Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 22:47
3 pytania odnosnie Corsy B :)
Autor Wiadomość
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:15   3 pytania odnosnie Corsy B :)

1.) jak przekręcam stacyjkę to auto odpala po 1-2 sekundach i mam wrażenie że rozrusznik przeciąga , czy to normalne ???

2.) jak przerzucam na 2 bieg z jedynki spuszczę sprzęgło i dam na gaz to tak jak by szarpalo autem przez chwile, czemu tak się dzieje ????

3.) Gdzie jest włącznik ogrzewania tylnej szyby xD ?? ??


Za odp THX
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:20   
   Moje auto: Opel Astra G


1. Ja na zimnym silniku też muszę kręcić z 2 sekundy. Świece mam nówki, czyli albo warto wymienić kable WN, albo po prostu tak ma być ;)
2. Hmmmmm, spróbuj jakoś delikatniej puszczać sprzęgło, może się już delikatnie ślizga- jaki masz przebieg??
3. Było już o tym :P Pociągnij pokrętło od prędkości nawiewu do siebie ;)

pozdro!
 
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:30   

Też mam świece nówki :) i Kable od Świec tak samo są nowe :) No chyba tak ma być ale wolałem zapytać:P

Jak rozpędzę autko na 1 i potem na 2 dam to nie rzuca, ale jak troszkę wolniej z 1 to poszarpie autem na 2 1-2 sekundy , albo ja żle jeżdzę :P też wolałem zapytać , hmmmm auto według licznika ma 140tys , całkiem możliwe bo tym samochodem jeżdziła młoda dziewczyna :) i tatuś jej wszystko naprawiał :P a była 1 wlascicielem po sprowadzeniu z niemiec.

Ahia :P bo tak się zastanawiałem :P gdzie to jest :P


PS: jeszcze jedno :P gdzie sprawdzić jaki mam silnik dokładnie :P??
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:40   
   Moje auto: Opel Astra G


Mi czasem autko też szarpnie przy zmianie biegów z 1 na 2- tyle, że ja już mam ponad 195kkm :hyhy: Staram się trochę bardziej rozpędzać na 1-dynce i delikatnie puszczać sprzęgło jak zmieniam na dwójkę- w 90% przypadków auto nie szarpie :rotfl:

Co do "przeciągania" rozrusznika- u mnie jak było zimno tak przeciągał, że auto aż wyło podczas odpalania :przestraszony: Nowy bendix załatwił sprawę... i kieszeń też :suchy:

:super:
 
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:56   

hm rocznik 95 to będzie miał ze 200tyś :] gdzie sprawdzić jaki masz silnik? :] w dowodzie rejestracyjnym :)
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 16:08   

Nowy bendix załatwił sprawę <---- jak to wyglądać :P?? może allegro :P ?

A co do drugiego dziewczyna jezdzila autem z pracy do domu i do pracy 20km dziennie :P 4-5 razy w tygodniu :P od Goleniowa tam gdzie pracuje w restauracji kolo jest 10 km prawie :P chyba ze jeszcze gdzieś jezdziła :P
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 41
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Marzec 2009, 17:01   
   Moje auto: Brak


ja mam podobną sytuację u siebie ale to głównie ze względu na to że sprzęgło mi łapie dość wysoko. btw, czy to typowe dla cors - tzn ze sprzęgło wysoko bierze dopiero?
 
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 18:49   

Fotokaczmarek napisał/a:
hm rocznik 95 to będzie miał ze 200tyś :] gdzie sprawdzić jaki masz silnik? :] w dowodzie rejestracyjnym :)


W dowodzie rejestracyjnym juz nie ma nazw silników bo to cześć wymienna ;) inaczej da się sprawdzić ??
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 18:59   

Zapewne masz ten sam silnik co i ja 1196cm3 :) oznaczenia silników masz w tej nafaszerowanej błędami ortograficznymi książeczce o oplu Corsa B i Tigra :)

może i była pierwszym właścicielem po Niemczech ale turasy napewno go przekręciły o stówkę :) hehe
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 19:28   

A teraz kochani chłopcy ;P powiedzcie mi :P jedna rzecz odnośnie tego TID-a udało mi się go uruchomić i mam takie 2 problemy , wyskakuje mi błąd 169 coś o masy czujnika żeby sprawdzić , i jak ustawiam godz i datę , to po 20 sekundach mi się resetują ustawienia :| czy to wina przez ten czujnik ??? temp??
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 24 Marzec 2009, 20:22   
   Moje auto: Porshe 911


używaj funkcji szukaj bo dostaniesz warna!

http://www.klubcorsa.pl/t...rsa-b-vt157.htm
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 20:45   

czytalem ten temat ale nie znalazłem tam odp dotyczącej resetu licznika ;/
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Marzec 2009, 21:57   Re: 3 pytania odnosnie Corsy B :)

darkside13 napisał/a:
2.) jak przerzucam na 2 bieg z jedynki spuszczę sprzęgło i dam na gaz to tak jak by szarpalo autem przez chwile, czemu tak się dzieje ????


możliwe że już padają elementy amortyzujące. Wtedy, puszczając pedał sprzęgła, odczuwasz gwałtowniejsze szarpnięcia niż normalnie. Może być to także powód zwichrowania tarczy, które objawia się utrudnionym przełączaniem biegów.
 
 
     
 darkside13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Marzec 2009, 10:44   

ważne ze Corsa jeżdzi :P nie no :) przebada sie wszystko i co będzie trzeba to się powymienia :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » 3 pytania odnosnie Corsy B :)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.