli ktoś znajdzie chwilę to prosiłbym o podzielenie się swoją opinią.
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 18 Styczeń 2012, 07:39   

Na innym Forum opla corsa jest do sprzedania na części:):) Gąski to jest teraz rarytas co mogę powiedzieć te auta przeważnie są wysłużone a raczej ich silniki nie chce oceniać na sucho najlepiej jest zobaczyć, przejechać, się obejrzeć wszystko dokładnie ale tak jak mówię, na innym forum gościu chce sprzedać ją na części a co może za tym iść nie wiem, być może coś jej dolega a może myśli ze więcej na częściach zarobi.
 
 
     
 mazek77


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 18 Styczeń 2012, 08:16   

darx1204 napisał/a:
Na innym Forum opla corsa jest do sprzedania na części:):)


Mógłbyś podesłać mi na PW link do tej oferty? Z chęcią zobaczę co ciekawego jest tam napisane.
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 18 Styczeń 2012, 16:47   

witam mam do sprzedania wszystkie częsci z
Opel Corsa GSi1.6 16V110KM + lpg

Przebieg w km:
160 000 km
Skrzynia biegów:
manualna
Moc:
110 KM (81 kW)
Pojemność skokowa:
1600 cm³


Wszystkie części z auta ze zdjęcia !!

chętni ? piszcie :) :-D


fotki :

http://www.wgraj.org/zdjecie/41051
http://www.wgraj.org/zdjecie/41052
http://www.wgraj.org/zdjecie/41053
http://www.wgraj.org/zdjecie/41054

TYLE BYŁO NAPISANE:):)
 
 
     
 mazek77


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 18 Styczeń 2012, 17:04   

Dzięki wielkie kolego :D To jest przydatna informacja :gutt2:
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Styczeń 2012, 17:53   

mazek77,

Powiem Ci tak że sam we wakacje miałem taką Corsę właśnie z silnikiem 1.6 16V i miło jest wyprzedzać inne samochody bo jednak 109KM robi furorę aczkolwiek po krótkim czasie użytkowania okazało się że silnik bierze znaczące ilości oleju. Po zbyt intensywnym użytkowaniu olej pokazał się również w wydechu i zostawiał za sobą taką chmurę jakby papieża wybrali (bez kitu xD ). Na koniec silnik był cały obrzygany olejem. Przechodząc do sedna mimo że fura super to silnik ecotec do wymiany a jak już zmieniać to ten od Calibry czyli C20NE który ma 115KM i jest dziełem Opla i mimo swojego wieku nie łyka tak znaczących ilości oleju jak nowszy ale awaryjny ecotec.
 
 
     
 mazek77


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20 Styczeń 2012, 08:59   

Nie chcę zakładać nowego tematu, wobec tego zapytam tutaj: nie orientujecie się może czy pozbycie się tej rdzy będzie się wiązało tylko z "kosmetyką" czy może konieczna będzie zabawa przy blacharce (domyślam się, że konieczne będzie demontowanie szyb), oraz ile mniej więcej może kosztować taki zabieg?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Styczeń 2012, 14:05   

mazek77,

Nie ma potrzeby demontować szyby bo mowa tu o rdzy która jest na tylnej klapie co jest bardzo częste w Corsie B. Ogólnie nie jestem wielkim znawcą tematu blachy i lakiernictwa ale myślę że max w 200zł się zamknie ta naprawa. Będzie trzeba trochę przetrzeć papierem plus ewentualnie ubytki wypełnić szpachlom i pomalować pod kolor - to wszystko.
 
 
     
 mazek77


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20 Styczeń 2012, 17:32   

pokemon,

Szczerze mówiąc spodziewałem się, że to bedzie droższy zabieg, ale, w końcu, to zależy też od wykonawcy i pewnie region też ma jakieś znaczenie więc nigdy nie wiadomo jakie ceny mnie czekają. Niestety problemem nie jest tylko rdza na tylnej klapie, lecz (jak zauważyłem w pierwszym poście) również przy przedniej szybie, myślisz, że i w tym przypadku sprawa mogłaby wyglądać podobnie? Prosiłbym również innych corsiarzy, może bardziej obeznanych w temacie (skoro pokemon zauważył, że sam do końca w nim nie jest ;P ), o opinie. Z góry dziękuję.
 
 
     
 morhol


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 21 Styczeń 2012, 21:54   

Jeśli rdza pojawiła się przy przedniej szybie to trzeba będzie ją wyjąć żeby zrobić to porządnie. Tak w ogóle to rdza w tych okolicach powinna dać do myślenia czy aby samochód nie był dzwoniony. Nie jest to powód do dyskwalifikacji ale trzebaby dokładnie auto obejrzeć. Remont ecoteca w razie czego trochę kosztuje.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa B » Opel Corsa B 1.6 16V GSI w LPG 1994r
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.