Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:28
Corsa B 1,4 82KM po wymianie oleju głośno stuka
Autor Wiadomość
 bartong
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 22:11   Corsa B 1,4 82KM po wymianie oleju głośno stuka

Witam, wczoraj wymieniłem olej na półsyntetyk Opel GM 10W40 (nie wiedziałem jaki był wcześniej) i silnik (1,4 82KM MPI) zaczął głośno stukać- tak jakby od pokrywy zaworów- co prawda wcześniej był lekki klekot ale teraz to chodzi głośniej niż Diesiel:-( pomocy...
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 22:43   
   Moje auto: ASTRA G


a ile masz przebiegu i który to rok produkcji? Może to hydropopychacze zaczęły grać po wymianie oleju. Czasami tak jest, jak wymienisz olej na rzadszy a silnik ma trochę przelotu. Jeśli wcześniej był mineralny olej (nie wiadomo co ile km był wymieniany) a teraz zalałeś półsyntetyk to można podejrzewać, że nowy olej rozpuścił nagar. Jeśli tak się stało to poratuję Cię wymiana oleju na mineralny.
A nie poprawia się jak się silnik zagrzeje?
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 23:14   

Ja jak kupowałem Corse to poprzedni właściciel stosował Mobil1 5W-50 jak dowiedziałem sie jaka jest cena za 4 litry to zwątpiłem i myślałem o jakimś tańszym ale ojciec odradził mi zmianę oleju bo mogło by to się źle skończyć dla silnika tak jak dla twojego ;/
 
     
 bartong
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 23:31   

170 tys km- ile na prawdę to ciężko stwierdzić, wydaje mi się ze na ciepłym i zimnym jest mniej więcej to samo- jutro się wsłucham dokładnie. Jaki olej był wcześniej ciężko powiedzieć- podobno półsyntetyk ale to informacja od handlarza a nie właściciela...
z 94 roku
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 08:13   Re: Corsa B 1,4 82KM po wymianie oleju głośno
   Moje auto: ASTRA G


Bartong proponuję żebyś podjechał do mechanika, bo tak z opisu wiele nie wywnioskujemy. Niech obejrzy to ktoś na żywo, kto ma pojęcie o mechanice. Zobaczymy co powie. Pozdrawiam[/b]
Ostatnio zmieniony przez 2 Kwiecień 2009, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 09:04   
   Moje auto: Porshe 911


Spidan a co sądzisz o wałku rozrządu? jak już jest wyjechany to zaworki też będą klepać - mnie czeka włąśnie taka operacja....
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 10:59   
   Moje auto: ASTRA G


Jeśli to wałek rozrządu to bardzo przykra sprawa :( bo kosztowna. Wtedy chyba szukanie z drugiej ręki pozostaje. Nie jestem pewien ale nowy to wydatek 300 - 500 zł.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B 1,4 82KM po wymianie oleju głośno stuka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.