Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 17:02
Jakie macie plany związane ze swoją Corsą?
Autor Wiadomość
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Wrzesień 2008, 22:21   

Hi w poniedzialek bede mial czarne angelsy :mrgreen: no i oczywiscie zakupie do nich zarowki H7 Xenon :mrgreen: Juz sie nie moge doczekac efektu... :evil: :mrgreen:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 06:24   
   Moje auto: ASTRA G


Robson7 napisał/a:
Hi w poniedzialek bede mial czarne angelsy :mrgreen: no i oczywiscie zakupie do nich zarowki H7 Xenon :mrgreen: Juz sie nie moge doczekac efektu... :evil: :mrgreen:



Angelsy zajefajna sprawa:) ale pomysł z xenonem w nich bez przerabiania soczewki ma klika wad. Po pierwsze nie jest to legalne, po drugie nie jest wporządku w stosunku do innych uzytkowników drogi bo masakrycznie oślepia, po trzecie nie swieci jak orginał bo soczewke masz do swiatła halogenowego a nie do xenonu.
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 13:41   

Ale gosc ze sklepu dal mi gwarancje ze takie zarowki swiwcace jka xenon bez problemu beda pelnic swoja funkce bez oslepiania No i kolega takie posiada w ibizie a niema typowych swiatel pod xenon :-)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 16:30   
   Moje auto: ASTRA G


Robson7 to ustalmy jescze o czym dokładnie mówimy:
czy o zwykłych żarówkach H7 typ halogen który ma świecić tzn. naśladować xenon, czy o zestawie składającym się z przetwornic i tzw. lamp wyładowczych nazywanych potocznie xenonem, od gazu który jest w bańce szklanej? Bo jeżeli mowa jest o tej drugiej opcji i masz lampy do zwykłej zarówki z żarnikiem to ten sprzedawca głupoty Ci gada. Pierwsza kontrola na drodze i masz po dowodzie, a przeglądu z tym też nie przejdziesz chyba że dasz włapę (czego nie pochwalam bo jedzie się na kontrol żeby mieć pewność bezpieczeństwa swojego i innych a nie tylko po pieczątkę). Dodatkowo według przepisów do oświetlenia typu xenon potrzebny jest układ samopoziomujący i układ oczyszczania świateł tz. spryskiwacze reflektorów.
Tu masz odnośniki żebym nie był gołosłowny.

http://www.off-road.pl/in...id=69&Itemid=93

http://motoryzacja.interi...-ksenony,992810

Zrobisz jak chcesz ale jako inny uzytkownik drogi jestem stanowczo na przeciw takim zabiegom. Pozdrawiam
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 21:36   

OJ ale napisales szczegolowe spawozdanie na ten temat heh Chyba zostane przy standardowych H4 :-) BO w sumie jak bym chcial prerobic profesjonalnie te oswietlenie to musialbmy wydac 210 zl na ta cala aparature a to mnie nie urzadza :-/ Ja tez nie jestem za oslepinanime innych bo mnie to tez wkurza :-| Pozdro
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 22:33   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


210 to chyba troche za mało
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Wrzesień 2008, 11:40   

http://moto.allegro.pl/it...taz_krakow.html
To jest przykladowy zestaw do zamontowania xenonow Cena niecalem 300 zl
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Wrzesień 2008, 21:42   

Robson7 napisał/a:
To jest przykladowy zestaw do zamontowania xenonow Cena niecalem 300 zl


Ale do tego nadal - w świetle polskiego prawa - MUSISZ mieć układ samopoziomujący i spryskiwacze na przednie reflektory. Takie są przepisy i nie warto ich łamać - dla bezpieczeństwa własnego i innych. Co z tego, że będziesz miał xenony, skoro jeżdżąc po polskich drogach (które są płaskie w dość specyficzny sposób) będziesz co chwilę się bujał i oślepiał kierowców jadących z naprzeciwka ... a jak ktoś Ci się zapakuje w przodzie na czołówkę i powie że oślepiły go Twoje światła to będziesz miał ugotowane...
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Wrzesień 2008, 21:56   

Rozumie cie DiyyzX I dlatego nie bede ich montowal Juz wczesniej to napisalem
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2008, 06:07   

moim skromnym zaniem zenony do corsy średniawo pasują - jedyna rzecz in plus to że świecą nieporównywalnie lepiej do innych świateł. Najlepiej corsa wygląda z Artebami, do tego zapakować porządne żarówki (nie jakiś xenon effect za 15 zł z allegro) i będzie gites. U mnie artebki w połączeniu z philips bluevision dają dobry efekt i wizualny i porządnie świecą :)
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2008, 11:03   

CWIRUS88 czy te artebki to gdzies jeszcze sa??? :-| było tego od cholery na allegro a teraz nic...popatrzylem w sklepach motoryzacyjnych,tuningowych tez nic, moze ostatecznie spotkam je na gieldzie.Podobaja mi sie dlatego tak na nie choruje pzdr.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Wrzesień 2008, 21:27   

łoj z artebami będziesz miał ciężko, jak już to wychacz używki (ja właśnie sobie wyhaczyłem za 100 zł :lol: )

powodzenia w szukaniu :lol:
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Wrzesień 2008, 11:47   

Dzieki :!: no no za 100 to ubiłes dobry interesik :-D poszukam moze cos sie trafi.
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2008, 13:15   

ja bym chciał w końcu zrobić remoncik silnika
dołożyć kilka konikuf
założyć zawias -35
kupić nowe oponki
wyprostować felgi :P
do tego załadować jakieś konkret audio :)
i w końcu sprawdzić v-max :)

może jakieś drobne poprawki lakiernicze :)

daleka przyszłość :P
 
     
 _dragon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 09:02   Re: Jakie macie plany związane ze swoją Corsą?

Yoł.
Planuje do mojej corsiny z silnikiem 1.0 w sadzić silnik od astryII z silnikiem 1.4.
Tylko jeszcze nie iwem czy bedzie pasował w mocowania i w skrzynie biegów i co o tym sądzicie da rade ??
Pozdrawiam

[ Dodano: 4 Styczeń 2009, 09:26 ]
- Filtr powietrza K&N (http://allegro.pl/item513768462_k_n_sportowy_filtr_powiet_opel_corsa_b_tigra.html)
- Aluski 13
- Lampy tył do wymiany
- Tłumik (żeby wydobywał bardzo fajny dźwięk)
- Głośniki (bo radyjko mam już fajne pioneer 4000ub)
- Jak aluski to i opony :D
- Zawieszenie(deczko obniżyć)
- Przenie i tylne zderzaki(na coś bardziej sportowego:)
- no i silnik od astry II 1.4 jak by pasował

To chyba tyle. Jak coś sobie przypomniał to dopisze.
Pozdrawiam
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Styczeń 2009, 10:45   
   Moje auto: ASTRA G


dragon- pomysły ciekawe, teraz zacznij coś robić i się chwalić postępami. Co do silnika to wszystko się da tylko trzeba chcieć. Jak już masz iść w koszta to pomyśl nad ciekawszym silnikiem. Cwirus najwięcej wie na te tematy to pisz do niego.
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Styczeń 2009, 15:36   

Siemanko ja ostatnio zastanwialme sie nad wymiana lusterek na M3LOOK cena troche wysoka bo 209 zl :rofl: ale wygladaja fajnie :lolki:

[ Dodano: 21 Styczeń 2009, 15:37 ]
http://moto.allegro.pl/it...el_corsa_b.html o teraz sie zaladowalo :D
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Styczeń 2009, 16:50   

Z racji na najprawdopodobniej uszkodzony jeden amortyzator i ogólnie wyrobione pozostałe, wejdzie być może nowe, trochę niższe i twardsze zawieszenie ...
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Styczeń 2009, 17:23   

ROBSON oglądałem tez te lusterka. . .nawet calkiem fajne. ;p
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Styczeń 2009, 10:52   

No fajne sa ale juz kupilem inne M3LOOK :D ale bez migczy wiecej widac na Klubowiczach:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Jakie macie plany związane ze swoją Corsą?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.