Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
Nalot pod korkiem wlewu oleju - Corsa C 1.2
Autor Wiadomość
 domin_jaw


Informacje
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 1 Marzec 2011, 20:09   Nalot pod korkiem wlewu oleju - Corsa C 1.2

Witam !
Ostatnio przy dolewaniu oleju zauważyłem, że pod korkiem jest biała maź. Ubyło tez ok 0,5 litra płynu chłodzącego. Co może być nie tak? Czy padła uszczelka pod głowicą? Czy jest jakaś inna możliwość? A jeżeli to uszczelka, to czy ktoś z was miał styczność z jej wymianą? Czy da rade to samemu zrobić, czy muszę jechać do mechanika?
Pozdrawiam
domin_jaw
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Marzec 2011, 20:28   
   Moje auto: ASTRA G


Dokładnie tak jak kolega już napisał. Cena -spodziewaj się w granicach 1000 zł. Jestem świeżo po tej zabawie.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Marzec 2011, 20:31   

Jeżeli ubywa ci płynu chłodniczego i nie widać z zewnątrz żadnych wycieków to faktycznie może to być uszczelka pod głowicą.. a samochód nie dymi z wydechu na biało ? Co do wymiany uszczelki samemu raczej nie zrobisz tego, trzeba planować głowicę a co ciekawe żeby ją zdjąć to trzeba rozebrać niezły kawał tego silnika.. A potem go poskładać do kupy tak żeby nie została żadna śrubka.
 
 
     
 Kuba_S



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Marzec 2011, 23:13   koszt...?

Witam... koledzy możecie podać orientacyjne ceny wymiany uszczelki... na forum doszukałem się ze od 500 do 1000... dość szeroki zakres. I cena ok 1000 wydaje mi się trochę przesadzona... ja tyle płaciłem swego czasu za wymianę uszczelki w Sienie 1,6 16V w ASO bo nikt inny tego silnika nie chciał ruszać...
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Marzec 2011, 09:32   Re: koszt...?
   Moje auto: ASTRA G


Kuba_S napisał/a:
I cena ok 1000 wydaje mi się trochę przesadzona...


no wydaje Ci się :) niestety ale wszystko kosztuje.
Wystarczy policzyć w przybliżeniu: sama obróbka głowicy w warsztacie to koszt od 150 zł (po znajomości) do 300, do tego uszczelki: głowicy, kolektora ssącego, kolektora wydechowego, klawiatury zaworów, uszczelniacze zaworów, olej, filtr, płyn chłodniczy, pasek rozrządu, napinacz, pompa wody, świece - pewnie jeszcze o czymś zapomniałem. Jeszcze ktoś musi to najpierw zdemontować a póżniej złożyć w działającą całość. Jeśli ktoś ma warunki: garaż, klucze i trochę pojęcia o mechanice to można zaoszczędzić na robociźnie. Nie warto kusić się o pozorną oszczędność na częściach.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 6 Marzec 2011, 10:11   
   Moje auto: VW Golf 4


spidan napisał/a:
pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.
Nowe szpilki żeby głowicę przykręcić ;) (są fachowcy na forum co skręcają starymi ;p ), sprawdzenie głowicy na szczelność. i cena 1000zł za tę usługę to masz tanio, Weź pod uwagę to że są droższe samochody w utrzymaniu.(Ja za mój remont głowicy - planowanie , polerowanie kanałów, sprawdzenie szczelności głowicy,kolektora ssącego, kolektora wydechowego, klawiatury zaworów, uszczelniacze zaworów, olej, filtr, płyn chłodniczy, pasek rozrządu, napinacz, pompa wody, świece zapłaciłem 600zł - po znajomości - bez niej to koszt ok 1300zł)
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Marzec 2011, 10:19   
   Moje auto: ASTRA G


No właśnie o szpilkach zapomniałem - dzięki Zyzio. Same szpilki to wydatek 80 zł.
 
 
     
 Kuba_S



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 39
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Marzec 2011, 14:14   

A jaka może być inna diagnoza przy ubywającym płynie chłodniczym, majonezie pod korkiem (ale w tych warunkach pogodowych i przy krótkich dystansach to normalne), normalnym oleju na bagnecie i braku wycieków na zewnątrz (przynajmniej patrząc od góry nic nie zauważyłem)... czy jest jakaś inna opcja niż uszczelka pod głowicą?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 7 Marzec 2011, 15:34   
   Moje auto: ASTRA G


Tylko wyciek np. z chłodnicy lub na łączeniu węży. Sprawdź dokładnie z kanału i najlepiej jak będzie miał w granicach 90 stipni, żeby miał ciśnienie w układzie. Oglądnij jeszcze nagrzewnicę w środku. Więcej pomysłów nie mam narazie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Nalot pod korkiem wlewu oleju - Corsa C 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.