Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
Corsa D 1.22008
Autor Wiadomość
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Grudzień 2011, 08:36   

przeemmek napisał/a:
Kolego miałem podobnie w innym aucie bo vectrze b i z inna instalacją ale u mnie przyczyną był reduktor od gazu.

Dlatego popieram kolegę xxyy777e i wole diesla, nawet mimo to iż mam w swojej corsie filtr dpf:)

Ale powodzenia w naprawie i nie daj się gaziarzom odsyłać do mechanika i odwrotnie bo w taki sposób możesz pól auta wymienić nie naprawić a zbankrutować !


Specjalnie nie założyłem syfa instalacji tylko markową BRC 24 na oryginalnych wtryskach BRC. Próbowałem jeździć na Benzynie 2 dni i to samo... w zimniejsze dni. Więc nie psioczyć tu na gaz!!!!

[ Dodano: 21 Grudzień 2011, 08:38 ]
xxyy777e napisał/a:
Szkoda, że autorowi wątku samo się nie ustawiło.
LPG to dodatkowy układ w samochodzie. Więcej dodatkowych części i tym samym więcej możliwości uszkodzenia.

Specjalnie nie założyłem syfa instalacji tylko markową BRC 24 na oryginalnych wtryskach BRC. Próbowałem jeździć na Benzynie 2 dni i to samo... w zimniejsze dni. Więc nie psioczyć tu na gaz!!!!
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Grudzień 2011, 15:16   

Ja w swojej vectrze tez miałem instalacje BRC a się zepsuła! I ja bym stawiał na gaz a to że jeździłeś na benzynie nie znaczy że przyczyna nie leży w gazie. U mnie parownik przepuszczał gaz i zalewał silnik mimo iż tez jakiś czas jeździłem na benzynie.
 
 
     
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Grudzień 2011, 14:08   

przeemmek napisał/a:
Ja w swojej vectrze tez miałem instalacje BRC a się zepsuła! I ja bym stawiał na gaz a to że jeździłeś na benzynie nie znaczy że przyczyna nie leży w gazie. U mnie parownik przepuszczał gaz i zalewał silnik mimo iż tez jakiś czas jeździłem na benzynie.

z tego co wiem jak auto chodzi na benzynie to elektrozawór odcina na butli dostęp gazu, to jakim cudem zalewa przez parownik jak jeżdzę na benzynie? chyba, że się mylę???
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Grudzień 2011, 15:13   

u mnie dopiero jak magiki od gazu odłączyli jakiś wąż od gazu padła diagnoza na parownik. Tak mimo jazdy na benzynie był problem. Masz też inna instalację brc więc może też być różnica. Najlepiej znaleźć magików co robią i gaz i benzynę.
 
 
     
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 20:19   Odkopuję temat

przeemmek napisał/a:
u mnie dopiero jak magiki od gazu odłączyli jakiś wąż od gazu padła diagnoza na parownik. Tak mimo jazdy na benzynie był problem. Masz też inna instalację brc więc może też być różnica. Najlepiej znaleźć magików co robią i gaz i benzynę.



Dziwne rzeczy się dzieją, auto po 3 dniach stania i minusowych temperaturach ze śniegiem od kopyta odpaliło i nawet nie zająknęło się, teraz sobie uświadomiłem, że jak auto gasło, to zawsze była wilgoć i pada deszcz. Czyli wychodzi na to, że szkodzi mu WILGOĆ a nie temperatura niska. Teraz pytanie, gdzie ta wilgoć się dostaje? co jest wrażliwe na wilgoć?


PS. Dopisuje dziś, żeby was upewnić dziś jest 16 styczeń 3ci dzień z rzędu przy mrozach (a nie przy wilgoci) idealnie pali i odrazu jedzie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa D 1.22008
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.