Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:27
Corsa D 1.22008
Autor Wiadomość
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
  Wysłany: 15 Listopad 2011, 08:38   Corsa D 1.22008

W ciepłe dni było idealnie, teraz po zimnych nocach. Przekręcam kluczyk odpala dodam gazu muli go, dodam lekko gazu muli go ale jedzie, dodam mocniej gazu zgaśnie, odpalam jeszcze raz i jedzie a po pół minuty idealnie już. Ktoś mądry powiedział mi, że to może od gazu, dlatego kilka razy po jeździe przełączyłem na benzynę pochodził na biegu jałowym i wyłączałem z nadzieją na lepsze jutro i do kogo się udać z problemem. Okazało się, że to nie od gazu, bo rano identyczne objawy. Instalacje mam BRC Sequent 24 na oryginalnych wtryskach BRC, filtr powietrza zmieniany był miesiąc temu, świece tak samo. Czy ktoś ma jakiś pomysł? PS. Auto mam od nowości bardzo mały przebieg 28 tys km. Gaz założony od 16 tys km.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Listopad 2011, 14:52   Re: Corsa D 1.22008
   Moje auto: ASTRA G


relom napisał/a:
Czy ktoś ma jakiś pomysł?


Nie wiem ile razy już to pisałem, ale powtórzę PODEPNIJ AUTO POD KOMPUTER DIAGNOSTYCZNY. To nie jest polonez :uuu:
Jelśi auto masz z tak małym przebieg to chyba masz jeszcze gwarancję?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2011, 16:49   

relom,

Fakt spidan ma trochę racji. Masz dość nowe i zaawansowane auto. Możliwe że uszkodziła się jakaś pierdoła bo jednak Corsa D ma dużo elektroniki i stąd masz takie problemy. Jak dasz radę podpiąć pod komputer to daj tutaj na forum znać jakie masz błędy aby innym też w razie czego pomóc :) .
 
 
     
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Listopad 2011, 13:41   

pokemon napisał/a:
relom,

Fakt spidan ma trochę racji. Masz dość nowe i zaawansowane auto. Możliwe że uszkodziła się jakaś pierdoła bo jednak Corsa D ma dużo elektroniki i stąd masz takie problemy. Jak dasz radę podpiąć pod komputer to daj tutaj na forum znać jakie masz błędy aby innym też w razie czego pomóc :) .

Corsa jest grudzien 2008 i juz nie ma gwarancjii
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Listopad 2011, 20:59   
   Moje auto: Porshe 911


spidan napisał/a:
PODEPNIJ AUTO POD KOMPUTER DIAGNOSTYCZNY


:gutpost:

----------------------

relom napisał/a:
Corsa jest grudzien 2008 i juz nie ma gwarancjii


odpowiedź:

spidan napisał/a:
PODEPNIJ AUTO POD KOMPUTER DIAGNOSTYCZNY. To nie jest polonez


:kijek:
 
     
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Grudzień 2011, 12:51   Byłem na kompie...

west napisał/a:
spidan napisał/a:
PODEPNIJ AUTO POD KOMPUTER DIAGNOSTYCZNY


:gutpost:

----------------------

relom napisał/a:
Corsa jest grudzien 2008 i juz nie ma gwarancjii


odpowiedź:

spidan napisał/a:
PODEPNIJ AUTO POD KOMPUTER DIAGNOSTYCZNY. To nie jest polonez


:kijek:


Nic nie wyszło, mechanik mówi, że wszystki czujniki wporządku, żadnych błędów nie mam, rozkładam ręce...

Pytał tylko, czy świece zmieniałem a ja z 3 tys km temu zmieniałem.

Jakieś pomysły ktoś ma?
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 13 Grudzień 2011, 20:05   
   Moje auto: SXI


a mnie się wydaje ze to przez gaz
nie wiem czy już tak próbowaleś, jak masz możliwość spróbuj kilka dni na samej benzynie,
u kumpla (nie corsa) zawsze cos nie halo z parownikiem, ale jak smigal na paliwie to luzno było

pzdr`
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Grudzień 2011, 20:36   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Paddy, nie żartuj. Nie po to zakłada się "tani" gaz aby jeździć na benzynie.
Dużo tego LPG pali ?
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 14 Grudzień 2011, 22:58   
   Moje auto: SXI


aha czyli autor ma szukać rozwiązania wszędzie tylko nie w gazie bo po to założył gazy bo jest tani ...... :uuu:
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Grudzień 2011, 23:10   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Mała dygresja. Trochę przypomina mi to sytuację z gazem którą miałem jakieś 10 lat temu.
Miało być tanio i dobrze... Specjalista od gazu twierdził że u niego jest OK i odsyłał do mechanika od silnika, spec od silnika twierdził że u niego również jest OK i powinienem temat skonsultować z gaziarzem. Głupie kółko, traciłem czas i kasę bo wymieniłem niepotrzebnie kupę części... bo może pomoże.
Od tego czasu wyleczyłem się z LPG, mimo wysokich cen ON, jazda starym dieslem jest tańsza od jazdy na Pb95+LPG
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Grudzień 2011, 01:17   

Mam to szczęście jeżdżąc czwartym samochodem na gaz,że nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów i nigdy nie zamieniłbym autka z gazem na diesla.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Grudzień 2011, 20:20   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Bo chyba nie jeździłeś dieslem. Wysoki moment obrotowy, nie trzeba kręcić, małe spalanie. Zimą są zalety potrafi się sam otrząść ze śniegu.
Masz LPG i brak problemów ? Nie wierzę, ta zabawa w regulacje gazu na wiosnę/zimę (nawet częściej) gdy spadnie temperatura czy pada bardziej deszcz ?
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Grudzień 2011, 21:55   

Dość często zmieniamy samochody i tak się składa, że diesle też mieliśmy.Osobiście nigdy już nie kupię samochodu z tym silnikiem z wielu powodów o których nie chce mi się pisać,bo każdy doskonale zdaje sobie z nich sprawę.Jeśli chodzi o gaz,to dawno chyba nic o instalacjach LPG nie czytałeś.Mam instalację,której nie trzeba regulować,ponieważ sama automatycznie się dostosowuje.
Pozdrawiam i życzę jak najlepszych wrażeń z jazdy dieslem.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Grudzień 2011, 14:02   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Szkoda, że autorowi wątku samo się nie ustawiło.
LPG to dodatkowy układ w samochodzie. Więcej dodatkowych części i tym samym więcej możliwości uszkodzenia.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Grudzień 2011, 14:55   

Kolego miałem podobnie w innym aucie bo vectrze b i z inna instalacją ale u mnie przyczyną był reduktor od gazu.

Dlatego popieram kolegę xxyy777e i wole diesla, nawet mimo to iż mam w swojej corsie filtr dpf:)

Ale powodzenia w naprawie i nie daj się gaziarzom odsyłać do mechanika i odwrotnie bo w taki sposób możesz pól auta wymienić nie naprawić a zbankrutować !
 
 
     
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Grudzień 2011, 08:36   

przeemmek napisał/a:
Kolego miałem podobnie w innym aucie bo vectrze b i z inna instalacją ale u mnie przyczyną był reduktor od gazu.

Dlatego popieram kolegę xxyy777e i wole diesla, nawet mimo to iż mam w swojej corsie filtr dpf:)

Ale powodzenia w naprawie i nie daj się gaziarzom odsyłać do mechanika i odwrotnie bo w taki sposób możesz pól auta wymienić nie naprawić a zbankrutować !


Specjalnie nie założyłem syfa instalacji tylko markową BRC 24 na oryginalnych wtryskach BRC. Próbowałem jeździć na Benzynie 2 dni i to samo... w zimniejsze dni. Więc nie psioczyć tu na gaz!!!!

[ Dodano: 21 Grudzień 2011, 08:38 ]
xxyy777e napisał/a:
Szkoda, że autorowi wątku samo się nie ustawiło.
LPG to dodatkowy układ w samochodzie. Więcej dodatkowych części i tym samym więcej możliwości uszkodzenia.

Specjalnie nie założyłem syfa instalacji tylko markową BRC 24 na oryginalnych wtryskach BRC. Próbowałem jeździć na Benzynie 2 dni i to samo... w zimniejsze dni. Więc nie psioczyć tu na gaz!!!!
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Grudzień 2011, 15:16   

Ja w swojej vectrze tez miałem instalacje BRC a się zepsuła! I ja bym stawiał na gaz a to że jeździłeś na benzynie nie znaczy że przyczyna nie leży w gazie. U mnie parownik przepuszczał gaz i zalewał silnik mimo iż tez jakiś czas jeździłem na benzynie.
 
 
     
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Grudzień 2011, 14:08   

przeemmek napisał/a:
Ja w swojej vectrze tez miałem instalacje BRC a się zepsuła! I ja bym stawiał na gaz a to że jeździłeś na benzynie nie znaczy że przyczyna nie leży w gazie. U mnie parownik przepuszczał gaz i zalewał silnik mimo iż tez jakiś czas jeździłem na benzynie.

z tego co wiem jak auto chodzi na benzynie to elektrozawór odcina na butli dostęp gazu, to jakim cudem zalewa przez parownik jak jeżdzę na benzynie? chyba, że się mylę???
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Grudzień 2011, 15:13   

u mnie dopiero jak magiki od gazu odłączyli jakiś wąż od gazu padła diagnoza na parownik. Tak mimo jazdy na benzynie był problem. Masz też inna instalację brc więc może też być różnica. Najlepiej znaleźć magików co robią i gaz i benzynę.
 
 
     
 relom


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 20:19   Odkopuję temat

przeemmek napisał/a:
u mnie dopiero jak magiki od gazu odłączyli jakiś wąż od gazu padła diagnoza na parownik. Tak mimo jazdy na benzynie był problem. Masz też inna instalację brc więc może też być różnica. Najlepiej znaleźć magików co robią i gaz i benzynę.



Dziwne rzeczy się dzieją, auto po 3 dniach stania i minusowych temperaturach ze śniegiem od kopyta odpaliło i nawet nie zająknęło się, teraz sobie uświadomiłem, że jak auto gasło, to zawsze była wilgoć i pada deszcz. Czyli wychodzi na to, że szkodzi mu WILGOĆ a nie temperatura niska. Teraz pytanie, gdzie ta wilgoć się dostaje? co jest wrażliwe na wilgoć?


PS. Dopisuje dziś, żeby was upewnić dziś jest 16 styczeń 3ci dzień z rzędu przy mrozach (a nie przy wilgoci) idealnie pali i odrazu jedzie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa D 1.22008
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.