Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 19:52
CENA REJSTRACJ CORSY 1.2cm3 z roku 1997
Autor Wiadomość
 kuku
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 04:49   CENA REJSTRACJ CORSY 1.2cm3 z roku 1997

Witam moze to troszke glupie pytanie ale strasznie mnie interesuje koszt rejstracji i ogolnych oplat takiej corsy zeby mozna bylo sie nia poruszac po drogach (jeszcze nigdy nie mialem samochodu i nie mam zadnych znizek itd) pozdor dla calego forum :)
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 08:11   
   Moje auto: Brak


bedziesz ciągnął z zagranicy czy już zarejestrowana w polsce i chodzi ci o samo ubezpieczenie?
 
 
     
 kuku
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 00:38   

nie bedzie sciagana z zagranicy tylko kupiona od kogos i obchodzi mnie np caly koszt wszystkich oplat od zarejstrowania po samo.....

pozdrawiam
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 08:13   
   Moje auto: Brak


jak nie masz żadnych zniżek jeszcze na ubezpieczenie to wszystko razem ponad tysiąc cię wyjdzie

niestety nie orientuje sie dokładnie jakie oplaty trzeba poniesc przy kupnie auta w kraju

a co do ubezpieczenia to warto jako współwłaściciela dać np. kogoś z rodziny ze zniżkami i z nich korzystać wspólnie - wtedy koszt ubezpieczenia spada do max 400zł/rok
 
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17 Styczeń 2010, 16:47   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


Cześć ale ja się orientuje ile kosztuje taka rejestracja, ponieważ rejestrowałem dwa miesiące temu Corsę b 1.2 Kat z 96r. CITY . Auto kupione w kraju na białych blachach. Urząd skarbowy jeśli kupiłeś auto od osoby prywatnej, a nie od komisu to koszt 110zł - 2% wartości pojazdu, najczęściej ceny, oczywiście oni sami ustalają kwotę. W moim przypadku pytała się Pani urzędnik o wersje/model (chodziło czy CITY, czy SWING) Napis ten powinieneś mieć na aucie. W Urzędzie Powiatowym (Starostwo), bądź Urząd Miasta, wydział komunikacji to koszt bez zmiany tablic 75zł jak ze zmiana to 175zł. Zmiana następuje gdy masz czarne, zamazane lub nieczytelne, zniszczone blachy. Jeśli już kupiłeś auto i nie masz szans na zmianę umowy to nie wiem, czy uda Ci się wpisać współwłaściciela do OC. Jeśli kupiłeś i nie da się wpisać do OC nikogo ze zniżkami, koszt samego OC to ok 800zł, mnie wyniosło nie całe 400zł przy współwłaścicielu z maksymalnymi zniżkami. Na umowie nie ma różnicy czy Ty czy ktoś ze zniżkami jest pierwszy. I wszystko załatwisz sam jeśli weźmiesz druki z urzędów i w domu wypełnisz i dasz do podpisu współwłaścicielowi, potrzebujesz wtedy tylko dowodu osobistego współwłaściciela.
Przygotuj sobie ksero obecnego dowodu rejestracyjnego w ilości 3 egzemplarze, ksero umowy również 3 egzemplarze, ksero obecnej polisa OC też 3 sztuki. Do zawarcia umowy OC potrzebne jest wypowiedzenie polisy obecnej (byłego właściciela), polisa OC (oraz jej ksero) ze zniżkami współwłaściciela.
Warunek rejestracji to ważny przegląd minimum na 30 dni do przodu od daty składania dokumentów. Do odbioru dowodu rejestracyjnego "twardego" musisz mieć na siebie OC oraz ksero tej polisy.
Masz 30 dni na wypowiedzenie polisy OC (byłego właściciela) i zawarcie nowej (na Ciebie), oraz 14 dni na zgłoszenie i opłacenie opłaty skarbowej (pot. wzbogacenia) w urzędzie skarbowym, a sprzedający ma 10dni na zgłoszenie sprzedaży auta. Ten czas liczy się od daty zawarcia umowy.
Jeśli trafiłeś na życzliwego sprzedającego to nie powinieneś mieć problemu z ewentualną zmianą umowy. Chodzi o spisanie umowy tak abyś mial współwłaściciela o ile nie zgłosił zbycia pojazdu.
Powodzenia i Szerokiej drogi.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Styczeń 2010, 15:31   

Krzysztofm6 napisał/a:
to koszt bez zmiany tablic 75zł jak ze zmiana to 175zł. Zmiana następuje gdy masz czarne, zamazane lub nieczytelne, zniszczone blachy.


Zmiana następuje przede wszystkim gdy kupiłeś samochód zarejestrowany w innym urzędzie niż ten w którym ty rejestrujesz. Po drugie tablice czarne nie podlegają wymianie jeśli są czytelne i pochodzą z tego samego urzędu- dowód mój samochód. Wymianie zawsze podlega dowód rejestracyjny. Uwaga jeśli samochód był wyposażony w stary dowód rejestracyjny, wymagana może być wizyta na stacji diagnostycznej w celu ustalenia wartości parametrów nie występujących w starym dowodzie a występujących w nowym. (koszt około ~60zł).

A co do współwłaściciela. Zawsze po zakupie pojazdu,a przed rejestracją, można napisać umowę darowizny i przekazać cześć samochodu współwłaścicielowi - uwaga w zależności od stopnia pokrewieństwa i wysokości darowizny, może okazać się ze trzeba odprowadzić odpowiedni podatek w Urzędzie Skarbowym.
 
     
 Krzysztofm6


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 19 Styczeń 2010, 17:41   
   Moje auto: Corsa w holenderskim gazie <lol>


Może i tak jest napisałem tylko to co wiem. ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » CENA REJSTRACJ CORSY 1.2cm3 z roku 1997
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.