Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 17:02
Jakie macie plany związane ze swoją Corsą?
Autor Wiadomość
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 4 Maj 2008, 20:38   Jakie macie plany związane ze swoją Corsą?
   Moje auto: Porshe 911


Temat luźny za marzenia nie karają :mrgreen:
Jakie macie plany związane z Corsą? co chcecie zrobić? zmienić? w przyszłości?
co dodać a może ująć z Corsy?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2008, 21:12   

więc moje marzenia (dobrze że nic nie kosztują to):

a) wizualnie

-kolor czarna perła
-dwa białe pasy na środku biegnące od zderzaka przedniego do zderzaka tylniego (oczywiście górą :P)
-białe felgi OZ SuperTurismo
-sportowe opony
-lampy ksenony

b) mechanicznie

-silnik 1,8 z Opla Vectry (seria 125 KM) do tego Turbo Kit HKS Racing (przyrost mocy ok 40%
-przygotowanie silnika do jazdy wyczynowej (czyli wszystko wzmocnić - wały, tłoki, zawory itp)
-Centralna Jednostka ECU (z możliwością regulacji silnika w czasie rzeczywistym)
-Rajdowe Zawieszenie (nie gleba!!)
-N.O.S. :)
-Jakiś ładnie grający wydech :P
-porządne hamulce :P
-wybebeszyć cały środek i wstawić klatkę bezpieczeństwa i zostawić tylko 2 kubełki :P

....ufff dobrze że marzenia nic nie kosztują :evil:

zejdźmy na ziemię :P

-większe felgi
-sportowe zawieszonko
-fotele kubełkowe do środka
-i pewnie masa pierdół które by mi sie przypomniały podczas wizyty np. w NorAuto :P
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 4 Maj 2008, 21:16   
   Moje auto: Porshe 911


cwirus88 napisał/a:
podczas wizyty np. w NorAuto



aaaaaaaaaa odradzam te Norauto patrz post moja Corsa
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2008, 21:36   

west napisał/a:
cwirus88 napisał/a:
podczas wizyty np. w NorAuto



aaaaaaaaaa odradzam te Norauto patrz post moja Corsa


ja kupiłem już sporo rzeczy w NorAuto i nie narzekam. Oczywiście "na codzień" tam nie kupuje bo mają deczko drogo... :P

co było z twoją Corsą a Norauto? Możesz dać linka?
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Maj 2008, 14:46   

Cze Mam takie pytanie Czy oplaca sie inwestowac w filtr stożkowy bo wlasnie zastanawiam sie nad kupnej tej czesci zeby miec ciut wiecej mocy bo na standardowym troche mi zamula przy niskich obrotach :< . Czekam na odp. Pozdro :roll:
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:35   

heh Juz cos sie odwiedzialem na temat filtra stozkowego z innego dzialu :-P ,wiec zaiwestuje w niego :-D
 
     
 rafles
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Lipiec 2008, 09:18   

moje przeróbki do końca sezonu:

- lakier kameleon (black rainbow albo coś z serii magic)
- środek czarno-kremowy flock ewentualnie skóra ekologiczna (to jeszcze wyjdzie w praniu)
- lampki przód/tył black clear/lexus
- felgi jakieś fajne 15ki chromy lub grafit na oponkach 205/40
- gleba -60mm przód/tył

Co do mechaniki to jeszcze nie wiem muszę autko lepiej poznać, mam go od 2 dni :)
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Lipiec 2008, 10:24   

no widać przeróbki grube, tylko...

rafles napisał/a:

- felgi jakieś fajne 15ki chromy lub grafit na oponkach 205/40


do 90 KM i do corsy takie lacie to raczej słaba opcja :P na tych oponach to zostaniesz w tyle w pojedynku z 1.2....
 
     
 rafles
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Sierpień 2008, 21:43   

cwirus88 już zmieniłem opcję... na 16ki 195/45 :)
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Sierpień 2008, 09:27   

Ja musze zmienic moj swietny prawy blotnik.. :/ , jakies lepsze radio do srodeczka, katalizator wyrzucic, pomalowac fele i za nowymi oponami sie rozgladac.. :)
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 10:32   
   Moje auto: Porshe 911


temat wyczyściłem bo sie robił mały OT!
przeniosłem sprawę katalizatora na odrębny topic.




Katalizator
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 23:27   

Troche tu namieszlam :victory: :P
 
     
 radzio
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 9 Sierpień 2008, 00:00   

hmmm.......... na pocztąk ogole z klamek (drzwi, klapa tylna), podświetlenie zegarów i całej reszty na kokpicie (biały lub niebieski), el. lusterka i szyber - to na dach , z tapicerka muszę coś zrobić........ najlepiej skora :evil:


************
Używajcie polskich liter
mod. dudu
Ostatnio zmieniony przez dudu 9 Sierpień 2008, 07:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Sierpień 2008, 10:58   

w dalszym ciągu mam zamiar kupić fele 15'' z oponami juz mam obrany konkretny wzór ale niestety nie pokaże narazie :-P Następnie kupie spojler dachowy <niestety niema za dużego wyboru > A później będę kombinował coś w środku pozmieniać 8-) Pozdro :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez dudu 13 Sierpień 2008, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Wrzesień 2008, 20:44   

witam. ja juz swoj plan powoli relizuje czyli włożenie silnika 2.0 16v Dohc do mojej corsy. narazie chce by wogóle ona zaczeła jezdzic a potem zamierzam wycisnać z niej kolo 200 koni bez użycia żadnego turbo. a później zobaczy się na jaki pomysł modyfikacji silnika wpadne :D .

A wizualnie nie chcę narazie nic zmieniać ponieważ chce by moja corsa z tym silnikiem była mały zaskoczeniem na drodze i by nie wyróżniała się z tłumu 8-)
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Wrzesień 2008, 22:21   

Hi w poniedzialek bede mial czarne angelsy :mrgreen: no i oczywiscie zakupie do nich zarowki H7 Xenon :mrgreen: Juz sie nie moge doczekac efektu... :evil: :mrgreen:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 06:24   
   Moje auto: ASTRA G


Robson7 napisał/a:
Hi w poniedzialek bede mial czarne angelsy :mrgreen: no i oczywiscie zakupie do nich zarowki H7 Xenon :mrgreen: Juz sie nie moge doczekac efektu... :evil: :mrgreen:



Angelsy zajefajna sprawa:) ale pomysł z xenonem w nich bez przerabiania soczewki ma klika wad. Po pierwsze nie jest to legalne, po drugie nie jest wporządku w stosunku do innych uzytkowników drogi bo masakrycznie oślepia, po trzecie nie swieci jak orginał bo soczewke masz do swiatła halogenowego a nie do xenonu.
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 13:41   

Ale gosc ze sklepu dal mi gwarancje ze takie zarowki swiwcace jka xenon bez problemu beda pelnic swoja funkce bez oslepiania No i kolega takie posiada w ibizie a niema typowych swiatel pod xenon :-)
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 16:30   
   Moje auto: ASTRA G


Robson7 to ustalmy jescze o czym dokładnie mówimy:
czy o zwykłych żarówkach H7 typ halogen który ma świecić tzn. naśladować xenon, czy o zestawie składającym się z przetwornic i tzw. lamp wyładowczych nazywanych potocznie xenonem, od gazu który jest w bańce szklanej? Bo jeżeli mowa jest o tej drugiej opcji i masz lampy do zwykłej zarówki z żarnikiem to ten sprzedawca głupoty Ci gada. Pierwsza kontrola na drodze i masz po dowodzie, a przeglądu z tym też nie przejdziesz chyba że dasz włapę (czego nie pochwalam bo jedzie się na kontrol żeby mieć pewność bezpieczeństwa swojego i innych a nie tylko po pieczątkę). Dodatkowo według przepisów do oświetlenia typu xenon potrzebny jest układ samopoziomujący i układ oczyszczania świateł tz. spryskiwacze reflektorów.
Tu masz odnośniki żebym nie był gołosłowny.

http://www.off-road.pl/in...id=69&Itemid=93

http://motoryzacja.interi...-ksenony,992810

Zrobisz jak chcesz ale jako inny uzytkownik drogi jestem stanowczo na przeciw takim zabiegom. Pozdrawiam
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 21:36   

OJ ale napisales szczegolowe spawozdanie na ten temat heh Chyba zostane przy standardowych H4 :-) BO w sumie jak bym chcial prerobic profesjonalnie te oswietlenie to musialbmy wydac 210 zl na ta cala aparature a to mnie nie urzadza :-/ Ja tez nie jestem za oslepinanime innych bo mnie to tez wkurza :-| Pozdro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Jakie macie plany związane ze swoją Corsą?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.