Jakie klocki hamulcowe do tarcz Zimmermann
Autor Wiadomość
 Czaszek


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Wojtek
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Marzec 2017, 09:28   Jakie klocki hamulcowe do tarcz Zimmermann
   Moje auto: 1.2 Z12XE /55kw/75


Witam, w zeszłym roku wymieniałem tarcze i klocki, wybrałem wtedy firmę Zimmermann. Niestety jeden klocek mi nie odbijał i zjechał się prawe cały więc czeka mnie wymiana klocków. Jakie polecacie klocki do takich tarcz ? Corsa 1.2 16V pomimo posiadania 75 koni jeżdżę dość dynamicznie ;)
 
 
     
 sympat


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Marzec 2017, 07:59   
   Moje auto: Corsa C 1.4


Skoro Zimmermann-a nie dały rady wybierz może coś z Brembo albo ATE. Ja do swojej Corsy kupowałem z 3 sezony temu ATE i jestem zadowolony. Na stronie https://www.ucando.pl/k/hamulce/U02 przeglądnąć sobie możesz dostępne modele do Twojego modelu. Również jeżdżę dosyć dynamicznie i ostatnio jak patrzyłem wyglądają jak nówki. Teraz na wiosnę będę również sprawdzał jaki ich stan, ale nie odczułem żadnych większych zmian w ostatnim czasie, więc powinno być ok.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 15 Marzec 2017, 15:01   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


W swojej również mam ATE, klocki bardzo dobrej jakości.

Unikaj Breck (coś co reklamuje Hołowczyc) syf jakich mało... szkoda bo podobno produkcja polska..
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Maj 2019, 10:14   

Też potrzebuję jakiś efektywnych klocków hamulcowych które bedą się dobrze sprawowały pod względem ceny do jakości. Możecie polecić coś z tego zakresu?

Przeglądam na https://motoszef.pl/partscatalogue/opel-corsa-c-x01-2000-09-2009-12,1-00084-04650.aspx


Wybór jest duży - będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Ostatnio zmieniony przez 31 Maj 2019, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 gogo_svs


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Maj 2019, 11:01   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 sport


Ja u siebie postawiłem na komplet tarcz i klocków firmy ATE. Klocki już jedne zjechałem i teraz też wymieniłem na ATE i jestem bardzo zadowolony. Wiem, że cenowo nie wychodzi to może rewelacyjnie ale jednak jakby nie patrzeć to chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Z innych firm trochę tańszych moi znajomi polecają brembo, ferodo i TRW. Tańsze klocki na prawdę do niczego się nie nadają.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ hamulcowy » Jakie klocki hamulcowe do tarcz Zimmermann
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.