Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 12:06
Stukanie w silniku 1.2i corsa B
Autor Wiadomość
 rav_maki


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Łasin
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 10:10   Stukanie w silniku 1.2i corsa B

Ostatnio zauważyłem ze na luzie na wolnych obrotach silnik zaczyna stukać, po wciśnięciu sprzęgła przestaje. Co dziwne nie zawsze stuka. Czasami jak się zatrzymam stuka a czasami nie. Zanim pojadę do mechanika chciałem zapytać czy ktoś z was nie miał takich problemów??
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 11:05   

u mnie jest takie stukanie.ale to i na sprzęgle i bez.znajomy mechanik powiedział mi że zaglądał pod dekiel i wałek mam wyrobiony :kwasny: i dlatego tak stuka :kwasny:
 
     
 Yaevinn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 11:08   Stukot silnika corsa b 1.0 12v

Jak w temacie, czy miał ktoś podobny problem, mianowicie przy rozgrzanym silniku dźwięk przypomina diesla, wyraźnie jakby coś stukało(to wszystko na luźnych obrotach,czyli 950 obr/min) silnik ma przejechane 100000, czy to znak żeby już zmienić łańcuch rozrządu? a jeśli tak to może ktoś poleci jakiegoś dobrego mechanika w tym temacie z okolic Krakowa? pozdrawiam

*****
Pomimo, że silnik jest inny to wydaję mi się, że problem jest ten sam. Podłączam do tematu Stukanie w silniku 1.2i corsa B
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 17 Kwiecień 2009, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 rav_maki


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Łasin
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 12:13   

No ja już kupiłem kompletny rozrząd wiec niedługo będę zmieniał no i mechanik mi powie co z tym stukaniem. Mam tak że tylko w środku słychać na zewnątrz nic.
 
 
     
 StreetDemon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 19:47   

Panowie zaraz, zaraz
jeżeli wciśniesz sprzęgło to stukania nie ma a jak puścisz to jest to musi być coś ze sprzęgłem docisk może ale nie koniecznie...
jeśli chodzi o temat rozgrzanego silnika i zaczyna chodzić jak diesel to sprawdź czy czasem nie ma za mało oleju. a co do łańcucha to powiedz mi ile masz już przejechane km?
 
     
 rav_maki


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Łasin
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 20:56   

182 tysiące.
 
 
     
 StreetDemon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 21:57   

to czas na wymianę jak masz 1.2 8V to dużo roboty nie ma z wymianą rozrządu i jeśli się nie mylę to Ty w 1.2 masz pasek a nie łańcuch.
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 07:52   

Halo, halo! Jak stuka przy niewciśniętym sprzęgle to jest to jak StreetDemon zauważył wyrąbane sprzęgło albo i łożysko oporowe w skrzyni... Ojciec miał właśnie taki motyw w swojej astrze - sprzęgło było git tylko łożysko się wysrało...
 
     
 rav_maki


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Łasin
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 11:40   

ok dzięki z odpowiedzi co do tego, że mam pasek to wiem. Jak przerejestruje auto to daje do mechanika i zobaczymy co powie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Stukanie w silniku 1.2i corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.