Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
Tempomat jak założyć do Corsy D
Autor Wiadomość
 rokoko


Informacje
lodzkie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Roman
Wiek: 30
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 09:24   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80km


Najgorsze jest to ze w mojej okolicy nikt nie ma tech 2 .....dlatego gdy mam przyczynę to najlepszym rozwiązaniem było by podmienić bsi bez programowania. Tylko czy podmiana zastąpi podpinanie pod kompa

[ Dodano: 15 Sierpień 2015, 09:31 ]
http://allegro.pl/skrzynk...5564544603.html

Jest na zbyciu
To co jest na allegro to widzę ze bsi jest z możliwością aktywacji po numerach. Ale pewnie nie mają tego aktywowanego gdyż w pozostałych aukcjach widzę brak manetki z tempomatem.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 15:59   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Możesz zapomnieć o podmianie p&p bez ingerencji sprzętem diagnostycznym , bo wiąże się to z całą procedurą a mianowicie :
musisz najpierw wylogować swój stary BCM do tego jest potrzebny CAR-PASS czyli 4 cyfrowy kod dostępu do wszystkich elektronicznych modułów w swoim aucie , potem nowy BCM ( wcześniej musi być wylogowany z poprzedniego auta ) i logujesz go do swojego , potem przypisujesz kluczyki bo w nim też jest imobilajzer , jak tego nie zrobisz to nie odpalisz auta .
A reszta to już z górki bo ustawiasz wszystkie opcje jakie cię interesują i jakie powinny być w twoim aucie .

To tak w skrócie . A tak na marginesie to na znanym portalu aukcyjnym bardzo rzadko są moduły BCM wylogowane , bo osoby sprzedające nie dbają o to albo nawet o tym nie wiedzą .
Jak moduł nie jest wylogowany to nie możesz go zalogować do swojego auta bo nie masz dostępu do niego i jego ustawień .

To jest takie zabezpieczenie przed różnego rodzaju manipulacjami w modułach elektronicznych w aucie .
 
 
     
 rokoko


Informacje
lodzkie

Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Roman
Wiek: 30
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Sierpień 2015, 21:49   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80km


Czyli daruje sobie tempomat
 
     
 richi102


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Rychu
Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Marzec 2017, 16:49   
   Moje auto: 1.2 8km ecotech 80km


Pytanie czy i jak dołożyć tempomat do skrzyni easytronic?
Jest to możliwe?
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 5 Lipiec 2017, 20:08   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Kupiłem manetkę. Mechanik zamontował, dioda na zegarach sygnalizuje że urządzenie jest po włączeniu zapłonu. A tempomat nie działa. Próbowali aktywować (różnymi urządzeniami) i nie dało rady. Corsa D z 2007 r. Powiedzieli że trzeba wymienić skrzynkę bezpieczników tę pod włącznikiem świateł na nowszą np 2009 r. bo Corsa kupiona w Polskim salonie. Czy ktoś może coś podpowiedzieć.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 5 Lipiec 2017, 21:26   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Proszę nie odpowiadać. Wszystko mam na 2 stronie tematu. Pozdrtawiam
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 17 Lipiec 2017, 20:38   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Witam. Ponieważ mój BCM nie pociągnie tempomatu mam prośbę do wszystkich - może ktoś ma dostęp do starego wylogowanego BCM który wcześniej obsługiwał tempomat.
Może ktoś wie gdzie taki zakupić. Wszystkie sprzedawane na allegro nie są wylogowane. Dzwoniłem.
Proszę o jakieś info.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Lipiec 2017, 12:28   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Tak z ciekawości,gdzie tempomat używacie?. Miałem w poprzedniej i obecnej Corsie E też po wymianie kierownicy na obszytą skórą z przyciskami do tempomatu i nie dałem nawet zaprogramować bo ja tego prawie nigdy nie użyłem.Raz na autostradzie w Niemczech włączyłem ale za chwile korek zaczęli hamować,wcisnąłem sprzęgło i dałem sobie spokój.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 18 Lipiec 2017, 13:12   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Dużo jeżdżę po S5 i S11. Ale dobrze jeździ się i z prędkością 90 - 100km/h w kolumnie która równo jedzie. Idzie się wprawić. Jeszcze raz proszę o jakieś info, chętnie odkupię lub zakupię BCM który obsługiwał tempomat. Pozdrawiam
 
     
 3rav


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 17 Grudzień 2020, 14:23   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Aktywowałem ostatnio BC oraz nowy klucz/pilot w mojej Corsie D, przy okazji dowiedziałem się że sterownik [b]13320627 ZF[/b] nie ma możliwości aktywacji tempomatu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Tempomat jak założyć do Corsy D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.