Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 12:05
kilka pytań o silnik w Corsa B.
Autor Wiadomość
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 11:37   kilka pytań o silnik w Corsa B.

Witam.zamierzam powoli podszykować trochę moją corsinę, więc mam w związku z tym kilka pytań.
zacznijmy od wersji mojej corsy.

w dowodzie mam dane:
Opel Corsa 1.4 i
pojemność: 1389,00 cm3

więc...czy to jest corsa 1.4 i z silnikiem c14nz(w dziale dane techniczne piszę że ma 1388 pojemności) czy to jest Corsa 1.4 z silnikiem x14sz??

jest to wersja 8v.
posiadam LPG (zwykły,nie sekwencje)
i dalej....

zamierzam przeczyścić silniczek krokowy,przepustnice,filtr powietrza wymienić,kopułkę też wymienić. Kable,świece i rozrząd wymienione niedawno.

chcę zacząć od czyszczenia silniczka krokowego.

i tak...na zamieszczonym zdjęciu,gdzie się znajduję silniczek krokowy?
czy to jest to oznaczone przeze mnie żółtym kolorem? gazownik mi powiedział że silniczek krokowy to jest to oznaczone zielonym kolorem.
jak uporam się z silniczkiem będę pytał dalej...

[ Dodano: 4 Kwiecień 2009, 11:38 ]
kuźwa,jak załączam obrazek to mi jakiś dziwny pokazuje(tak jakby czarno biały,inne kolory) i nie chce się powiększyć.wam też tak się dzieje?

[ Komentarz dodany przez: PiotrK65: 4 Kwiecień 2009, 13:31 ]
bo nie napisałeś jeszcze 50 postów dlatego Ci taki dziwny obrazek pokazuje... Rozwiązaniem może być umieszczenie obrazka np. na Fotosiku i wklejenie miniaturki.
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 11:43   
   Moje auto: VW Golf 4


tak to masz silnik krokowy bo mam identycznie u mnie, odkrecałem czyściłem,przepustnica jest pod tą pokrywą co zaznaczyłeś. na moje oko (nie fachowca wydaje mi się że to C14NZ :) )
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 13:41   
   Moje auto: ASTRA G


masz c14NZ, co do pozostałycH Twoich pytań - to użyj wyszukiwarki bo temat opracował sam prezes. Za lenistwo można zebrać warna
http://www.klubcorsa.pl/t...lniczek+krokowy
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 13:45   

Zyzio,no ale silniczek krokowy to jest to zaznaczone żółtym czy zielonym kolorem??które muszę przeczyścić?proszę o szybką odpowiedź!
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 14:02   
   Moje auto: ASTRA G


na twojej fotce to w żółtym kółku to silniczek krokowy.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 14:06   
   Moje auto: VW Golf 4


Żółtym a pod tą dużą pokrywą masz przepustnice
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 14:27   

no a ten zielonym oznaczony,to też jest podobno silniczek krokowy.to jeżeli mam LPG to mam 2 krokowce?

[ Dodano: 4 Kwiecień 2009, 14:45 ]
no więc wykręciłem już ten silniczek i co teraz?mam wyczyścić ten taki trzonek na którym jest sprężynka i tą sprężynkę tak?i miejsce w przepustnicy w którą wchodzi silniczek tak?

[ Dodano: 4 Kwiecień 2009, 15:25 ]
już wyczyściłem ten silniczek...ale...jak wy go czyściliście?ja wyczyściłem tą sprężynkę na wierzchu i ten czubek taki,i tą komorę w którą wchodzi krokowiec, za pomocą wd-40.
ej,a może wyczyścić ten drugi silniczek krokowy od lpg?bo w sumie to mi na LPG tak muli trochę,na benzynie prawie w ogóle nie jeżdżę.

więc...następne pytanie.czy do czyszczenia silniczka od LPG MUSZĘ zakręcać na butli zawór od gazu?
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 17:00   
   Moje auto: VW Golf 4


Ja czyściłem krokowiec Super-x tj środek do czyszczenia gaźnika :) mocny w cholere nie powiem :) również nim wyczyściłem przepustnice.czyściłem to samo co Ty czyli ten stożek oraz sprężynkę.co do silnika krokowego z gazu to nic nie powiem bo nie ruszam tego wogóle :)
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 12:26   

no więc tak:

wymieniłem już kopułkę,kable WN, świece były wymieniane rok temu, wyczyściłem krokowy, silniczek krokowy od LPG też, wyczyściłem przepustnice, filtr powietrza też wyczyściłem. Co mogę jeszcze zrobić żeby odmulić tą moją corsinkę?

P>S>jak czyściliście przepustnice?ja zdjąłem tą jajowatą plastikową pokrywę i wyczyściłem to co mi się pod nią ukazało.

co prawda,wczoraj poleciałem ją 150 na LPG ale to wolno się bujała.ma tak tylko na 5 biegu.

mam w domu jeszcze palec,i tu moje pytanko: JAK SIĘ WYJMUJĘ PALEC???
tak na siłę go się wyciąga, czy jak?

a,i jeszcze w dziale LPG ktoś mi napisał, że zamiast krokowego od LPG wstawił śrubę regulacyjną i mu lepiej chodzi.pomoże to coś?

proszę o szybką pomoc,jutro święta...

więc...Wesołych Świąt! :P
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 13:21   
   Moje auto: Porshe 911


maxxxior napisał/a:
JAK SIĘ WYJMUJĘ PALEC???


ściągasz kopułkę i zdecydowanym ruchem pociągasz paluch do siebie
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 11:11   

Witam
no ok palec już wymieniony.
dzięki WEST!

no to co,pomoże ktoś?
co jeszcze mogę zrobić przy swojej Corsiarce?coś wymienić coś wyczyścić?na biegu jałowym wolno przyśpiesza.filtr powietrza jest w dobrym stanie także nie będę go jeszcze wymieniał.
może świece?nie były wymieniane już ok 13 miesięcy.i jak poznać czy świece są do wymiany?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » kilka pytań o silnik w Corsa B.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.