Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 13:02
Corsa B - ważne kwestie związane z kupnem auta
Autor Wiadomość
 movimento


Informacje
podkarpackie

Wiek: 40
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Jarosław
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 19:59   Corsa B - ważne kwestie związane z kupnem auta

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem nowy na forum i mam nadzieję, że na dłużej tutaj zabawię ;-)
Zamierzam kupić Corsę bz silnikiem 1.0, rocznik '99 - '00. Prosiłbym o podanie kilku interesujących mnie informacji, które z pewnością wpłyną na moją ostateczną decyzję i pomogą mi wybrać odpowiedni egzemplarz.
1. Czy wspomniany przeze mnie silnik o poj. 1.0 należy do silników małoawaryjnych? Czy ma jakieś swoje wady, które ujawniają się w większości egzemplarzy?? Moja siostra jeździ Corsą B '94 z silnikiem 1.2 i nie skarży się na niego zbytnio, poza tym, że sporo pali jak na tak małą pojemność.
2. Jaki jest koszt wymiany rozrządu? Mam na myśli całkowity koszt razem z pompą cieczy chłodzącej, gdyż bardzo możliwe, że kupię auto z zagranicy i może nie być wiadomo kiedy miała miejsce poprzednia wymiana.
3. Czy zawieszenie w Corsie B wytrzymuje polskie warunki eksploatacyjne, czyli stan polskich dróg? Wiem, że to pytanie brzmi może trochę trywialnie, ale jeżdżę w tej chwili "delikatnym" autem z zawieszeniem wielowahaczowym i wiem, że dla niektórych aut polskie dziury potrafią być zabójcze.
4. Czy Corsy B podatne są na korozję? Czy mają jakieś swoje newralgiczne miejsca, w których korozja najczęściej występuje?
5. Ostatnie moje pytanie dotyczy spalania. Wiem, że silnik 1.0 jest oszczędny. Czy może mi ktoś potwierdzić, że naprawdę Corsa 1.0 spala w trasie 5 - 5.5l, a w mieście 6 - 6.5l benzyny? Wolałbym nie zakładać instalacji gazowej, gdyż silnik ten i tak do żwawych nie należy, a gaz dodatkowo by go osłabił.
Pozdrawiam!!
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 20:29   

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedz na forum. Wystarczy poszukać. Każda ta kwestia była nie raz poruszana przez naszych użytkowników. Temat zamykam, a kolegę odsyłam do opcji SZUKAJ.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa B » Corsa B - ważne kwestie związane z kupnem auta
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.