Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:09
Corsa B 1.5 TD Chyba Słabo odpala
Autor Wiadomość
 dzakas001
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Listopad 2008, 22:26   Corsa B 1.5 TD Chyba Słabo odpala

:evil: :evil: Witam od wczoraj stałem sie posiadaczem corse 1.5 td z 96 roku z przebiegiem 180tys km samochod przyjechal z holandi. Tak wiec w sobote pojechalem zerknac autko koles podszedl wlozyl kluczyk odpalila odrazu auto w 90% bylo zimne temperatura na dworzu kolo 0-3 stopni. Wiec zgory obejrzalem przejechalem sie i chodzi spoko tak wiec zdecydowalem sie kupic przywiozl mi na lawecie no i wsiadl a tu lipa z 30sekund krecil rozrusznkimiem no i dopiero odpalila zgsil i odpalila bez krecenia. Minelo 24 godz auto stoi w cieplym garazu kolo 10 stopni na plusie. Dzis podchodze z ciekawosci zobaczyc jak odpali podgrzalem 3 razy swiece zarowe i zakrecilem po 5 sek odpalila. Tak wiec czy to normalne jest pierwsza rzecz czy musi sie rozjezdzic narazie nie jezdzilem nia bo niezarejstrowana i nieoplacona czy paliwo w baku moze byc slabej jakosci czy moze swiece zarowe maja bardzo duzy wplyw na to w przypadku wymiany swiec czy odkreca sie je jak zwykle swieze w benzynie no i kolejne pytanie jaki olej wlac czy polsyntetyczny czy mineralny i ost pytanie ile kosztuje wymiana rozrzadu podajrze pasek i napinacz + robocizna. I czy naprawde moja corsa tak ciezko pali bo boje sie ze jak bedzie stac na dworzu to czuje ze na mrozie chyba nie odpali :beated: :beated:


// dudu już dał ostrzeżenie za ilość błędów w poście, więc poprawiać nie będę//
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2008, 16:59   

pierwsze co mi się kojarzy jak słyszę że "słabo kręci" to słaby akumulator i filterek od "surowca energetycznego" :P ale nie martw się DUDU wszech-panujący u nas na forum też ostatnio mial podobny problem, tylko że w mniejszej skali trochu:P aa może się myle może nie ale moim zdaniem to uroki diesel'a :D :D
 
     
 dzakas001
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Listopad 2008, 19:38   

Poczekam jak cos jeszcze cos powie. I jeszcze jedno jak sprowadzona z holandi wyrejestrowana tam 7 dni temu to kara za urzad celny jest liczona od czasu przegladu czy wyrejestrowania jej :roll: :roll: chodzi mi ta co po 5 dniach jest 100zl do zaplacenia :dribble: za kazdy dzien zwloki
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 25 Listopad 2008, 20:26   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


po pierwsze: grzej świece!!!!!!!!!!!! nie kręć od razu tylko czekaj aż się rozgrzeją ( jakieś 10 sek), wtedy zakręć rozrusznikiem. Jak nie chce załapać, to nie przekręcaj kluczyka tylko o raz cofnij go ( tak, by kontrolki nie zgasły) i spróbuj jeszcze raz.

To jest diesel pamiętaj- zimą gorzej odpala....
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 25 Listopad 2008, 20:43   
   Moje auto: Opel Astra G


dzakas001 napisał/a:
Poczekam jak cos jeszcze cos powie. I jeszcze jedno jak sprowadzona z holandi wyrejestrowana tam 7 dni temu to kara za urzad celny jest liczona od czasu przegladu czy wyrejestrowania jej :roll: :roll: chodzi mi ta co po 5 dniach jest 100zl do zaplacenia :dribble: za kazdy dzien zwloki



to się liczy od daty sprzedania samochodu na umowie- tydzień dopuszczalny a potem jak piszesz płaci się kary... Dlatego najlepiej wypisać sobie nową umowę i podrobić podpis sprzedającego jak spóźniłeś się z załatwieniem formalności w urzędzie celnym :mrgreen:
 
 
     
 woytekw4
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Listopad 2008, 18:39   

dzakas001 napisał/a:
Dzis podchodze z ciekawosci zobaczyc jak odpali podgrzalem 3 razy swiece zarowe i zakrecilem po 5 sek odpalila.
żuber, kolega napisał przecież że nagrzewał świece
 
     
 shortys20
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Listopad 2008, 11:52   

mam taką corse i też za pierwszym razem czasem nie chce odpalać ale już znalazłem problem :D kiedy silnik rano jest zimny przekręcam kluczyk i czekam aż zgaśnie kontrolka od świec żarowych oczywiście to wie każdy ale oprócz tego kiedy już zgaśnie po jakichś 5 sekundach słychać taki charakterystyczny dźwięk przekaźnika takie pstryk dość słabo to słychać ale dopiero po tym dźwięku można spokojnie palić corse :D a jeźeli dalej robi problemy to wszystkie świece do wymiany koszt to ok 80pln
 
     
 krzysieek77
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 12:59   

Czy silnik telepie mocniej od razu gdy zaskoczy,a po chwili pracuje równo ?Jeśli tak to świeca żarowa padnięta.W Mercedesie 190 miałem taką przypadłość że wszystko ładnie działało,a na drugi dzień problem z odpaleniem.Okazało się że zawór z odpowietrzania baku się zatkał i podciśnienie zasysało paliwo z powrotem do baku.Sprawdź czy po odkręceniu korka wlewu paliwa słychać takie pssst,bo diesle są na to wrażliwe.Moja Corsa ma 234000 przebiegu i zimna odpala na 1 obrót rozrusznika
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 13:40   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


krzysieek77 napisał/a:
silnik telepie mocniej od razu gdy zaskoczy,a po chwili pracuje równo


To normalne, wiadomo, że to wina świecy, ale nie jest jeszcze konieczność je wymiany.
krzysieek77 napisał/a:
.Moja Corsa ma 234000 przebiegu i zimna odpala na 1 obrót rozrusznika


moja ma 190000 i też odpala od razu, ale lepiej dmuchać na zimne i dwa razy grzać świece.
 
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 9 Marzec 2009, 03:08   Corsa B 1.5 TD Chyba Słabo odpala

Skoro kręci przez 30 sekund to chyba raczej nie akumulator, gdyby był słaby to tyle czasu by nie kręcił. Jak dla mnie to po prostu świece już umierają i silnik prosi o ich wymianę.
Moja Corsa od 0*C w górę pali prawie zawsze za pierwszym razem, chyba że tydzień stoi to wtedy zapobiegawczo podgrzewam 2 razy i nie ma lipy pali od razu. Poniżej zera to zależy, grzeje świeczki 3 i 4 razy(-15,-20) albo za pierwszym albo za 2,3 pali. Też rozważam wymianę świec, w sumie jeżdżę już trochę tym autkiem a nie wiem kiedy były wymieniane wcześniej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B 1.5 TD Chyba Słabo odpala
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.