Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
Jak przeciągnąć przewód z komory silnika do wnętrza?
Autor Wiadomość
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 23:04   Jak przeciągnąć przewód z komory silnika do wnętrza?

Witam,

Jak w temacie, czy wiecie którędy w najprostszy sposób można przeciągnąć jeden przewód z komory silnika do wnętrza?

Pozdrawiam,
 
 
     
 marek3m
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 23:40   

Ja mam pociągnięty pod podszybiem , następnie po między błotnikiem a ramą wchodzi do wnętrza schowany jest pod uszczelką i potem rób co chcesz , widać go lekko ale tylko gdy drzwi są otwarte. Jeżeli chcesz zrobię jutro fotki , a jeżeli zrozumiałeś co i jak to polecam przy najmniej niema dużo roboty z tym.


-------------------------------------------------------

ops. przepraszam na zauważyłem , tylko szkoda że nikt nie może chłopakowi pomóc z taką małą sprawą...
Ostatnio zmieniony przez marek3m 7 Czerwiec 2010, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 11:25   

marek3m, a zauważyłeś że Kolega pytał o Corsę D a nie B?
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 22:52   

W końcu udało mi się przeciągnąć przewód, dzięki czemu doinstalowałem halogeny i doświetlanie zakrętów.

Dzięki za pomoc.
 
 
     
 wojtas_1987


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwiecień 2011, 19:23   

Witam,
czy to jedyny sposób przeciągnięcia kabla z silnika do wnętrza? Bo skoro odpowiedź była o Corsie B a pytanie o D to czy jest tak samo?
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Kwiecień 2011, 20:51   

wojtas_1987, da się bez problemu przeciągnąć używając orginalnego przepustu na podszybiu. Nie trzeba robić drutów tak jak to usunięty kolega doradzał.
Sam mam przeciągnięty kabel od wzmacniacza i pare innych z komory silnika do środka przez tą gumę w podszybiu.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 26 Kwiecień 2011, 22:26   
   Moje auto: SXI


oo a widzisz też się będę zabierał za jakiś mały update audio, ale nie myślałem ze na podszybiu da sie jakoś przeciągnąć przewody do komory slnika. jak możesz to zrób jakies foto albo opisz dokładnie któredy poszły te kable.
a tak przy okazji to co myślisz o tym
http://www.caraudiodirect...ed3b2dec113ffb3
http://caraudiosecurity.c...s_id/11277.html
http://caraudiosecurity.c...ts_id/8039.html
http://caraudiosecurity.c...s_id/14356.html
http://caraudiosecurity.c...s_id/14034.html
czy będzie spoko, czy nie jakiś przeciw wskazan do podłączenia i czy mogłbys mi polecić jakies głośniki z tej strony, http://caraudiosecurity.com/shop/home.html bo chce kupic wszytsko z jedej str.
masz jakieś propozycje tip & triks


dzieki i pozdr
 
 
     
 wojtas_1987


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Kwiecień 2011, 11:35   

Próbowałem zrobić jak jeden z forumowicz polecił, aby przecisnąć się przez gumę, która znajduje się za silnikiem w miejscu gdzie wchodzą rurki od wentylacji. Coś chyba w tym miejscu było nie halo, bo od środka nie widzę tej gumy, więc wyjście kablami jest mocno utrudnione. Z mojej obserwacji wynika, że wyjście tej gumy jest za konsolą środkową za plastykową obudową od nawiewu.
Pomyślałem jeszcze o podłączeniu się do wiązki kabli wchodzących do drzwi prawych przednich. Niestety nie znam który kabel za co odpowiada (głośniki nisko- i wysokotonowy, elektryczna szyba, centralny zamek, lusterka elektryczne).
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Maj 2011, 01:22   

wojtas_1987, gratuluje, przebiłeś sie do nagrzewnicy/skraplacza :)
w tamtym miejscu trzeba iść ostro w prawo, ew lewo w zależności w którą stronę chcesz kabel przeprowadzić.
Ew możesz spróbować drutem od środka.
 
 
     
 rake-r


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 34
Skąd: Radom
Wysłany: 3 Maj 2011, 22:29   

Przeprowadzenie kabli przez oryginalny wlot wiązki wcale nie jest takie łatwe. Proponuję Ci inny sposób, który jest bardzo prosty i nie wymaga rozbierania połowy konsoli. Najpierw przeprowadź przewód od komory silnika z tyłu za błotnikiem z lewej strony ponad nadkolem, jest tam szeroka szczelina i przewód wyjdzie Ci koło zawiasów drzwi lewych przednich drzwi. Następnie w szczelinie między błotnikiem, a słupkiem z zawiasami jest taka czarna okrągła gumowa zaślepka. Wyjmij ją i zrób w niej otwór na przewód. Następnie wyjmij taki mały fragment plastiku wewnątrz samochodu po lewej stronie z przodu tuż przy małym trójkącie szyby, wystarczy go podważyć do góry. Tamtędy wciśnij jakiś sztywny przewód, który wyjdzie Ci w miejscu gdzie wcześniej wyjąłeś gumową zaślepkę. W ten sposób przewód masz już wewnątrz. W miejscu gdzie wyjąłeś ten plastik przy trójkącie szyby przeciśniesz go do bezpieczników przy kierownicy, a stamtąd gdzie chcesz. Zaleta tej metody jest taka, że jest prosta i praktycznie nic nie musisz rozbierać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Jak przeciągnąć przewód z komory silnika do wnętrza?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



uniwersalne wino do obiadu
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.