Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:15
problem z chłodnicą w corsie B 1,2 16V z 1998r
Autor Wiadomość
 bogdanc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2008, 20:09   problem z chłodnicą w corsie B 1,2 16V z 1998r

Witam wszystkich miłośników corsy!! Mam problem dziwnie pracuje mi chłodnica gdy, silnik się zagrzeje normalnym jest że włącza się wentylator od chłodnicy jednak u mnie załacza się i gdy wyłączne silnik to wtym samym czasie przestaje chodzić wentylator jaka może być przyczyna i co zrobić
pozdrawiam i czekam na odzew
mój adres internetowy to bogdancwik@wp.pl
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 26 Marzec 2008, 20:19   Re: problem z chłodnicą w corsie B 1,2 16V z 1998r
   Moje auto: Porshe 911


bogdanc napisał/a:
Witam wszystkich miłośników corsy!! Mam problem dziwnie pracuje mi chłodnica gdy, silnik się zagrzeje normalnym jest że włącza się wentylator od chłodnicy jednak u mnie załacza się i gdy wyłączne silnik to wtym samym czasie przestaje chodzić wentylator jaka może być przyczyna i co zrobić
pozdrawiam i czekam na odzew
mój adres internetowy to bogdancwik@wp.pl


1) sprawdz bezpieczniki
2) sprawdz kable czy gdzieś nie ma zwarcia
 
     
 bogdanc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2008, 20:32   

jak mam sprawdzic te bezpieczniki i zwarcie?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 26 Marzec 2008, 20:38   
   Moje auto: Porshe 911


bezpieczniki masz po lewej stronie w kabinie, na dole przy dżwigni otwierania maski, sprawdz czy ktorys z bezpiecznikow nie jest nadpalony, co do kabli przy wentylatorze sprawdz czy nie sa zaśniedziałe, nasuwa mi się tez czujnik temperatury czy nie jest trzaśnięty lecz to juz nie sprawdzisz sam - diagnostyka
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26 Marzec 2008, 21:52   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Co do kabli i bezpieczników to możesz sprawdzić jeszcze miernikiem elektronicznym nastawiając na rezystancję (Ω) lub zakres diodowy. Ale najpierw musisz kable powypinać i bezpiecznik wyjąć. Wartość na wyświetlaczu powinna dążyć do zera (jak będzie max 3Ω to też jeszcze może być)
 
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2008, 22:14   

Ja mam Corse B 1.0 12V z 98 i też mi się tak dzieje gdy zapali się wentylator, a ja wyłącze silnik odrazu wentylator przestaje chodzić. Może tak jest ustawione od nowości :?:
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 27 Marzec 2008, 13:01   
   Moje auto: Porshe 911


"! gdy przeczytalem uwaznie jeszcze raz Twoj post......
sprawdź elektrowłacznik wentylatora dmuchawy, wyglada to jak czujnik temperatury wkrecany w dwoma przewodami, koszt okolo 25zl.
 
     
 bogdanc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2008, 15:41   

Cześć zapomniałem dodać że mam też klimatyzację w corsie - autko sprowadziłem z niemiec mam jeszcze jedno pytanko z tą chłodnicą - czy ten problem co wcześniej wypisałem jest normalny czy tak powinno być czy faktycznie chłodnica powinna pracować swoim trybem nie zależnie od tego czy wyłącze silnik?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 27 Marzec 2008, 16:14   
   Moje auto: Porshe 911


Wiatrak powinien tak dlugo chodzic dopóki czujnik nie wykaże spadku temperatury sam nie odetnie zasilania wiatraka, zimą raczej nie powinno być z tym problemu.
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2008, 17:11   

A gdzie znajduje się ten elektrowłącznik :?:
 
     
 bogdanc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2008, 18:32   

sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są wporządku żaden nie jest nadpalony ! mam pytanie czy jest ktoś w koninie co sie dobrze zna na corsach jest ktoś taki tu w klubie ? prosze o szybką odpowiedz
 
     
 bogdanc
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Marzec 2008, 18:34   

witam wszystkich jeszcze raz. Pisze w sprawie tej nieszczęsnej chłodnicy. Otóż byłem w serwisie opla i tam powiedziano mi że wszystkie corsy i wogóle w oplu fabrycznie robione jest tak że wentylator od chłodnicy w czasie pracy silnika normalnie funkcjonuje natomiast gdy zgasimy silnik równocześnie wentylator przestaje działać jest to normalne zjawisko pozdrawiam bogdan
 
     
 marmi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Marzec 2008, 23:52   

Tak po prostu jest skonstruowana corsa że wentylator przestaje chodzić gdy wyłaczysz zapłon i jest to zupełnie normalne długo wam zajęło domyslenie się tego...
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2008, 14:58   

Czyli miałem racje :-) a wszyscy mówili że nie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » problem z chłodnicą w corsie B 1,2 16V z 1998r
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.