[Warsztat] Stukanie w trakcie kręcenia kierownicą - gdzie je
Autor Wiadomość
 PiratZKaraibów
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 11 Październik 2009, 23:45   [Warsztat] Stukanie w trakcie kręcenia kierownicą - gdzie je

Witam wszystkich! Przed chwilą zarejestrowałem się na forum :)
Moja Corsa, a w zasadzie dziewczyny bo ja jeżdżę Hyundaiem i30-ką, to zielona 5-drzwiowa 1.3 CDTI 90KM w wersji najbardziej zbliżonej do Cosmo - piszę "najbardziej" bo była kupowana we Włoszech, tam są inne ceny i inne wyposażenia, wiadomo inny klimat i wymagania klientów, przez co ma kilka rzeczy które u nas nie były dostępne albo nie były w standardzie (np. szyberdach, alufelgi 16", automatyczna klimatyzacja), za to nie ma kilku przydatnych w naszym mroźnym klimacie bajerów, które Cosmo ma (np. podgrzewana kierownica, podgrzewane lusterka, system do zamontowania rowerów w tylnym zderzaku) ;)

Ale do rzeczy: od pewnego czasu, podczas kręcenia kierownicą w miejscu np. pod światłami albo na parkingu, słychać ciche stukanie dochodzące gdzieś z przodu. Jest dosyć odległe, więc nie jestem pewien w którym dokładnie miejscu występuje, czy w samej kolumnie kierownicy, czy gdzieś w okolicach łączników stabilizatorów (one wydają podobny dźwięk, lecz w innych okolicznościach po podczas wolnej jazdy po nierównościach). Ponadto rzecz ciekawa, że raz to słychać, a raz nie...

Gdy się dołoży do tego, że Corsa lekko ściąga w prawo/lewo (zapomniałem ;) ) oraz do tego, że dziewczyna przyznała się w końcu po wielkich bólach że raz przyrżnęła dość konkretnie w krawężnik, to uznałem że sprawa jest na tyle poważna że trzeba jechać to zbadać.

Gdzie w takim razie powinienem się udać? W ASO jest za drogo, a nie wiem czy zwykły warsztat "u pana Zdzisia" wystarczy, czy może trzeba będzie mierzyć geometrię... Poza tym chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was miał może coś podobnego albo ma jakieś sugestie, ponieważ z racji tego, że raz to słychać a raz nie, wolałbym uniknąć sytuacji gdy pojadę do mechanika a tam cisza, przy czym ja będę w stanie powiedzieć jedynie "no wie pan, czasem słyszę takie stuku-puku" :P
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 12 Październik 2009, 10:57   
   Moje auto: Porshe 911


Kolego to prawdopodobnie przegub , (napęd na przód) mogę ci napisać ale nie bierz tego do siebie! Gdy się butuje auta z napędem na przód to właśnie pierwsze co siada to są przeguby!
Kosztów ci nie podam bo do każdego auta są inne! Ja mam japońca i z przegub wew, płaciłem 120zł + 40zł wymiana u Pana Heńka!
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Październik 2009, 12:08   

z tym kręcenie w miejscu kierownicą i stukaniu to na przykład w Corsie C była dosyć często usterka w przekładni kierowniczej.. maglownica chyba, na forum już to było poruszane o tych stukach, ale piszesz, że jeszcze ściąga.. hmm to może faktycznie coś z przegubem, albo po prostu to dwie odrębne usterki - ściąganie i stukanie ciężko powiedzieć..
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Październik 2009, 12:09   

PiratZKaraibów napisał/a:
podczas kręcenia kierownicą w miejscu


Słowo w miejscu wyklucza przegub, przegub stuka jak ruszasz, ewentualnie ostro pokonujesz zakręt.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Październik 2009, 12:13   

też mi się wydaje, że przegub to by było słychać przy ruszaniu.. to może coś w przekładni kierowniczej..
 
 
     
 PiratZKaraibów
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Październik 2009, 15:21   

Ok, dzięki za pomoc! Czy znacie jakiś godny polecenia warsztat w Warszawie, w którym dysponują jakimś sprzętem umożliwiającym diagnozę układu kierowniczego, gdzie mogliby to zrobić?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Warsztaty oraz sklepy » [Warsztat] Stukanie w trakcie kręcenia kierownicą - gdzie je
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



https://slupkisklep.pl/
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.