Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:47
Gdzie znajduje się komputer (sterownik główny)- Corsa B
Autor Wiadomość
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 09:26   Gdzie znajduje się komputer (sterownik główny)- Corsa B

Ostatnio moja Kosiarka zostaje na obrotach, nie schodzi w dół początkowo myślałem że to krokowiec bo opadały po jakimś czasie i znów wznosiły się, wymieniłem i to nie to. Zajechałem do znajomego elektryka mówi że komputer do wymiany, (dokładnie to sterownik wtrysku) ale w Corsach jest wbudowany w komputer. I moje pytanie gdzie mieści się komputer w Kosiarkach i jak go wymienić?
Ostatnio zmieniony przez lukbud 10 Kwiecień 2009, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 09:39   

Komputer jest po prawej stronie, przy drzwiach koło nóg, pod półką. Ukryty pod plastikiem. Ale jedna wielka rada – jedź do innego mechanika, elektryka, bo jakoś dziwnie wątpię by tu była winna sterownika, tym bardziej ze twój znajomy (tak rozumiem treść twojego pytania) nawet nie wie gdzie się on znajduje, a nie wspomnę już ze sterownik do tanich nie należy. Jak się wymienia: wyciąga się jeden (przy odłączonym aku), wkłada drugi, ale komputer musi pochodzić od takiego samej Corsy i wymaga zresetowania ustawień po podłączeniu.
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 10:10   

Finos, znajomy elektryk wie gdzie jest ;) i jest to raczej gość z pojęciem, rzecz w tym że chciałem to zrobić sam wiadomo żeby zaoszczędzić...

Reset komputera to odłączenie bieguna "-" na 10 min tak??

a komputer już mam 80 pln mnie kosztował... Opel Corsa B 1.2
Ostatnio zmieniony przez maroosz 10 Kwiecień 2009, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 10:19   

maroosz napisał/a:
Finos, znajomy elektryk wie gdzie jest i jest to raczej gość z pojęciem, rzecz w tym że chciałem to zrobić sam wiadomo żeby zaoszczędzić...

Acha, no to spoko.
maroosz napisał/a:
a komputer już mam 80 pln mnie kosztował... Opel Corsa B 1.2

:szok: tanio
maroosz napisał/a:
Reset komputera to odłączenie bieguna na 10 min tak??

10 minut może nie wystarczyć, zostaw go na 20-30.
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 14:41   

wymieniłem komputer i dalej lipa :zdegustowany: :/ ma ktoś jakieś sugestie od czego może tak wchodzić na obroty??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 14:44   

Czyli jednak dobrze wątpiłem ze to komputer. Teraz opcja SZUKAJ i przeglądaj podobne tematy objawów na forum, bo troche ich jest.
 
     
 maroosz



Informacje
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 38
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 14:50   

właśnie znalazłem podobny temat ale bez odpowiedzi niestety... ;/

a może to przepustnica??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 14:58   

Przeczyścić przepustnice nie zaszkodzi. Napisz post w lepszym temacie, np tu: http://www.klubcorsa.pl/t...ighlight=obroty i poczekaj co napiszą ludzie od silników. Tu zamykam bo zaczyna robić się offtopic
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Gdzie znajduje się komputer (sterownik główny)- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.