Montaż/Demontaż Anteny w Corsie ;p
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
  Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 22:29   Montaż/Demontaż Anteny w Corsie ;p
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Dziś chciałbym przedstawić taką małą instrukcję jak Zdemontować,krok po kroku Antenę radiową z Dachu. Przy okazji jest to też mały Tutorial jak zdejmować tylną część Podsufitki.. O przedniej trochę później bo tam też mam coś do zrobienia ;P

Zacznę od Narzędzi:
-Torx 20
-Klucz 19 i 21
-Śrubokręt płaski(lub inne urządzenie do demontażu korków)



No to do Dzieła
Cały demontaż zaczynamy od wyrzucenia półki z bagażnika ułatwi prace.. Następnie rozkręcamy boczki bagażnika, co pozwoli na demontaż plastików przy słupkach... Odkręcając Wszystkie srubki i demontując korki- ma być możliwość go odchylić

Następnie odkręcamy Pasy bezpieczeństwa (to nie groźny zabieg – bo przeglądając Forum zauważyłem ze wielu się go obawia). Warto zapamiętać kolejność wszystkich tych podkładek wtedy pasy po powrotnym montażu na pewno nie narobią problemów.

Kolejną czynnoscią jest Demontaż uszczelki bagażnika najlepiej całej nie tylko tam gdzie trzeba bo przeszkadza...








Teraz zabieramy się za demontaż osłon słupka C. Jak już odchylimy tylne boczki to naszym oczą ukaże się jeden mały wkręcik (niestety Umkneło mi gdzieś foto tego Wkręta) ale Jest Widoczny .
Później warto popuścić osłony Słupka B (bez demontażu-to dla ułatwienia ) i stanowczo acz kolwiek delikatnie pociągnąć za odstającą już Osłonkę, korki są naprawdę twardę więc nie sposób je urwać.







Tu jest śruba którą należy popuścić, znajduje się pod haczykiem na ubrania na słupku B (symetrycznie oczywiście)




Po demontażu tych plastików pozostaje usunięcie 3. korków na podsufitce. Później swobodnie opada...

Są takie 3





Teraz w moim przypadku Gwóźdź programu czyli wymiana Anteny (kabel elektryczny po zerwaniu ścioł mi ją ;/ ) :



Zaczynamy Od rozłączenia kabla antenowego i wzmacniacza (nic nie Ucinamy !!!) Trzeba trochę przciągnąc kabelek i gwint i kosteczka jest do odpięcia. Później wystarczy odkręcić Srubę mocującą antenę i Ukazuje nam się taki Efekt (U mnie się trochę wosków i innych cudów Ukazało)...






Dla nie okiełznanych w temacie Kostki anteny Corsa B


Corsa C (ja robiłem Hybryde)




Montaż należy zacząć odwrotnie od przykręcenia anteny a później spinania kabli..

EFEKT KOŃCOWY :witat:




TIP:
Przy powtórnym montażu Osłon słupka należy najpier włożyć ząbek w osłonę Słupka B a następnie jak już z korkami na miejce i Lekko Mu przyłożyć ;p

W razie Pytań chętnie odpowiem bo mogłem Coś pominąć...
 
 
     
 AR-CHI
Gość
Informacje
Wysłany: 10 Grudzień 2011, 17:27   MONTAZ ANTENY

Cześć,
zrobiłem wszytko według opisu i mama jeden problem,a mianowicie :nie mogę się dostać
do tych złączek,Kable nie mają na tyle dużego luzu.Przez to nie mogę tego rozpiąć.Z góry dziękuje za pomoc
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 18 Grudzień 2011, 02:15   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jako gość Nie wiem czy tu jeszcze zajrzysz... Ten kabelek można podciągnąć z całą instalacją idącą po słupku przez to wtyczka w końcu na tyle się wypuści ze uda się ja odłączyć.... Fakt pominąłem to w poradniku a to dość problematyczne
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 28 Maj 2014, 17:08   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Damian bardzo dobra instrukcja demontażu i montażu nowej anteny ja wogóle jej nie posiadam został tylko ten plastik na dachu gdzie mieści się antena myślałem już o jej wymianie ale zdawałem sobie sprawę że to nie jest 5 minut roboty no i jak widzę rzeczywiście jest z tą wymianą trochę roboty i po zobaczeniu Twojej instrukcji zastanawiam się czy wogóle się za to zabierać i wymienić czy zostawić tak jak jest pozdrawiam.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Maj 2014, 17:31   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Robiąc to Powoli krok po kroku da się to zrobić w 20-25 minut ;) Tzn Mnie by to tyle zajęło robiąc to z kawą w bagażniku ;) Jeśli się boisz warto przejechać się w Jakiś słoneczny dzień na auto złom na którym robi się to samemu i spróbować zdemontować to bez inwazyjne ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa B » Montaż/Demontaż Anteny w Corsie ;p
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Spalacze tłuszczu - https://www.naloty.pl - Spalacze tłuszczu
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.