Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:44
Demontaż tylnego zderzaka w CB
Autor Wiadomość
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
  Wysłany: 3 Sierpień 2010, 10:29   Demontaż tylnego zderzaka w CB

Patrzyłem na forum i nie zauważyłem tematu o sposobie demontażu tylnego zderzaka w CB. Przestawiam foto gdzie znajdują się śruby mocujące zderzak. (na czerwono). Pierwsze 3 strzałki od góry pokazują śruby na tak zwana gwiazdkę znajdujące się pod klapa bagażnika. Boczne strzałki pokazują śruby które znajdują na łączeniu zderzaka w nadkolu i aby je odkręcić będzie nam potrzebny klucz 10. U niektórych będzie potrzeba podnieść tył na lewarku aby mieć lepszy dostęp do śruby. Cztery dolne strzałki pokazują śruby przykręcane tak samo jak pod klapa bagażnika na gwiazdkę. Robota na 15 min roboty. Mam nadzieje ze mój opis komuś się przyda.

Ostatnio zmieniony przez spidan 12 Sierpień 2010, 07:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 3 Sierpień 2010, 13:25   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Może byś opisał jak do śrub sie dostać ( czy są zaślepki, czy zatrzaski, czy trzeba inaczej sie do nich dostać)
Jaki rodzaj śrub, jakie czynności wykonywać po kolei....
 
 
     
 Lech


Informacje
malopolskie

Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Sierpień 2010, 11:15   

witam;
także ściągałem ostatnio tylny zderzak z naszej corsy i mogę uzupełnić opis o:
-najpierw wyciągnąć lampkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej - wystarczy podważyć z jednej strony (chyba prawej) płaskim śrubokrętem i wyjdzie nam do gór, potem odłączyć kostkę z zasilaniem,
-trzeba ściągnąć oba tylne sierpy z nadkoli (plastikowe nakrętki od wewnątrz nadkoli na klucz 10,
-jak już ściągniemy sierpy to przeba odkręcić boczne śruby mocujące zderzak do nadkoli (po 1 śrubie na stronę)
-potem zabieramy się za dolne śruby, potrzebny śrubokręt lub klucz gwiazdka (niestety nie pamiętam jaki rozmiar, jak sprawdzę to dopiszę), są tam 4 śruby widoczne od spodu zderzaka, u mnie byłu już skorodowane więć każda metoda wykręcania jest dozwolona :)
-na samym końcu otwieramy klapę bagażnika i odkręcamy ostatnie 3 śrubki wzdłóż dolnej uszczelki - teżna gwiazdkę.
-zderzak wystarczy przesunąć do tyłu i ładnie zejdzie z belki.

polecam wymienić śrubki te na gwiazdk na nowe bo u mnie większość była skorodowana i mocowanie klucza się wyrobiło, koszt w salonie opla w Krakowie to chyba 2pln za sztukę, więc można przeżyć. a jak ładnie teraz wyglądają nowe śruby przy każdym otwarciu bagażnika :)
pozdrawiam
 
 
     
 dawidi89



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Śrem
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Sierpień 2010, 11:46   

Nie zgodzę się z opisem kolegi :P

Nie trzeba wyciągać najpierw lampki oświetlenia ponieważ kabel do tej lampki jest wystarczająco długi ze podczas ściągania zderzaka można odłączyć złączki a lampka może zostać w zderzaku...

Nie trzeba ściągać bocznych sierpów, wystarczy odkręcić po 1 śrubie (10) na stronie i odgiąć sierp... jest on również na zatrzask...
 
 
     
 Lech


Informacje
malopolskie

Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Sierpień 2010, 05:55   

dawidi89 napisał/a:
Nie trzeba ściągać bocznych sierpów, wystarczy odkręcić po 1 śrubie (10) na stronie i odgiąć sierp... jest on również na zatrzask...

hm, no może, mnie się nie udało tam zaglądnąć bez ściągania całych sierpów, ale to nie było dużo roboty a i przy okazji zrobiło się porządek za sierpami. co do zatrzasków, to fakt!zderzak po bokach jest na zatrzaskach.sorki za pomyłkę.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Demontaż tylnego zderzaka w CB
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Suplementy diety - https://www.polskigracz.pl - Suplementy diety
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.