Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:56
corsa B 1.0 12v "dziura" w gazie
Autor Wiadomość
 turo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 15:30   corsa B 1.0 12v "dziura" w gazie

Witam,

mam pytanko - może ktoś napotkał podobne objawy - podczas jazdy se stałą prędkością ( głównie wolno 20-40 km/h) pojawia się efekt "dziury" w gazie - zaczyna szarpać - wpada w dziwny rezonans. Pomaga przyspieszenie ale po wciśnięciu pedału gazu trwa to ze 2-3 sekundy zanim pojawi się reakcja i autko przyspieszy. Podczas jazdy 80 -100 km/h nie ma takiego efektu i auto zbiera się normalnie - reakcja jest natychmiastowa.
Swoją drogą zastanawiam się też czy to już taki urok tego silnika, że trzeba zdecydowanym ruchem naciskać gaz? Znajomy ma Corsę 1.2 i wygląda to znacznie "delikatniej" niż u mnie.
 
     
 Dżola
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 16:32   

Hm..ja miałam podobne objawy, ale po wymianie filtra paliwa (który od nowości nie był zmieniany) wszystko wróciło do normy :) Może u Ciebie też ten filtr nie wygląda najlepiej :niepewny:
 
     
 kretu88


Informacje
opolskie

Wiek: 35
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 16
Skąd: Opole
Wysłany: 24 Marzec 2009, 17:51   

może to być wina filtra. U mnie jest wszystko ok i zbiera się o wiele lepiej niż ojca 1,2
 
 
     
 jedrix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 21:44   Re: corsa B 1.0 12v "dziura" w gazie

no wlasnie ja mam to samo tylko ze moja jest zagazowana strasznie denerwujace nikt nie wie co zrobic a po drugie macie jakis swietny sposob na wymiane zarowek w kokpicie
jedrix28@wp.pl
pozdro
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 24 Marzec 2009, 21:46   Re: corsa B 1.0 12v "dziura" w gazie
   Moje auto: Porshe 911


jedrix napisał/a:
no wlasnie ja mam to samo tylko ze moja jest zagazowana strasznie denerwujace nikt nie wie co zrobic a po drugie macie jakis swietny sposob na wymiane zarowek w kokpicie
jedrix28@wp.pl
pozdro


1)trzymaj się majster regulaminu!
2) w00jek Antoni Szukaj ci podpowie!
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Marzec 2009, 21:47   

miałem podobnie, :/ z tym, że mi przy starcie dodatkowo ciężko się zbierał, wymieniłem wszystkie filtry: oleju, paliwa, powietrza( filtr powietrza był poprostu czarny) dodatkowo użyłem preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy STP, autko dostało niezłego kopa, aż mnie zadziwiło :szok: i jak narazie wszystko ładnie chodzi :D
 
 
     
 turo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Marzec 2009, 09:17   

zobaczymy - zacznę od wymiany kompletu filtrów i może wypróbuję STP. Dam znać jakie rezultaty - oby to pomogło. Dzięki za pomoc.
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 15:40   

turo no i co pomogło??? :)
Ostatnio zmieniony przez west 17 Kwiecień 2009, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Yaevinn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 10:22   

Przyczyn może być kilka objawy bardzo podobne, u siebie zmieniłem najpierw termostat(niestety bez rezultatu), następnie przepływomierz i problem zniknął:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » corsa B 1.0 12v "dziura" w gazie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.