Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 12:06
brak mocy na zimnym silniku
Autor Wiadomość
 dybik666


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Włodawa
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 10:42   brak mocy na zimnym silniku

Witam!Mam problem z jazda na zimnym silniku.Gdy rano probuje jechac silnik nierówno chodzi,dusi sie i po pewnym czasie zapala sie lampka ostrzegawcza kontroli emisji.Gdy tylko temperatura wzrosnie wszystko jest ok.dodatkowo silnik jest wyposazony w LPG;]Mam pewne podojzenia co do tego ale nie jestem pewien.Albo uszkodzona sonda lambda (po odlaczeniu silnik prawie nie zareagowła) albo uszkodzony katalizator(gdy jade przez jakis czas z wieksza predkoscia i nagle zwolnie w samochodzie smierdzi zgnilym jajem:D)Bylbym wdzieczny gdyby ktos mi pomogl co moge z tym zrobic
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 15:11   

Witam. Skoro zapala Ci się lampka ostrzegawcza (domyślam się, że chodzi o check engine) to od razu sprawdza się to podłączając pod komputer. Najlepiej do elektryka samochodowego, chyba że sam umiesz to sprawdzić. Na oko to można tylko pogdybać. Zanim przeczytałem drugą część posta to moje pierwsze skojarzenie - sonda lambda. Dwa razy już ją wymieniałem i objawy były identyczne jak u Ciebie. Elektryk prawdę Ci powie :hyhy: Pozdrawiam
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 21:47   

nie równo chodzi na LPG czy PB?? a jeśli chodzi o zgniłe jajo to auta z LPG czasami tak maja.. Ile czasu masz LPG ??
 
 
     
 dybik666


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Włodawa
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 22:03   

na PB poniewasz zawsze jezdze na paliwie dopuki nie wzrosnei temperatura,ze wzgledu na to zeby wtryskiwacze sie ruszyly bo juz byly z nimi problemy:)LPG mam juz jakies 6 lat:)
 
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 22:12   

hmm.. to prawdopodobnie sonda, ale jeśli na gazie też to się dzieje tzn. ze czas zmienić parownik i filterek.. a ile masz przejechane na tym parowniku(reduktorze)??
 
 
     
 dybik666


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Włodawa
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 07:43   

od założenia gazu nic nie było robione tzn.100 tys.co należało by zrobić po takim przebiegu? byłem na komputerze i okazało sie ze to jednak sonda lambda:)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 09:35   
   Moje auto: Porshe 911


parownik - jak ma przekulane tyle co napisałeś membrany na śmieci! nowy parownik zavolliego lub lovato kosztuje od 200-250zł! Filtr gazu do wymiany! Wymień też węże od cieczy dochodzącej do parownika koszt ok 20zł! Po za tym jeżeli jeździsz na gazie sonda lambda "tak jakby" nie działa! jest oszukiwana! Katalizator nie ma tu nic do rzeczy ja wyciąłem cały i jest spoko! po za tym kat jest za sondą która i tak jest "OSZUKIWANA"
masz krokowca? czy śrubę?
kiedy kable WN wymieniałeś i świece?
pamiętaj że na LPG czas żywotności świec skraca się dwukrotnie!
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 10:28   

Tak jak myślałem i jak West napisał do wymiany bo na tym to długo nie pojeździsz.. A po za tym ile masz przeważnie benzyny w baku ??
 
 
     
 dybik666


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Włodawa
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 12:07   

no to troche bede musial porobic:)ale to po maturze:)dzieki za pomoc:) świece sa dobre bo wykrecalem i czyscilem.Nie mam kabli WN bo tam jest taka listwa i kostke sie podpina, chyba ze cala listwe sie wymienia to nie byla w ogole wymieniana.paliwa mam zawsze tyle zeby sie rezerwa nie swiecila bo pompka paliwa juz byla raz zatarta:D
 
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 14:59   

dybik666 napisał/a:
świece są dobre bo wykręcałem i czyściłem.Nie mam kabli WN bo tam jest taka listwa i kostkę się podpina, chyba ze cala listwę się wymienia to nie była w ogóle wymieniana


no wiesz to,że wykręcałeś i czyściłeś to nie znaczy odrazu,że są dobre :p bo jeżeli nie były jeszcze wymieniane to już raczej, a nawet na pewno powinieneś wymienić.. a co do listwy to nie spotkałem się z czymś takim :)
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 15:08   
   Moje auto: Porshe 911


jaka listwa? :niepewny: :niepewny: co za listwa? :szok:

ps: świece jakiego były koloru jak czyściłeś? niebieskie ?czarne? białe? chodzi mi o nalot?
 
     
 dybik666


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Włodawa
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 15:51   

http://www.auto-motor-i-s...9e797a876c2.jpg mniej wiecej tak to wyglada.i tam dzie jest napis ecotec sa 4 fajki na świece:) moze zle sie wyrazilem wiec wybaczcie;p lekko czarne byly ale nauczyciel z ktorym mialem pracownie techniczna powiedzial ze odstep miedzy elektrodami jest dobry i ze jeszcze moge spokojnie na nich jezdzic.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 30 Kwiecień 2009, 20:12   
   Moje auto: Porshe 911


ale polskich znaków możesz używać?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » brak mocy na zimnym silniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.