Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:09
Corsa b problemy z odpalaniem
Autor Wiadomość
 niziek27
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Sierpień 2008, 19:51   Corsa b problemy z odpalaniem

Witam wszystkich członków tego forum mam problem w swojej corsie B 1.0 1998r. polega on na tym że mam problemy z odpaleniem jej łapie dopiero po ktoryms razie ma wtedy słabe obroty i nawet jesli dodam gazu na luzie nie wzrastaja odpowiednio obroty chyba ze kilka razy w krotkim okresie czasu wcisnę pedał gazu wyspepuja tez duze drgania na poczatku ja juz rusze wszystko jest ok silnik pracuje równo, jest jeszcze jeden problem jezeli wciskam pedał gazu gwałtownie auto zwalnia i pojawia sie pomaranczowa kontrolka natomiast jesli wciskam pedał gazu powoli problem nie występuje pomózcie
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 26 Luty 2009, 00:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 16 Sierpień 2008, 19:58   
   Moje auto: Porshe 911


niziek27,
1) nie ten dział!!!!!!
2) przeczytaj regulamin forum!
3) dostajesz ostrzeżenie
4) sprawdz przewody oraz świece jeżeli nie możesz wejść na obroty!
5) przenoszę temat w inny dział
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Sierpień 2008, 15:23   
   Moje auto: Porshe 911


ps:
Możliwe że Ci gdzieś woda naleciała pod kopułke aparatu zapłonowego i dlatego na wolnych chodzi jak diesel bo nie pali na wszystkie kotły
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Sierpień 2008, 22:30   

szczerze powiem jedno. najprościej i najszybciej będzie podpiąć ją pod kompa w dowolnym serwisie - jeżeli oświeca Ci się check engine to pewno jakiś czujnik/podzespół nie halo jak trzeba - komp wszystko powie i po problemie.
 
     
 mcblack997
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Wrzesień 2008, 16:50   

to napewno jest czujnik cieczy, miałem coś takiego. Na komputerze powinno ci pokazać ...mi wykazało to
Ostatnio zmieniony przez dudu 3 Wrzesień 2008, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 chemas86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 21:12   

Mam podobny problem z moja Corsą B - już to gdzieś pisałem ale temat wymarł. W niedziele jechałem do szkoły i padał deszcz. Zauważyłem że jak tylko pada deszcz to spoko ale jak jadę przed jakimś autem a ono mi robi "mgłę" i wpadam w taki tunel wodny to auto po chwili zaczyna wariować i to co pisałem wcześniej: traci moc, a nawet gaśnie. Jeśli udało mi się odpalić i jechałem dalej tą samą trasą w tych samych warunkach ale w odległości ok20m za innym autem było ok!
Czy może mi ktoś wytłumaczyć co tu się dzieje? Dodatkowo spostrzegłem że mam takie problemy jak zepsuł mi się termometr na TID'zie - może to jakieś przebicie albo zwarcie - czy to może mieć coś wspólnego czy to moja obsesja?
Dodatkowo dziś zajrzałem pod maskę i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to strasznie zabrudzona kopułka od oleju. oto zdjęcie gdzie był olej:

jak otworzyłem zdjąłem kopułkę to było w niej kilka ziaren pisaku i brzeg od oleju. Ma to coś wspólnego z moim problemem?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa b problemy z odpalaniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.