Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:01
Corsa b - słabo działająca klima
Autor Wiadomość
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 21 Maj 2009, 15:25   Corsa b - słabo działająca klima
   Moje auto: Brak


Białostocki magik od tych spraw powiedział że klima jest szczelna a winą slabego chlodzenia jest skraplacz klimatyzacji - za jego wymiane i robocizne chce zaśpiewać 550PLN

czy orientujecie się może panowie i panie czy jest jakaś opcja żeby kupić tego typu część używaną lub jakoś zmniejszyć koszty tej całej maskarady? na allegro z wysyłką taki skraplacz kosztuje 330PLN
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 22 Maj 2009, 17:10   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Czy to aby to jest przyczyną? Znajomy w golfie miał tak samo. U jednego elektryka powiedzieli mu 150zł - ale za tydzień, bo części nie mają.
Drugi wogule odmówił, bo nie wiedział co to.
Pojechał do trzeciego - coś wlutował, trele morele - 80zł i klima do dziś chodzi.
 
 
     
 Jack



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Jacek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 23 Maj 2009, 17:39   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Jeśli winna jest chłodnica klimatyzacji to proponuję kupienie na allegro i wymianę samemu.
Ostatnio sam to robiłem (miałem nieszczelną chłodnicę) i nie jest to trudne.
Chyba że faktycznie coś innego jest problemem, może odwiedzisz innego mechanika od klimy?

Aha, nie kupuj używanej chłodnicy bo może być w złym stanie albo nieszczelna.
 
 
     
 zuczek99
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Czerwiec 2009, 10:59   

U mnie było podobnie :( tylko mąż ma dobrego fachmana i od klimy i wymienili chłodnicę klimatyzacji, podobno we wszystkich Oplach w wieku +6 lat chłodnice klimy "gniją" zaraz za wentylatorem :cenzura: i tak też było w moim żuczku, teraz śmiga i chłodzi jak w lodówce ;) także niestety chłodnica w sklepiku kosztowała 400 zł robocizna po znajomości 100 zł z nabiciem klimy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Corsa b - słabo działająca klima
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.