Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 12:06
Corsa B Ecotec 1.0 12v
Autor Wiadomość
 herkowski
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 10:09   Corsa B Ecotec 1.0 12v

Witam!
W mojej Corsie B 1.0 Ecotec mam następujący problem.
Na biegu jałowym strasznie skaczą obroty (mniej więcej od 800 do 1200), a po wrzuceniu biegu ostro muli, czasem przyspiesza, czasem zwalnia, w gazie są jakieś "dziury", auto nie ma ducha. Jeszcze z tym nie byłem u mechanika, najpierw proszę o poradę Was.
Wczoraj po wyjeździe z Opola na trasę do Rybnika trochę się uspokoiło i do końca było OK. Boje się, że kiedyś z tym stanę na trasie. Co to może być? Czyżby czujnik położenia wału korbowego, jak wyczytałem w jakimś temacie? Jakie to są koszty?
Pozdrawiam Corsowiczów!

Herk
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 10:45   

Może silnik krokowy do przeczyszczenia lub wymiany.
 
 
     
 rod11
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 11:17   

witam kolegów mam corse1,0 12v i problem z spalaniem mianowicie wmieście spaliła 8.5l a jeżdziła nim kobieta dość delikatnie na diagnostyce silnika wyszło wszystko ok jak możecie to doradcie co może być nie tak
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 11:19   

Może zacznij od najprostszych i najtańszych rzeczy. Wymień filtr paliwa.
 
     
 rod11
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 11:24   

dzięki za radę,wymieniony filtr,świece,olej i jeszcze jedno wydaje mi się że troszke go muli ale nie zawsze
 
     
 bartekhar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 13:02   

Jeżeli chodzi o większe spalanie to może być sonda lambda . Dobrze byłoby podjechać i zdiagnozować problem :)
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2009, 21:06   

Ja miałem tak : Druty WN wymienione i dalej rwało i muliło . Wymień FILTR POWIETRZA i zresetuj komputer odłącz kleme na noc i rano go zaprogramuj u mnie działa ok :super:
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 15:31   

Fotokaczmarek, a jak się programuję komputer? i czy po wymianie filtra powietrza nie muliła Ci już na biegu jałowym?
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 22:01   

odłączasz klemę na noc komp sie resetuje a rano zapinasz klemę i go odpalasz bez świateł bez radia itp zeby nie było poboru mocy nie gazujesz i idziesz do domu na kawę :) grzejesz go w tym czasie do 90' wyłączasz silnik po około minucie włączasz i ma działać . Przynajmniej ja tak robię i działa Pozdrawiam
Ps. ja miałem dziury w gazie i go mulilo :]
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 08:17   

Fotokaczmarek, a co to znaczy że miałeś "dziury w gazie"??
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 11:51   

np jak dodawałem powoli gazu to OK ale jak gwałtownie dodałem gazu to szarpało wozem i strzelało w silniku obecnie objawy ustały :]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B Ecotec 1.0 12v
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.