Buczenie w silniku
Autor Wiadomość
 zinek


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 22 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Legnica
Wysłany: 29 Grudzień 2023, 19:30   Buczenie w silniku
   Moje auto: Corsa D 1,2 anniversary edition


Witajcie

Mam zagwozdkę... W silniku zaczęło coś w pewnym momencie buczeć... Po nasluchiwaniach nic mi nie wyszło. Dochodzi gdzieś że środkowej części silnika. Z ciekawości odkręciłem korek wlewu oleju i.... Cisza - nic nie buczy. Jak zakręcę korek znowu buczy. Pytanie w czym może leżeć problem... Czy w nieszczelności korka czy może jeszcze gdzieś indziej.... I czy korek mógł przestać być szczelny sam z siebie...

Dzięki za pomoc

Auto rok 2010. Silnik 1.2 benzyna
 
     
 Albercik


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Marzec 2024, 10:54   Re: Buczenie w silniku
   Moje auto: Corsa D MY'06 1.2 Easytronic


zinek napisał/a:
Witajcie

Mam zagwozdkę... W silniku zaczęło coś w pewnym momencie buczeć... Po nasluchiwaniach nic mi nie wyszło. Dochodzi gdzieś że środkowej części silnika. Z ciekawości odkręciłem korek wlewu oleju i.... Cisza - nic nie buczy. Jak zakręcę korek znowu buczy. Pytanie w czym może leżeć problem... Czy w nieszczelności korka czy może jeszcze gdzieś indziej.... I czy korek mógł przestać być szczelny sam z siebie...

Dzięki za pomoc

Auto rok 2010. Silnik 1.2 benzyna


Obstawiałbym zatkaną odmę. Moja była zmasakrowana i zabita na beton. Na Allegro albo w serwisie kupisz nową za kilkadziesiąt złotych. od razu po zakupie pojedź do marketu budowlanego i kup nowe cybanty bo oryginalne to dramat.

Podczas tej operacji warto też wymyć przepustnicę i kolektor dolotowy.
 
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 62
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Kwiecień 2024, 14:15   
   Moje auto: Corsa D


Witam, tak jak kolega obstawiał bym na odmę .....
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Buczenie w silniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.